Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Vannak itt olyan anyukák,...

Vannak itt olyan anyukák, akik csak 1-1,5 hónapig szoptattak? Miért alakult így? És voltak valamilyen következményei?

Figyelt kérdés
Nekem az elejétől fogva nem igazán volt tejem, pótolni kellett. Aztán a pótlással egyre kevesebb tejem lett, kevéssel egy hónap után már csak hébe-hóba... :((( Lassan le is állhatunk a szoptatással, vagy nem tudom.
2012. jún. 24. 22:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen! Két hónapos korára teljesen el is apadt. Hiába fejtem, nem jött több. Váltottunk tápszerre, hidd el, hogy annak is megvan az előnye, jobban lehet tervezni, rendszert vinni a napokba. Ha mész valahova, szintén könnyebb. Ma már olyan jók ezek a tápszerek, semmi gondja nincs a fiamnak. Már 15 hónapos, nem lett nagyfejű, nem duci, a hasfájást is tudtuk szabályozni az elején speckó tápszerrel, szóval nem olyan rossz találmány szerintem.
2012. jún. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Amíg van tejed,add neki. Ha csak 1x-i etetésre elég neki, azt add csak nyugodtan oda. Én sokáig ezt csináltam a 2. babánál, éjszakára az a kevés picit felszaporodott, meg délelőtt volt egy kevés, ezt mindig kiszopizta,a többi tápi volt. Aztán egyszercsak éjszaka dühösen köpte ki a cicit, akkor tudtam, már nem elég neki.....De igazán semmi következménye nem volt, kapott tápit, és elaludt ugyanúgy. Picit lelkiztem pár napig, de a tejemet , ha nem tudtam felszaporítani, nem volt mit tenni.....
2012. jún. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
8 hétig tudtam szoptatni,nem volt tejem már az elején sem csak kevés,csoda hogy addig kihúztuk.Nem volt következménye,mire gondolsz,mi lett volna?
2012. jún. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia! Az első kisfiamat csak 3-4 hónapos koráig tudtam szoptatni, illetve csak fejtem neki a tejet, mert nem volt hajlandó bevenni a cicit. Komoly géppel fejtem, mègis egyre kevesebb tejem lett, pedig mindenféle tejszaporítót kipróbáltam. A 2. kisfiam szuperül szopott, nagyon boldog voltam, de sajnos nála is be kellett pótolni, nem volt elég tejem. Talán közrejátszott az is, hogy a nagyobbik kisfiam mindig féltékeny volt, nem hagyott nyugodtan szoptatni. Sajnos a 2. fiam csak 6 hetes koráig szopott, egy engem ért trauma hatására egyik napról a másikra teljesen elment a tejem. Nehezen dolgoztam fel mindkét esetben, hogy nem anyatejesek a babáim. De semmi bajuk nem lett, nagyon is egészségesek, ma már 2 és 4 évesek!
2012. jún. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, pl. hasfájás, ingerlékenység, hízás... De azért kérdezem, mert nem tudom, hogy milyen következményei lehetnek, ha vannak. Az enyém is köpködi ki a cicit, ha már nincs benne... :(
2012. jún. 24. 22:32
 6/11 anonim ***** válasza:

A hasfájást pont, hogy ki tudod kerülni a tápszerrel, van kifejezetten hasfájósoknak való.

Hízás már nincs, ezek nem elavult szerek.

2012. jún. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hasfájás- Hát ez lehet az anyatejtől is, picit igen, a tápi megfogHATja a székletet, de ez nem vészes

Ingerlékenység- ki? Te vagy ő?:))) Egyébként viccet félretéve semmivel sem lesz ingerlékenyebb. Ha éhes, meg fogja enni a tápit, ha van is az elején egy kis döccenő is. (nem ízlik neki, nem akarja enni....)

Hízás- Hát ez régen megdőlt dolog. A tápis baba nem egyenlő a kövér, lusta babával!

Szóval nagyon mellékhatása nem ismeretes:) inkább lelki, hogy már nem a cicidet adod...De igazából ezen át kell lendülni, hiszen a babád szépen, kiegyensúlyozottan fog fejlődni és neki a SZERETETED a lényeg!

2012. jún. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az én kisfiam is nagyon ügyes, már szülés után közvetlenül a cici volt az első :). Tána is lelkesen nyűtte a kórházban pedig akkor még tényleg porzott, olyan száraz volt. Szóval ő mindent megtett az ügy érdekében :) igazán nem az ő hibája. Nekem lelkileg nem jelent gondot,arra a kevésre is büszke vagyok, és megnyugtat, hogy valamennyi "indulótőkét" tudtam neki adni, a kórházban tök felkészültem arra is, hogy ebből aztán egyáltalán nem lesz semmi. Ha csak egy napot tudtam volna szoptatni, annak is örülnék, sőt amikor az első sárga egy-egy cseppek megjelentek és azt hittem, csak ennyi lesz azokat is boldogan kentem a cumisüvegére és elégedetten töröltem meg az izzadt homlokom, hogy nah, mostmár túl nagy baj nem lehet :), immunizálódtunk egy nagyot :). Szóval én már ennek is örülök, csak érdekelt, hogy mások is vannak-e így, és akkor miért, meg hogyan, és hogyan történt a továbbiakban. Meg ilyesmik...
2012. jún. 24. 22:44
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én egyik kisfiam hasfájós volt, a másik nem. Szóval nem táp kérdése. Pont aki tovább kapott anyatejet, az volt hasfájós, a másik nem. Egyik sem ingerlékeny. És mindkettő olyan vékony, hogy etetem őket amikor csak tudom. A mai tápoktól nem lehet hízni.
2012. jún. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom meg a tápszert szerette jobban. Az elejétől pótolni kellett, és bizony sokkal jobban szerette. Nem az üveg miatt, mert amikor már nem szopizott, akkor üvegből próbáltam adni, úgy sem kellett. Kaptunk 3 különböző anyatejet is, és egyik sem kellett neki. Ő inkább tápszer párti volt. :)
2012. jún. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!