Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor éreztétek úgy, hogy...

Mikor éreztétek úgy, hogy ELÉG a szoptatás?

Figyelt kérdés

Ma 3 hónapos a kisfiam. Már a kórházban sem akart szopizni, inkább a tápot választotta gyors kajának. Aztán kezdetben itthon is..

Aztán néha próbáltam mellre tenni, néha sikerült, néha nem, mikor milyen kedve volt. Aztán kb. egy hónapja minden etetést szoptatással kezdtünk, mert olyan jól ment már neki, és csak pótlást kapott tápot, ha kért, de volt hogy elég volt neki a tejem.

Aztán most 2 napja, sír, visít ha mellre teszem, csak a tápot eszi:( illetve üvegből a tejet is, de szopizni nem hajlandó:(

Hajnalban már nagyon sírtam, mert nagyon rossz volt látnom azt, meg tapasztalnom, hogy a kis 3 hónaposom lök el magától, és folynak a könnyei, annyira nem akar szopizni, de közben nagyon éhes. Megkapta a tápját, mintha elvágták volna.

Nagyon nehéz ez nekem.....

Pedig annyira örültem, h szopizik, és ahogy láttam rajta, hogy jól lakik, és boldog!!

De az, hogy ellök, és nekem aztán fejnem kell, sterilizálni, plusz idő, és fájdalom(lelki) és a fiamtól veszem el az időt, és megkeseredettséget érzek.

Már az elején is éreztem ezt a keserűséget magamban, mert vannak olyan kedves anyukák, akikből ömlik a tej, és minden flottul megy, és nem értik, hogy másnál ez nem így megy! és nagyon fájdalmas tud ez lenni az ember lányának...

Igazából arra gondoltam, hogy mivel vegyes (táp-tej) étrendű 4 hónapos korától hozzátáplálhatom, akkor el is kezdem, és akkor mehet majd így: hozzátáplálás, táp, meg valamennyi tej, amit lefejek...

Valaki hasonlót élt már át??

Bocsi ha hosszú voltam...



2012. máj. 23. 10:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! Nem lehet, hogy azért fáj szopi közben a cicid, mert rosszul kapja be a pici? Csak egy ötlet persze.
2012. máj. 24. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 xStefix ***** válasza:
45%

Ez egy stabil szopási sztrájk, sajnos. :(

Van még esély arra, hogy visszafordítsd, de nem garantált a siker és nagyon nehéz, hosszas folyamat lehet. Ha mégis úgy döntesz, hogy megpróbálod, akkor viszont mindenképp keress hozzá segítőt, mert egyedül sokkal nehezebb lenne, mint rendszeres lelki támogatással.

Valószínűleg több ponton is komoly változásokat kellene bevezetni a szopis/etetési gyakorlatodban, de akár az egész babagondozásban is.

2012. máj. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Mire gondolsz utolsó? Mit kellene máshogy tennem a babagondozásban????
2012. máj. 24. 10:39
 14/20 xStefix ***** válasza:
62%

Ehhez tudni kéne a részleteket is, hogy pontosan hogyan szoptatod, gondozod, altatod stb. a babádat.

Ne ijedj meg, nem kritizálni akarlak ám ezzel:), csak tudnod kell, hogy a szoptatás nem egy különálló, szeparált dolog, főleg nem csak egy etetési mód. Ha "megfelelően" szoptat az anyuka (ezt se értsd félre), akkor a szoptatás maga is komplex gondozási móddá válik, amit több szempontból is meg lehet vizsgálni.

Sok minden függhet össze sok mindennel, főleg, ha olyan sokrétű problémáról van szó, mint a tietek is. Így értettem.

2012. máj. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Szia/Sziasztok!


Én is ilyen "problémával" kűzködök.

A lányom 6 hetes korától tápot kapott, mert egyáltalán nem szopizott.

A fiam most 4 hetes.

A kórházban amíg nem volt tejem állandóan szopizott. Amikor beindult, ő úgy döntött neki nem kell a cici.

1 óra alatt 10-15 ml-t szopizott csak, míg üvegből 40 is bement.

Így maradt a fejés és az üveg, de minden nap próbáltam mellre tenni, míg 1,5 hét után újraelkezdett rendesen szopizni. Ez ment egy hétig és újra sztárjkolni kezdett.

Most 4 napja újra csak üvegből eszik.Nem löki el, csak több mint 1 óra alatt lakik jól és utána is úgy akar aludni, hogy a szájában van. Amikor "ráérünk", mellre teszem, ha dolgunk van üvegből kap.

(a nagyobb ovis, így ő hozzá is kell igazodnunk) Szerencsére van tejem bőven, minden etetésre le tudom fejni a 120 ml-t.

De általában 2 naponta rám tör a depi, hogy megint nem sikerül.Mert olyan jó összebújni vele.

Nem az zavar, hogy esetleg tápos lesz, hanem, hogy szinte folyik a szájába a tej és még lenyelni is lusta.Szerencsére engem nem stresszelnek a "csak a szoptatás a jó a gyereknek" dumával, mégis stresszelem magam ez miatt.

Lehet azért, mert tudom, hogy mennyi plussz idő és nem utolsó sorban pénz, ha tápot eszik.

Már most unom az állandó fejést, sterilizálást...stb.

Nehéz dolog ez.

2012. máj. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Igen, ez a rossz, hogy folyik a szájába a tej, és Ő nem eszi, ellök (engem)

Én is mindennap próbálom.

És igen, nekem is az a rossz, hogy "lenne mit ennie" -a tejem- de ő a tápot, és az üveget választja...

És az is rossz, hogy fejni, sterilizálni, stb... ez mind idő, idő, és ha egyedül vagyok, akkor ezt az időt a gyerekemtől veszem el, mert fejnem kell, mert Ő nem szopizza ki, és feszíti a mellemet a tej....:(

2012. máj. 25. 10:43
 17/20 xStefix ***** válasza:
2012. máj. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Hagyjuk az lll-eseket.. nekem ők elvetemültnek tűnnek! Ők a mindenáron ( ha az anya már lelkileg nem bírja) akkor is szoptassanak típust képviselik....

Egyébként meg nem gondolom, hogy egy sima sztrájkról van szó.. mert hát érted: születésétől kezdve???!!

2012. máj. 27. 13:23
 19/20 anonim ***** válasza:
62%
A kerdesre valaszolva ,hogy mikor ereztem,hogy eleg a szoptatas-3 eves kor utan.
2012. máj. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Szülés után nekem sem ment könnyen, sőt, semmit nem akart szopizni a sárgaság miatt állandóan bealudt, tejem meg nem volt, mert honnan lenne, ha alig szopizott és még az elektromos mellszívózás sem segített semmit. Tápszert nem akartam, ezért kis kanállal adagoltuk neki a lefejt anyatejet. Igazából tápszerhez nyúltam volna, semmi gondom nincs vele, de anyukám, aki mellettem volt és segített, elmagyarázta, hogy várjunk még a tápszerrel, próbálkozzunk, stb. Egyébként, egészségügyi dolgozó, ért picit a témához, amíg itt volt végigböngészett számtalan magyar és külföldi oldalt, mindent kipróbáltunk, hívtunk szoptatási tanácsadót is, aki mellesleg nem segített sajnos, de végül meglett az eredménye. Be tudtuk indítani rendesen a tejtermelést, a pici már könnyebben hozzájutott, rendbejött teljesen. Mostmár 16 hós és még mindig szopizik.

Egyébként, anyukám még a szülés előtt és után is ellátott jó tanácsokkal a szoptatás terén, hogy mit ne engedjek, hogy adjanak a picinek a kórházban. Én végül bedőltem a nővéreknek, és minden hibát elkövettem, amit lehetett, ez is rátett sajnos egy lapáttal a helyzetre. Tényleg úgy jöttünk haza a kórházból, hogy alig szopott a baba. Szerencsém volt, hogy anyukám ilyen profin megoldotta a helyzetet ls végig segített. Millió százalék, hogy tápszereztem volna én is, nem látok benne semmi rosszat, főleg, ha nincs más megoldás. Csak sokszor van úgy, hogy az ember nem néz utána minden lehetséges megoldásnak, ami érthető, ha nincs segítsége és ott a kisbaba, akivel együtt kell lenni állandóan, erre tényleg semmi idő nincs.

Úgyhogy, igen, én átéltem hasonló helyzetet, tuti, én is föladtam volna, ha nincs mellettem az anyukám.

Ha nincs segítséged, akkor tényleg nem tudsz mást csinálni. Én is tápszeres voltam 4 hós koromtól, mert anyukám beteg lett és én már nem nyúltam a tejhez. Igaz, hogy az anyatejet és a tápszert nem lehet összehasonlítani, de ha egyszerűen nem megy és mindent megpróbáltál, miért kell rosszul érezned magad emiatt? Szerintem, ne törődj a rosszindulattal, senkinek semmi köze hozzá. És valóban igaz, hogy lassan már úgyis hozzátáplálsz.

(Egyébként, ha még nem adtad föl, az xStefix ért a témához, nyugodtan kérj tanácsot tőle, hátha tud segíteni, nekem segített anno pár kérdésemnél.)

2012. máj. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!