Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor éreztétek úgy, hogy...

Mikor éreztétek úgy, hogy ELÉG a szoptatás?

Figyelt kérdés

Ma 3 hónapos a kisfiam. Már a kórházban sem akart szopizni, inkább a tápot választotta gyors kajának. Aztán kezdetben itthon is..

Aztán néha próbáltam mellre tenni, néha sikerült, néha nem, mikor milyen kedve volt. Aztán kb. egy hónapja minden etetést szoptatással kezdtünk, mert olyan jól ment már neki, és csak pótlást kapott tápot, ha kért, de volt hogy elég volt neki a tejem.

Aztán most 2 napja, sír, visít ha mellre teszem, csak a tápot eszi:( illetve üvegből a tejet is, de szopizni nem hajlandó:(

Hajnalban már nagyon sírtam, mert nagyon rossz volt látnom azt, meg tapasztalnom, hogy a kis 3 hónaposom lök el magától, és folynak a könnyei, annyira nem akar szopizni, de közben nagyon éhes. Megkapta a tápját, mintha elvágták volna.

Nagyon nehéz ez nekem.....

Pedig annyira örültem, h szopizik, és ahogy láttam rajta, hogy jól lakik, és boldog!!

De az, hogy ellök, és nekem aztán fejnem kell, sterilizálni, plusz idő, és fájdalom(lelki) és a fiamtól veszem el az időt, és megkeseredettséget érzek.

Már az elején is éreztem ezt a keserűséget magamban, mert vannak olyan kedves anyukák, akikből ömlik a tej, és minden flottul megy, és nem értik, hogy másnál ez nem így megy! és nagyon fájdalmas tud ez lenni az ember lányának...

Igazából arra gondoltam, hogy mivel vegyes (táp-tej) étrendű 4 hónapos korától hozzátáplálhatom, akkor el is kezdem, és akkor mehet majd így: hozzátáplálás, táp, meg valamennyi tej, amit lefejek...

Valaki hasonlót élt már át??

Bocsi ha hosszú voltam...



2012. máj. 23. 10:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Szeretsd a gyerekedet és ennyi!

Kaksizz magasról a szoptatásra, és értem én( én is ezt éltem)hogy a legjobbat akarod, de ha a gyereked egy stresszes megkeseredett anyát kap, az rosszabb mint a kiegyensúlyozott anya+táp. Sokan misztifikálják ezt az szoptatós ökörséget. Nem mondom, akinek megy annak ok. De attól nem vagy kevesebb hogy nem tudsz szoptatni, vagy a kicsi nem akar. Tökéletes anya vagy szoptatás nélkül is. Ezt mondd el magadnak napi 100X. Próbálj meg lazítani, és minden rendben lesz. Mi is felnőttünk tápon és semmi bajunk. Ha a gyereknek az kell hát hajrá!

2012. máj. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a pozitív, és bíztató választ. Én is ezt szoktam magamnak mondogatni, hogy tápon is fel lehet nőni (férjem is tápos volt 2 hónapos korától, mert ugyanezt csinálta anyósommal, hogy nem akart szopizni) szóval néha egész jól vagyok, csak amikor jön kioktatás, hogy "dehát a gyerek miért nem szopik"? vagy "Úristen!!cumisüvegeztek??? Nem kell neked ez a csúnyaság"....mondják a gyerekemnek...
2012. máj. 23. 11:07
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az elsőnek.

Sajnos nem sem sikerült a szoptatás egyik gyerekemnél sem, de mindkettő édes, aranyos, kiegyensúlyzott.

Kár ezen gyilkolni magad, aki beszól, azt meg küldd el a fenébe!:)

2012. máj. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Valószinűleg fejlődési ugrása van a Kicsinek 3 hónaposan és mivel most nagyobb mennyiséget igényel, illetve gyakrabban éhes, ezért persze, hogy ellöki magától a cicit és inkább a cumisüveget választja, ahol ömlik a tej. Sajnos a kórházban nem kellett volna neki tápszert adni. Gyorsan rájönnek ám, hogy a cumisüveg szuper dolog, nem kell megdolgozni a kajáért.

De ha már igy alakult, ne idegeskedj! A gyermekednek egy szerető, türelmes anyucira van szüksége. Próbáld gyakran cicire tenni, de ha ellök, akkor ne erőltesd, mert annak sincs értelme, hogy megutálja az egészet!

A hozzátáplálással ne siess! Ráértek még bőven vele! Egyelőre kapjon tejet és tápszert, az még bőven elég neki!

Másokkal meg ne foglalkozz! Xard le, aki beszólongat. Ha más véleményével foglalkozol, csak idegeskedni fogsz! Csinálj mindent úgy, ahogy Neked és a Babádnak a legjobb, mert Te vagy vele napi 24 órát!

Irom mindezeket úgy, hogy nekem szerencsére másfél évig sikerült szoptatnom, sosem kellett tápszer! De nálunk is be volt ám készitve a tápszer minden eshetőségre!:o)

2012. máj. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan mond azt a kötekedőknek, hogy anyatej van a cumisüvegben, akkor nem kötözködnek tovább. Hidd el, pár hónap múlva, amikor már a hozzátáplálásnál fogtok tartani, senkit nem fog érdekelni, hogy szopizik e a babád vagy sem. Majd másba fognak belekötni. :)))))) Csinálj mindent úgy, ahogy nektek a legjobb!
2012. máj. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Én a kórházban az első két napban álomszerűen tudtam szoptatni a picit. Mellre tettem, evett, elaludt, csoda volt, rettentően örültem. A harmadik naptól mintha elvágták volna (nyilván már nem volt neki elég), egész nap sírt, a nővérek nyomkodták a mellem, próbáltuk fejni, semmi nem jött. Tápszert kapott, mert kezdett kiszáradni, én is úgy sírtam, mint egy gyerek... Két nappal később 40 fokos lázam lett, a melleim nem voltak megduzzadva sem, mindössze egy-egy csomó jelezte mindkettőben a gyulladást. Alig bírtam mozdulni, 10 ml tejet fejtünk ki belőle, ennyitől gyulladt be,pár vizsgálat után az orvosom azt mondta, hogy minden bizonnyal nincsenek meg a kivezető nyílások, és a tej sem termelődik eléggé. Csődöt mondott minden szopis tanácsadó is, teljesen elapadt a tejem (vagy lehet nem is volt semmi...).


Tehát átéltem én is ezt, borzasztó érzés volt, de utána belenyugodtam, hogy ő bizony tápszeres baba lesz, és ez így lesz jó.


Én csak 2 napig tudtam neki anyatejet adni, te 3 hónapig, ha ennyiben marad, akkor is szuper vagy!!! :)) És utálom az egész szoptatás propagandát, ha tudnád, hányszor kaptam meg a kórházban, hogy miért féltem a mellem, hogy miért nem adok neki enni, hogy miért kényelmeskedem el... Rettenetes érzés volt, és rohadtul haragudtam magamra. A férjem egyébként orvos, utánajárt, és valóban van ilyen, mármint olyan, hogy nincsenek elégséges kivezetők a női mellben, és nem tud elfolyni a tej. Ez van, ezután sem nagyon tudtam megnyugodni, csak amikor hozzászoktam ahhoz, hogy a tápszer után mosolyog gyönyörűeket a kicsi, és miután rájöttem, hogy ettől bizony még én leszek az anyja. :)))


Szóval: nem vagy egyedül, és már ez a 3 hónap is szuper, nyugalom!!!! :)

2012. máj. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves utolsó, ez nagyon jól esett!!

Nálunk is ez volt, hogy jöttek a nővérek és nyomkodták a mellem, holott császárral szültem, és még be sem indult e tejem, ezért kapott tápot a babám. Aztán mikor utolsó, vagy utolsó előtti napon beindult a tejem, boldog voltam!

Szopiztatni próbáltam, de nem nagyon ment, a kicsi csak sírt. Nekem is hatalmasra duzzadtak a melleim, azt hittem ez normális. Hazajöttünk, vettünk mellszívót. Sokat idegeskedtem, mert a kórházban is magamra voltam hagyva ezzel a "szenvedéssel" hogy nem tudok szoptatni. Itthon fejtem olyan 10 miliket heteken keresztül, ittam, ettem mindenféle tejserkentőt. Aztán azt vettem észre, hogy csomó van a mellemben. Mondtam a védőnőnek, aki azt mondta, hogy ez normális, "dolgoznak a tejmirigyek", és hogy valahogy ki kell masszíroznom, ne hogy begyulladjon. A kicsim akkor nem szopizott, hanem tápis lett, én meg fejtem neki a tejet. A védőnő azt mondta, fejjem rendszeresen, és szét jön majd a csomó, amit amúgy a szopizással tudna helyretenni a baba. Az elmúlt egy hónapban szoptattam, fejtem szoptattam fejtem, de semmi!

A csomó még ott azóta is, 3 hónapja!

1 hét múlva kaptam időpontot dokihoz, és most már megnézetem, mert nem hiszem, hogy normális...

2012. máj. 23. 17:30
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Hehe, én is császárral szültem, ráadásul sürgősségivel. Szóval nagyon megértelek. :)
2012. máj. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
És a csomót mindenképp nézesd meg, nem játék.
2012. máj. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
50%
Szia! Ne marcangold magad, mert a babád megérzi. Én még csak 3 hete szoptatok, de sírva és most döntöttem úgy, hogy elég volt. Van tejem, de borzalmasan fáj a mellem amikor szopcsizik a kislányom. Így fejek neki 3 óránként vagy ahogy épp, ha nem elég adok tápot. Inkább mint hogy éhes maradjon. Így most kapja cumisüvegből teli a pocak és jókat alszik a drágám. Aztán meg ha nem lesz tejem kap tápszert. Én is nyugodtabb vagyok és Ő is érzi ezt. Kitartás!
2012. máj. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!