Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 32 hetes kismama vagyok?...

32 hetes kismama vagyok? Tejtermelés-beindulásával kapcs. Kérdés

Figyelt kérdés
De már most van előtejem, és akkorák a melleim, mint az első gyerekemnél szoptatás alatt. Tisztára olyan érzésem van,mintha már most tudnék szoptatni... Előző terhességem alatt nem észleltem előtejet, és szülés után csak a 4-5. nap "durrant be"a mellem. Most viszont látom az előtejet, és a szoptatás érzésem is megvan, jelentheti azt, hogy sokkal hamarabb fog bedurrani a mellem majd? Van olyan, aki közvetlen szülés után már néhány órával rendes mennyiségekben (30-40ml) tudja szoptatni a babáját? Vagy ehhez az kell, hogy a terhességét végigszoptassa, és így nem apad el a teje szülésig?
2012. okt. 11. 15:05
 1/3 anonim ***** válasza:
vszleg most sem fogsz tudni egyből 40ml-t. Azért nagyobb a melled, mert egyszer már szoptattál, de ez nem jelenti azt hogy akár egy cseppel is több tejed lesz. de ált. 2. gyerekkel már a 2. napon van tej, persze nem 40ml/szopi
2012. okt. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A terhesség alatti előtejnek semmi köze ahhoz, hogy a szülés után mikor, és mennyi tejed lesz.

Nekem pl a 28. héttől volt már előtejem, nem is kevés, a szoptatás mégsem sikerült.

2012. okt. 12. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket!

Nagyobb örömöm nem is lehetne annál, h már a 2. nap tudnék szoptatni! Olyan rossz volt kínlódni, míg végre a 4-5.nap beindult a tejem, a kisfiam meg éhes volt nagyon,itattam vízzel,igyekeztem mellre rakni, de a kórházban nem segítettek ebben, csak adták a teát... de persze az nem volt laktató...

Tudom, elvileg volt előtejem,(merthogy mindenkinek van)de az nem tarthatott ki soká.

Végül 17 hónapig szoptattam, attól nem félek,hogy nem tudok majd egyáltalán, vagy csak rövid ideig, csak attól, hogy megint sokat kell várni rá.

A kórházban a gyermekágyas szobában volt egy anyuka, aki szülés után néhány órával már simán szoptatott, nem az első gyereke volt. Ezért gondoltam,hátha az elméletemben van valami ráció. :)

De majd kiderül ez is...:)

2012. okt. 12. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!