Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás vagy cumisüveg?

Szoptatás vagy cumisüveg?

Figyelt kérdés
Miért olyan fontos,hogy szopizzon a baba? Miért nem jó a lefejt tej?
2009. aug. 6. 15:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
43%
Cumisüvegre szavazom.
2009. aug. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mindenki azzal nyaggat hogy cicizzen a baba...valóban nagy bün,ha lefejem és ugy adom oda?
2009. aug. 6. 15:55
 3/16 anonim ***** válasza:
68%

Szia!


Egyáltalán nem gond a cumisüvegből való szoptatás. Valakinek kényelmesebb úgy , jobban látja mennyit eszik a babája...stb. Azt mindenhol hangoztatják, hogy a szoptatás meg érzelmi kötödés meg ilyenek, de azt nem írják oda, hogy azért jó a ciciltetés elsősorban, mert "gyors", nem kell hozzá eszköz , rögtön ott van... A kötődés... nos, azzal meg úgy vagyok, hogy a cumisüvegből való szopizás is lehet neki érzelmileg pozitív; hiszen Te adod neki, a Te tejed eszegeti, vagyis iszogatja! :)

2009. aug. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%
Nagyon fontos a bőrkontaktus is ami a szoptatás során létrejön. Olyan meghitt kellemes dolog összebújni a babával, én nagyon szeretek szoptatni, már 10 hónapja csináljuk. Jó elismerem, van, hogy kicsit fárasztó, de látom, hogy őt mennyire megnyugtatja és öröm neki és szerintem állandóan fejni méginkább macerás. Ez kényelmes is, mindig "kéznél" van, nem kell aggódni a tárolás miatt és így tutira higiénikus. Most hirtelen ennyi érv jutott eszembe, hidd el megéri:)
2009. aug. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%
A szopizás sokkal egyszerűbb,és biztos, hogy bensőségesebb. Bocs,durva hasonlat, de neked sem mindegy, hogy a férjeddel bújsz össze, vagy egy gumibabával.Érezni a testmeleget, az illatot a legfontosabb a világon a babának.Szerintem.
2009. aug. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Azért szeretném cumisüvegböl etetni,mert iszonyatosan fájnak a mellbimbóim. Ugy veszem észre ö csak csócsálja,enni alig eszik 1-1 szopizáskor,ezért óránként sir,hogy cicizne. Na meg én is sirok olyankor... :(
2009. aug. 6. 16:16
 7/16 anonim ***** válasza:
48%

Szinte biztos hogy rosszul teszed mellre.Az első hét után a sok kellemetlenségnek múlnia kell.Mekkora a babád?


[link]


Nekem is nagyon fájt.Volt hogy fájdalocsillapítót vettem be.De megszokta a cicim,és most már kellemes élmény a szoptatás.

2009. aug. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
48%

Bimbóvédőt próbáltál? Nekem az Aventes nagyon jó volt, és a mellbimbókenőcse is sokat segített.

De az előttem szólónak igaza van, biztosan rossz a technika, mert a szoptatás igazából nem fájdalmas dolog.

2009. aug. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%
Szoptatás, nekem egyrészt nem jön annyira a tej, ha magam fejem, másrészt annyira unalmas fejni!!! :)
2009. aug. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
És mi a jó technika? Kenem rendszeresen!
2009. aug. 6. 16:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!