Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Napi 1 szoptatás mellett...

Napi 1 szoptatás mellett lehet már valamilyen fogyi-bogyót szedni?

Figyelt kérdés
9.5 hónapos a lányom. Már csak hajnalban (5-6 körül) és reggel 9-kor szopizik. Lehet így szedni valami étvágycsökkentőt vagy valamilyen felszívódásgátlót? Mondjuk beveszem délben és hajnalra már kiürül a szervezetemből?
2012. ápr. 23. 15:19
1 2
 1/11 xStefix ***** válasza:
Konkrétan milyen szerre gondolsz?
2012. ápr. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem néztem még körül, inkább étvágycsökkentőt szednék, mert állandóan csak ennék (főleg csokit...)
2012. ápr. 23. 18:10
 3/11 anonim ***** válasza:
Én alapvetően nem hiszek ezekben a szerekben. Az a minimum, hogy lehúznak, de rosszabb esetben valami káros anyagot is juttatsz a szervezetedbe, amit még 1 szopitól is megkap a gyerek. Én személy szerint soha nem szednék ilyesmit. A csokiéhség ellen az a legjobb, ha tornászol, nekem el szokott múlni tőle. Egészségesebb is.
2012. ápr. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Pont ma reggel ez volt a téma a morning showban, hogy sok ilyen bogyóba beletesznek olyan dolgokat is ami csak orvosi ellenőrzés mellett lenne szedhető mivel, a dolgok úgy működik, hogy a gyartó benyújta az engedélyezéshez, az állítólagos összetevők listáját, de hogy valóban az kerül e bele azt nem ellenőrzi senki. Gyógyszertarban forgalmazott szerek sem kivételek ez alól. Én sajnos sajat bőrömön is tapasztaltam. Soha többet fogyibogyó akkor inkább dagi maradnék!

De amit próbálj ki nyugodtan nekem bevált szopi alatt, szedj c-vitamint ez is csökkenti az édeség iranti vagyat, + én szedtem magne b6 ot is amitol energikusabb voltam így inkabb tettem vettem, eltereltem mindig a gondolataim az édességről. Ha mégis csokiznál, próbáld ki, hogy felolvasztasz kis magas kakaótartalmú csokit, kis vízzel higítva, és gyümit martogatsz bele. Sokkal kevesebb csokit fogsz így megenni, és baromi finom is. A magas kakaótartalmú csokiból amúgy sem tudsz annyit megenni.

2012. ápr. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 xStefix ***** válasza:

Hát, hasonló véleményen vagyok, mint a másik két hozzászóló. Nem mondom, hogy minden ilyen műkütyü tutira rossz vagy káros, de tudod, ma már csak azt nem adnak el neked, amit nem veszel meg... Szóval alaposan nézd meg, hogy mit veszel és hogy szeded, lehet, hogy többet árt, mint használ.

Egyébként próbáltad már, hogy 1 hétig megerőlteted magad és nem eszel semmi édességet? Én is megfigyeltem magamon és a lányomon is, hogy ha akár csak egyszer is elcsábulunk, végünk van, utána minden nap megyünk és keressük. Pont főleg a csokis, kakaós dolgokra igaz ez. 1 árva túrórudi és kész vagyunk. :) De ha pár napig egyhuzamban kibírom, akkor már nem is hiányzik. Nem könnyű megállni, de szerintem próbáld meg, ha eddig még nem tetted.

Ezt hívják egyébként cukor-bluesnak, legalább annyira addiktív, mint a valódi drogok. :S

2012. ápr. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Az a baj, hogy nincs sok akaraterőm, eddig csak egyszer tudtam lefogyni több, mint 10kg-t. Na akkor nagyon elégedett voltam magammal, de sajnos a terhesség alatt nagyon elengedtem magam. Most meg nyakamon a nyár, az esküvőm, és a 10kg felesleg... Lusta vagyok tornázni, egyedül a babakocsizáshoz nem vagyok lusta. Több km-t szoktunk sétálni naponta, feszes tempóban, de nincs látható eredmény. :(

2012. ápr. 24. 16:18
 7/11 xStefix ***** válasza:

Próbáltál olyan mozgásformát keresni, ami érdekel, amit szívesen csinálnál?

Persze tudom, milyen anblokk lustábbnak lenni, én se vagyok egy nikkelbolha. :) Én tán tavaly vagy 2 éve? tavasszal húztam fel magam és beneveztem egy 10 hetes netes fogyikúrára egy Pilates-oktatóhoz. Sajna nem csináltam végig az egészet, mert menet közben visszérműtétem volt, viszont sok hasznos infót kaptam/kaptunk tőle úgy általában is arról, hogyan (nem) érdemes fogyni. Az egyik ilyen sarkalatos kérdés ugye a kitartás és az akaraterő - erre kaptuk azt a szerintem evidens, de nagyon ésszerű tanácsot, hogy bármilyen módszerrel is fogyózunk, a lényeg, hogy élvezzük, szeressük csinálni, amit.

Én is kipróbáltam már sokféle módszert, eszközt, de egyiket se szerettem annyira, hogy hosszabb távon is kitartsak mellette. Ami viszont megfogott, az a Norbi-féle fitness kickbox és a fenti Pilates-oktató féle 3/4 wellness? step. És talán még a hastánc, bár abból inkább csak ízelítő volt a DVD-n. A kifejezett fogyitornák engem se tudtak tartósan motiválni..

Szóval szerintem gondolkozz el azon a mozgás szempontjából, hogy mi lenne az, amit te szívesen sportolnál. Ha nincs ötleted, akkor pedig nézz körül, elég nagy mostmár a kínálat, egy csomó újfajta mozgáskultúra van már manapság.

2012. ápr. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Régen a munkahelyemtől a buszmegállóig rollerrel közlekedtem (20 perc) minden nap. Na az szépen megformálta a lábaimat meg tudtam tartani a súlyomat. Na meg nem ülőmunkát végeztem.

A babakocsis séta egyáltalán nem ilyen hatékony, meg inkább a hasamra kellene koncentrálnom. Az a baj, hogy babával nem egyszerű. Elmenni nem tudok, ahhoz meg már nagy, hogy a baba-mama tornát csináljam, mert elmászik, pakol stb. Szóval figyelni kell rá. Na de majd akkor nézelődök a neten, hátha megtetszik valami. Köszi!

2012. ápr. 26. 09:52
 9/11 anonim ***** válasza:
4. vagyok tipp a babakocsizáshoz: vegyél boka és csuklósúlyokat, azzal sétálni már elég hatékony:) ez nem kerül sokba kb 2000 ft pl dechatlonba. vagy húzz szaunanacit a ruhád alá.
2012. ápr. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A súly jó ötlet! Viszont nem terheli meg nagyon az izületeket?
2012. ápr. 26. 10:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!