Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Gondjaink vannak a szoptatási...

Gondjaink vannak a szoptatási napirenddel.6 napos a kisfiam, és a védőnő mondta, hogy kb. mikor kellene ennie, és mennyit. De sajnos ezt egyáltalán nem tudjuk tartani. Hogyan oldjam meg? Hagyjam esetleg kicsit nyűglődni, sírni, hátha éhesebb lesz?

Figyelt kérdés
Szopizásnál csak 10-15 percet hajlandó max szopni, utána nem tudom sehogy sem rávenni. Minden amit tenni tudtam, hogy pár perc büfi után megint vissza, de akkor is csak 10 percig megy. Nagyon keveset is eszik,egyáltalán nem eszi meg a szükséges mennyiséget, és így sűrűbben ébred.
2009. jún. 12. 12:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne hallgass a védőnőre. Akkor és addig szoptasd a babát, amíg igényli. Ha nem kér, akkor ne erőltesd, ha meg kér, akkor szoptasd meg, ennyi.

Nyugi, nem lesz semmi gond.

Nyűglődni ne hagyd.

2009. jún. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

6 naposan még nincs rendszer a baba életében! tedd többször cicire, és majd idővel lesz szuper napirendetek. és amíg gyarapszik a babád, addig 10 perc alatt megesz azt a mennyiséget, ami neki elég.

szerintem a 6 napos babát ne hagyd nyűglödni

2009. jún. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A baba még nem fog úgy enni, ahogy azt a védőnő előírja! Ő érzi, hogy mikor éhes, akkor adj neki! Az meg, hogy mennyit eszik egyszerre, az is babafüggő, hagyd rá, hiszen ő érzi, hogy tele van-e a pocija vagy még fér bele. Bizony az első időkben lehet, hogy nem fogja a védőnő által előírt időt és mennyiséget betartani. Az újszülöttek gyomra nagyon pici, így kevés tej fér bele, emellett az anyatej könnyen is emészthető. Emiatt lehet, hogy sűrűbben meg fog éhezni a babád, mint ahogy azt a nagy könyv írja. Szerintem, ha kizártál minden okot, amiért sírhat (poci, pelus, böfi stb.), akkor bizony éhes és fölösleges hagyni, hogy sírjon, etesd meg. A méregetést meg szerintem hagyd el, mert csak téged idegesít, ha éppen nem eszi meg az előírt adagot.. Elég, ha a nap végén vagy akár csak hetente 1 alkalommal, azonos időpontban méred. Ebből tudni fogod, hogy fejlődik-e a babád, de nem idegeskedsz azon, hogy éppen mennyit evett. Egyébként, ha szopi és böfizés után már nem fogadja el a cicit, az bőven jelzi, hogy ő jóllakott, neki elég. Majd legközelebb kér, akkor adj neki, de ne nézd az órát! 4 gyerekes anyuka
2009. jún. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen pici babánál milyen rendről beszél a védőnő? Van egyáltalán gyereke? Úgy etessed a picit ahogy ő kéri. Picike még a gyomra és abba nem fér sok. Persze hogy hamar megéhezik. Majd később kialakítja a saját rendjét. Most még sokszor eszik keveset. Nem a katonasághoz szülted a babádat!!! Ha kell szopizzon óránként. Neki még kell anyuci illata,közelsége. Ott érzi magát biztonságban és enni is kap :)
2009. jún. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

12:45vagyok. Hasonlóan akartam leírni mint az előttem levő válaszoló csak éppen nagyon felment a pumpám... :(

Bocsi

2009. jún. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A védőnőd még nem hallott az igény szerinti szoptatásról? Akkor szoptasd, amikor ő azt igényli, és annyit, amennyit igényli. Ha csak kínlódsz (és gondolom stresszelsz is) ezzel az időzítős dologgal, csak a tejed apad el tőle egy idő után. Az meg teljesen felesleges, hogy minden szopi után leméred, eleget evett-e. Ha nagyon aggódsz, este fürdés előtt mérd napi egyszer, de egyébként heti egyszer is bőven elég, ha látod, hogy jól fejlődik.
2009. jún. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

nem vagyok valami tapasztalt anyuka (8 hetes a lányom)de milyen napirendet akar a védőnő egy 6 napos borsónyi gyomrocskájú babától?nagyon sokszor voltunk fent mi is az első 2 hétben,azután tágultak a határok a gyomrával együtt:)Rengeteg kitartás és törődés kell nekik,ezek a napok nem a pihenésről szólnak:))

Az biztos,hogy ezeket a szeles ,frontos napokat is nehezen viselik.

2009. jún. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Velünk is így volt nem akart 10percnél többet enni a kismanóm.Nekem azt mondta a védőnéni hogy semmi gond és hogy nem fog sokáig tartani ez a dolog.Hamar rákap majd az izére.Így is lett most 2.5 hetes a kislányom és simán cicizik 1orát vagy akár többet is.


Sok Boldogságot.

2.5hetes baba anyukája

2009. jún. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

8 hetes.

annyra beleéltem magam az elsö napok emlékibe,hogy elöttem mindent leírtak!!!

A védőnő szerint nekünk már csak napi 4x szabadna enni.Egyen az ő gyereke ennyit!!

A babád majd rendet teremt abban a kis "káoszban",ne aggódj!

2009. jún. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Hat persze hogy nem eszi meg a szukseges mennyiseget egy szopira, hiszen megcsak most szuletett szinte, es nagyon kicsi meg a gyomra.

A vedonore ne hallgass, mert oneki ezt kell mondania, ezt tanulta. De mashogy mukodik eletben mint a nagykonyvben.

Fokozatosan tagul a kis gyomra a kicsinek, es majd meglatod mar majd egyre tobbet fog tudni enni, es akkor majd nem fog kerni gyakran.

Az elejen ez igy teljesn termeszetes, egyaltalan ne aggodjal!

Egyel igyal sokat, pihenjel es szopiztasd a babukadat, hidd el szepen fog fejlodni, csak ne aggodjal mert az egyaltalan nem jo!

Ja, meg nehogy mericskeld a babadat a merlegeen, arra nincs szukseg.

Ha sokat szopik napkozben akkor fejlodni fog rendesen!

4 honapig csak szoptattam, es 21 honaposan hagytam abba teljesen a szopit a kicsivel.

2009. jún. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!