Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fehércsokit lehet enni szoptat...

Fehércsokit lehet enni szoptatás alatt? Mert asima csoki ugye okozhat szorulást és emiatt hasfájást a babának, de nem tudom a fehércsokinak is van-e ilyen hatása.

Figyelt kérdés
2009. júl. 4. 18:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Ehetsz persze, es sima csokit is ehetsz, de csak mertekkel!!! Ne tablaszam egyed, de ha megkivanod a csokit egy kicsit nyugodtan egyel meg belole.

Egyel sok gyumolcsot, zoldseget, konnyu eteleket is, es akkor nem lesz egyaltalan szorulasod.

2009. júl. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát én a szoptatás alatt olyan édesszájú lettem, hogy ki is akadtam magam miatt. Főleg az elején ettem "kétpofára"a csokit, egyszer sem fájt tőle a hasa és nem volt szorulása. Szerencsére más miatt sem. Szerintem babafüggő, hogy mitől fáj a pocijuk, próbálkozni kell. Egyébként minden más kajára is igaz, hogy nem törvényszerűen okoz hasfájást. Idézek:

"A legtöbb kisbabának nem okoz problémát semmi, amit édesanyja megeszik. Általában azt ajánlják, hogy azt, akkor és annyit egyen, amit, amikor és amennyit szeretne, hacsak nem vesz észre kisbabáján egyértelmű reakciót.


Nincs olyan lista, mely azokat az ételeket tartalmazná, amelyeket minden szoptató anyának kerülnie kell, mert a legtöbb szoptató anya azt ehet, amit akar, és mert azok a kisbabák, akik bizonyos ételekre érzékenyek, mindannyian egyediek, ezért ami az egyiket zavarja, az a másikat esetleg egyáltalán nem.

Normális nyugtalanság


A nyugtalanság legtöbbször normális egy fiatal csecsemő esetében, és semmi köze sincs az anya étkezési szokásaihoz. Ha gyermeke érzékeny valamire, amit Ön fogyaszt, akkor valószínűleg más jeleket is észre fog venni a nyugtalanság mellett, mint például gyakori bukás vagy hányás, hasfájás, kiütés, vagy állandóan eldugult orr. Az olyan nyugtalanság, amelyet nem kísérnek más jelek, és amely a gyakoribb szoptatás hatására megszűnik, minden bizonnyal nem ételhez kapcsolódik."

2009. júl. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!