Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Gondjaink vannak a szoptatási...

Gondjaink vannak a szoptatási napirenddel.6 napos a kisfiam, és a védőnő mondta, hogy kb. mikor kellene ennie, és mennyit. De sajnos ezt egyáltalán nem tudjuk tartani. Hogyan oldjam meg? Hagyjam esetleg kicsit nyűglődni, sírni, hátha éhesebb lesz?

Figyelt kérdés
Szopizásnál csak 10-15 percet hajlandó max szopni, utána nem tudom sehogy sem rávenni. Minden amit tenni tudtam, hogy pár perc büfi után megint vissza, de akkor is csak 10 percig megy. Nagyon keveset is eszik,egyáltalán nem eszi meg a szükséges mennyiséget, és így sűrűbben ébred.
2009. jún. 12. 12:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én a lányom 6 hetes koráig másból sem álltam ki, csak feküdtem és szoptattam. Ahogy elnyekkentette magát, egyből kapott cicit. Ha éhes volt, evett, ha nem volt éhes, nem kérte. És igy szépen beállt az evés, igaz én igény szerint szoptatok még mindig (9 hós).

Nálunk is nagy gond volt, hogy mennyit eszik, mert alig evett, inkább többször. Aztán feladtam a méricskét, csak a nap végén mértem meg. Próbáld igény szerint szoptatni, az a legjobb a babának, ilyen pici korban még nincs, hogy ekkor kell ennie, meg akkor kell ennie. Amikor éhes, akkor egyen a picur.

Légy türelmes, és pihenj sokat.

2009. jún. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én úgy tudom (és magam is úgy tapasztaltam,hogy ez a jó), hogy 20 percnél tovább nem szabad a cicin hagyni a gyerkőcöt az elején,mert feláztatja a mellbimbót, és kisebesedik.


Tehát nagyon ügyes a babád, hogy 15 perc után abbahagyja.


Nekem volt, hogy 40-50 percig is szopizott alkalmanként,

és naponta 6-7 X. Még az ellenségeimnek sem kívánom ami a melleimmel történt ezek után!


Szóval 15 perc alatt is megtudja inni a megfelelő adagot.

Az én lányom lusti volt.


Amikor éhes tedd mellre és nem lesz baj!

2009. jún. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

NAGYON NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM A BÁTORÍTÓ SZAVAKAT LÁNYOK!!! :) Most nagy kő esett le a szívemről. Valahogy én is így gondolkodtam annak előtte, de így élesben más.


Akkor hagyom a 10-10 perces evéseket, másfél -2 óránként. Csak hát az éjszakák kemények, mert e miat gyakorlatilag összeérnek az etetések és már 3 na alatt kikészültünk. :)


Az nem baj, ha minden alkalommal van hígabb, sárgás kaki?

És esetleg fejjek egy kis tejcit szopi mellett ha tudok?

2009. jún. 12. 16:53
 14/14 anonim ***** válasza:
Az első hetekben természetes, hogy szopi alatt be is kakil, mert a szopás beindítja a bélmozgást is, emellett a tej picit hashajtó hatású is. Tehát emiatt nem kell aggódni. A kaki színe is változhat, sőt még emésztetlen túró szerű darabok is lehetnek benne. A fejésről annyit, hogy van aki esküszik rá, van aki csak akkor és annyit fej, míg feszül a melle. Ha a babád igény szerint szopizik, úgyis be fog állni idővel a kereslet kínálat rendszere. Az éjszakát akkor könnyebben bírod, ha nappal, mikor a pici alszik, te is pihensz vagy akár szundítasz is . Ilyenkor a pici a legfontosabb és az, hogy ne terheld túl magad, mert az nem tesz jót a tejtermelésnek és a te testednek sem. Szóval pihenj, aludj, amikor a baba is! Azzal, hogy esetleg fut a lakás, ne foglalkozz túlzottan, van annál fontosabb dolgod is :)) Sok boldogságot a babácskához! 4 gyerekes anyuka
2009. jún. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!