Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi tejemnek kellene lennie?

Mennyi tejemnek kellene lennie?

Figyelt kérdés
9 napja szültem, de még mindig csak a 2 mellemből összesen 40-50 gramm között fejek 3 óránként. Ez normális? Szerintem kevés... mennyinek kellene lennie?
2009. aug. 12. 10:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Azon felül fejsz ennyit, amit a baba megeszik?

Elvileg annyi tejed van, amennyi neki kell. Ha rendszeresen fejed, akkor többet termelsz (azt hiszi a szervezeted, hogy több kell) de szerintem felesleges teljesen kifejni, én nagyon ritkán fejtem (talán hetente egyszer) mégis szoptattam 1 évig a gyerekeimet.

2009. aug. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nem, nem teszem cicire, csak fejek. Mivel még mindig nagyon sárga a gyerkőc, így mindig bealszik a cicin, így úgy döntöttünk, hogy amíg tart ez az aluszékonyság, fejek és cumisüvegből adjuk neki. 1 etetés eltartott 1,5 óráig is a cicin, üvegből max fél óra.
2009. aug. 12. 10:28
 3/11 anonim ***** válasza:

Ajjaj!Ne ess abba a hibába hogy csak fejsz,mert te annyira üresre nem tudod kiüríteni a melled,mint a baba.Nem baj ha lusti,csak ébresztgesd,szopja ő ki a cicit,sokkal jobban stimulálja ő,mint te a fejéssel.Hidd el,nekem ezt az orvosom mondta,igaza lett,most csak egyik mellemből szopik,mert annyira tele van. :))) Sok sikert,és sok tejcsit a babának!

Egy 3.5 hós kislány anyukája

2009. aug. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az elöttem szólóhoz. Ha csak fjsz akkor el fog apadni. csak a babóka tudja 100%-an kiüríteni. Mindenképpen tedd mellre, ha bealszik, ébresztgesd.
2009. aug. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsokat!
2009. aug. 12. 11:08
 6/11 anonim ***** válasza:
Az hülyeség hogyha csak fej akkor el fog apadni, én is az első perctől fejtem, mert nem volt mit bekapnia szegénykémnek a bimbóvédő meg nem jött be. Rengeteg tejem volt. 40 litert tudtam eltenni a fagyóba, nem viccelek, tényleg. 10 hós koráig fejtem és még akkor is volt elegendő, de már nem akartam tovább fejni így én apasztottam el. Úgyhogy ne aggódj, nyugodtan fejjél nem fog elapadni, meg különben is ez genetika, ha elapad valakinek, akkor is elapadna ha rendesen szopna a baba.
2009. aug. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

14.08-as vagyok. Még annyit, hogy én is 3 óránként fejtem az első 5 hónapban és még éjszaka is fell kellett kelnem, pedig már 3 hós kora úta átalussza az éjszakát. Mert annyira be voltak durranva a melleim, hogy nem bírtam ki reggelig. Ilyenkor mikor hajnalban fejtem 400 ml körül jött ki mind a kettőből. Bár ha jól emlékszem nekem már ekkor is olyan 200 ml körül jött ki egy fejéssel a kettőből napközben.

De na add fel fejjél 3 óránként és reméljük hamarosan több lesz.

2009. aug. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Inkább szoptass, ne (csak) fejj! A 14:08-as szerintem ritka, szerencsés kivétel.

Szoptatás és esetleg plusz fejés a legjobb. + Pihenés, kellő mennyiségű és minőségű evés, és önbizalom! Ha állandóan fejsz, nem is lesz időd pihenni... A 3 óránkénti fejés nem sokat ér. Hisz egy újszülött is eleve másfél-két óránként szopik, ráadásul intenzíven.

Sárgaság ellen a fő ellenszer az anyatej. Jobb, mint a kék fény.

Mindhárom fiam besárgult. Ha csak picit mozgolódtak, cicire tettem őket. Sarkát, fülét masszírozd finoman, ha elbóbiskolna közben.

Elbizonytalanodás esetén kattints ide és szerezd be:

[link]

(pont tegnap volt a dunatv-n: 37.perctől)

[link]

2009. aug. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
14.08astól kérdezném, hogy mivel csináltad a fejést? Nekem csak kézi medelám van, és nagyon keveseket tudok lefejni vele:(
2009. aug. 14. 17:03
 10/11 A kérdező kommentje:
az utolsónak köszi a linkeket!
2009. aug. 14. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!