Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem lesz semmi baja a babámnak?

Nem lesz semmi baja a babámnak?

Figyelt kérdés

Felénk valami virus van és engem is elfogott, hánytam, hasmenés meg fáj a gyomrom. Érdekelne hogy szoptathatom ennek ellenére tovább a 16 napos fiamat? Nem szeretném hogy baja legyen.

Előre is köszi a válaszokat.


2009. júl. 24. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Szoptathatod de menj dokihoz és kérdezz rá tőle is. Csak nagyon durva esetben hagyatják abba a szoptatást. Az ellenanyagok is ott vannak a tejcsiben tehát elvileg attól nem lehet beteg de ki tudja hogyan terjed az a vírus? Ha megkapja az nem a tejtől lesz.
2009. júl. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Akkor lesz, ha nem szoptatod!
2009. júl. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 xStefix ***** válasza:
100%

Szia!

A dokivizit nem hiszem, hogy ártana, de ha vírus, akkor arra ő sem fog tudni mit mondani/adni, szóval nincs sok értelme.

Viszont, a fertőzésre adott immunválasz közben termelődő ellenanyagból a babád is részesül a tejjel, ami hatalmas kincs, úgyhogy véletlenül se hagyd abba a szoptatást! Csak nagyon szélsőséges esetben (pl. TBC, HIV) tilos a szoptatás, enyhe betegségeknél nem, sőt, csak védi a babát.

Én a januári influjárványkor kaptam be de durván, úgy kellett szószerint felmosni a padlóról. A lányomon, aki szintén ott volt előzőleg a vírusgócban (kh) és akit ennek ellenére szoptattam, összvissz egy nap alatt átment egy kis nyügivel és nemakarokennivel. A családban ő úszta meg egyedül! :)

17 hónapja szoptató anyuka

2009. júl. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!