Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Benne marad-e az alkohol az...

Benne marad-e az alkohol az anyatejben?

Figyelt kérdés

a legújabb babamagazinban azt írják,hogy 3 óra elteltével már nem mutatható ki az anyatejben az alkohol,lebomlik,tehát nem jut át a babába,nyugodtan lehet szoptatni.

de olyat is hallottam már,hogy igenis benne marad,és a köv.szoptatásnál ürül az alkoholos tej..ezért le kell fejni.

akkor most mi az igazság?

benne marad vagy nem?

érdekelne,mert szoktam inni két-három pohár sört néha.


2009. aug. 5. 18:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A Baba magazint nem olvastam, így nem tudom milyen szöveg környezetben jelent meg ez a mondat. Én úgy tudom, hogy egy pohár bor alkohol tartalma pár óra alatt lebomlik. Tehát egy-egy pohárkával lehet alkoholt fogyasztani szoptatás alatt is. Nagyobb mennyiségű alkohol elfogyasztásánál természetesen hosszabbodik a kiürülési idő is.
2009. aug. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Átlag egy pohár borra, sörre vonatkozik a szabály hogy 20 perc elteltével jelenik meg az anyatejben és 3 óra múlva már nem mutatható ki.

A tej főleg szoptatás alatt termelődik, tehát ami 2 szopi között gyűlik össze az gyakorlatilag tiszta marad mert az intenzív kiválasztás szoptatás közben történik meg.

2009. aug. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 xStefix ***** válasza:
Én a számadatokat ugyan nem ismerem, de szerintem a szoptatás ideje alatt érdemesebb kerülni az alkoholt. Legalábbis addig biztosan, amíg a baba kizárólagosan szopik (tehát az első fél évben). Én inkább kockázatkerülő vagyok/lennék és nem iszom/innék. Eleddig a másfél évig egyszer sem ittam alkoholt, igaz, nem igazán szeretem. Najó, azért a karácsonyi csokilikőrre vetettem néhány sóvár pillantást. :) Szumszum, általában szoktam hinni a tudománynak, akkor is, ha épp megnyugtat, de néha inkább teljesen elvetem az adott dolgot - pláne, ha egyébként magamra nézve sem éppen egészségeset művelek.
2009. aug. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!