Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van még itt olyan kismama,...

Van még itt olyan kismama, aki tudja, hogy nem fog szoptatni?

Figyelt kérdés
Nem tudom megmagyárazni, hogy miért, de számomra a szoptatás teljesen kizárt. Látom, hogy elég sokan elítélik az ilyen anyukákat, bár nem értem, hogy miért. Ugyanúgy anyatejet fog kapni a babám, ha nem szoptatnám szívesen akkor nem értem, miért kéne...
2012. jún. 12. 16:22
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
69%

Nem ítélünk el, a te dolgod. A lényeg, hogy anya és a baba is boldog legyen.:)

Persze, jobb az anyatej, mint a tápszer...

2012. jún. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Te döntésed. Nagyon jó barátnőm kemoterápián vett részt. Ő nem szoptathatta a kicsijét. S kap 3hós koráig anyatejet(napi 8dl) ami nem sok egy pár hetes babának.S mellé receptet a tápihoz. S ő is csak a kemo miatt kapja a tejet,egyébként nem kapna.
2012. jún. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
37%

"Ugyanúgy anyatejet fog kapni a babám"

Ezt nem értem, akkor hogyhogy nem fogod szoptatni?

2012. jún. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem azért ítélik el, mert meg sem akarod próbálni és ezt hangoztatod.

Alapvetően ez saját dolgod, te döntésed, magánügyed, míg más orrára nem kötöd.

2012. jún. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 xStefix ***** válasza:
85%

Aki elítél, az valószínűleg azért teszi, mert ő meg téged nem ért meg.

Ha "ugyanúgy anyatejet fog kapni a babád", az teljesen rendben van - csakhogy a szoptatás ennél sokkal többet jelent. Szerintem, aki negatív véleménnyel van a szoptatni nem akaró anyukákról, az pontosan emiatt gondolja így. Ti. aki nem akar szoptatni, az vagy nem ismeri a szoptatás valódi lényegét, vagy tagadja, nem akarja elfogadni stb. Ezért a fenntartás.

2012. jún. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Szerintem a Te életedben is vannak olyan dolgok, amiket inkább meg sem akarsz probálni, mert tudod h teljesen ellent mond a természetednek. Akkor tartsam titokban, mert nem ez a "normális"?

Anyatejet fog kapni (ha lesz), csak cumisüvegből.

2012. jún. 12. 16:36
 7/25 anonim ***** válasza:
90%

Aha! Aszóval ha lesz tejcsi , fejed inkább.

Nyugodtan, azt is lehet.

Én csak annyit írnék még hozzá, ha mellből etetés gyorsabb, nem kell cumisüvegeket fertőtleníteni, tejet melegíteni, stb.

Ez különösen éjjel hasznos, mikor nagyon fáradt vagy.Mert nem biztos h a babád az elejétől átalussza az éjszakákat, 3-4 kelés is simán benne lehet a pakliban!

2012. jún. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
93%
aki azert nem szoptat mert nem tud azt teljesen megertem. viszont aki tudna csak nem akar azt kicsit furcsallom. de hat a te gyereked azt csinalsz amit akarsz. a babanak nagyon jo dolog a szopizas nem csupan etkezes annal sokkal tobb, en semmi penzert nem fosztanam meg ettol a babamat ha nem muszaj.
2012. jún. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
90%
Ezzel most egy vitát akartál elindítani? Elítélünk kontra nem ítélünk el?! Nem, az azért túlzás, hogy elítéllek. Te dolgod, a te gyermeked. Nekem személy szerint hiányzott a babám közelsége, miután 15 hónaposan leszokott a szopizásról. Igazából nem is tudod, mit hagysz ki. Bár gondolom nem vagy az az érzelgős típus, de én imádtam nézni, amikor mozgott a pici szája, ahogyan szopi után elégedetten elaludt... Szóval te tudod, ha te nem szoptatsz szivesen(azt sem tudod mi az, ki sem próbáltad még...), akkor ne tedd.
2012. jún. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
83%
Én csak annyit mondok neked,hogy majd mikor ott fogsz járni,hogy megszületik a kicsi és érezni fogod hogy feszül a melled a tejtől.Meg reggelente,hogy olyan kemény és úgy fáj,hogy majd szét hasad....akkor fog eldőlni,hogy melyik lesz kellemesebb neked az ha szoptatod a gyermeked vagy az ha fejed.Én sosem tudtam fejni semmilyen formában.A kórházba 5 napig voltunk a kisfiammal és én végigsírtam mert úgy fájt a mellem,hogy lesszívesebben ott a helyszínen levágattam volna.Akkor lett jobb mikor hazajöttünk és itthon elkezdett szopizni a kisfiam.Én pont az ellenkezője voltam...annyiszor tettem cicire a kisfiam amennyiszer kértem..akár 10 szer is egy nap..vagy többször...engem teljesen megnyugtatott a szoptatása...néha próbálkoztam fejni de az keserves volt és nagyon utáltam.
2012. jún. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!