Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Már félek, és megvagyok...

Már félek, és megvagyok ijedve. Miért nem akar szopizni a babám?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 hónapos múlt.4-5 napja alig akar enni.Ma szinte semmit nem szopizott,csak sírdogál,de viszont alszik rendesen.A vacsik katasztrófák,kész kínszenvedés mire pár korty sikerül.

Ellöki a cicit,és sír.

Szerintetek vegyek tápszert az ilyen esetekre?

Bár én szeretném szoptatni,nem akarom hogy üvegből kapja a kajcit.

De nem akarom hogy éhezzen.

Honnan tudom biztosra hogy kevés a tej,vagy esetleg nem jó?

Eddig kaják után ha megnyomtam a bimbóm mindig jött még tej.

Mar NAGYON ideges feszült vagyok.Mit csinálok rosszul?

Kérlek segítsetek!!!


2009. júl. 10. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:

nekünk van babamérleg és ilyen esetekben én megmértem előtte és utána is(evésre gondolok) és ha kevesett szopott, akkor adtam neki tápszert és semmi baj nem volt. csináld te is ezt...

nyugodj meg, mert a baba megérzi hogy feszült vagy és Ő is az lesz...

biztos kevés a tejed. az egy dolog hogy ha megnyomod és utána még jön a tej, de lehet ő meg nem eszik annyit amennyit kellene. adj pótlást!!!

2009. júl. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Ilyenkor javasolt, ha macerás is, a csecsemőmérleg. Azzal lemérheted, hogy mennyit szopizik. Írd fel , és hasonlítsd össze , hogy 1-1 etetésnél mennyit eszik. Lehet, hogy változó a mennyiség....Van valami számolási mód, hogy ilyen korú babának testsúly szerint kb. mennyit kell ennie; vagy amit tudok nagy általánosságban (és ez azért nem mindig jó mérce , mert vannak kis-és nagyevő babák) úgy 150ml-t kellene szoptatás közben kiszívnia. Tápit csak akkor javasolt hazsnálni, ha kevés tejcsi.

2009. júl. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat.
2009. júl. 10. 13:03
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha alszik rendesen, ne izgulj, nem éhezik a kisfiad. Ha éhes lenne ordítana éjjel nappal. Ne idegeskedj, ne vegyél tápszert. Nekem is volt úgy, hogy a kislányom kb. öt percig szopott este, de ugyanúgy hajnali ötig aludt. Nyugi, lehet a feszültséget érzi rajtad, és azért lett sírós.
2009. júl. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
mindig a cici az elsö utána fejheted és azt add neki. HÚ ne legyél ideges mert még a végén apadni fog. MIndig a ösztöneidre hallgas töbször tedd rá.
2009. júl. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én babám 2,5 hónapos, és két hete ugyanezt csinálta, én is nagyon ideges voltam. Szerintem ne add fel, próbálkozz a szoptatással, ha alszik, akkor szerintem nem lehet nagy gond. Hogyha ellöki a cicit, és sír, próbáld meg megnyugtatni, és egy kis idő múlva újra cicire tenni. Én volt, hogy járkálás közben szoptattam. Nálunk szerencsére rendben jött a helyzett, de én is el voltam keseredve. Ne add fel, kitartás, és próbálj meg ne idegeskedni.
2009. júl. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok.Mindenkinek köszönöm a válaszát.Sajna fejni utána nem tudok.Vettem tápszert,ha esetleg baj lenne,ne éhezzen,de szerencsére nem kell.Azóta újra rendesen és rájöttem,lehet csak a folyadék kellett neki.

Átlagba 2 óránként kajcizik,lehet nem éhes volt csak szomjas.

Köszönöm a bíztatásotokat.

2009. júl. 13. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!