Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Most akkor mit csináljak?...

Most akkor mit csináljak? Babámnak nagy a súlya és nagyon sokat is eszik.

Figyelt kérdés

2 hónapos (10 hetes), anyatejes babám már 6,5 kiló. Azt mondta a doki is meg nagyon sokan mások, hogy most már nem szabadna csak 4 óránként ennie. Na de az anyatej az 1,5 óra alatt felszívódik...és ezért ő is van hogy 2,5-3 óránként megéhezik. Túl etetni sem akarom, de a sok sírás és éhesen ,korgó pocival töltött óra sem tesz jót a kicsinek.

Nagyon jó étvágya van, mindig mind két cici kel neki, mert tejem éppen hogy elég. van hogy majd egy órát tart az etetés, mert elég lassan szívja.


2009. aug. 17. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Azért én megpróbálnám elhúzni az etetések közti szünetet. Vagy előbb abbahagyni. Az 1 óra is nagyon sok, biztos, hogy már előbb jóllakik, csak kényelemből, megszokásből cumizgat tovább. Az enyémek 2 hónaposan már csak négyszer ettek naponta és egyik sem volt kicsi.
2009. aug. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Jajjj, ezzel engem is kiborított mindenki. Az én babám az első hónapban 1600 grammot hízott, mikor meglátta a védőnő, majdnem frászt kapott. Aztán én is, mert azt mondta, hogy cukorbeteg lesz, meg szívbeteg, meg nem tudom mi. Aztán jól körbejártam a témát, beszéltem gyerekorvossal, szoptatási tanácsadóval, stb. és mindenhol azt hallottam-olvastam, hogy semmi gond nincs azzal, ha az első pár hónapban sokat hízik a baba, mert utána úgyis lelassul a hízási ütem. Az én babám 8 hónapos és mióta kúszik, forog, stb, nem hízott egy dekát se, konkrétan 6 hónapos kora óta ugyanaz a súlya, és ezzel sincs semmi baj.

Ne izgulj, anyatejjel nem tudod túletetni a babádat, azt mind felhasználja a babád szervezete, nem lesz semmi baja. A hízás meg fog állni, és ennek nincs köze ahhoz sem, ha esetleg nagykorában pufi lesz.

Az teljesen jó, ha 2,5-3 óránként eszik (szerintem). Az én babám a mai napig nem 4 óránként eszik, hanem 2-3. Éhen is halna pont 4 óra alatt. Ő sokszor eszik keveset, és nekem ezzel nincs is semmi gondom. A védőnőnek mindig azt mondom, hogy persze 4 óránként eszik, aztán kész, nem érdekel. Amíg a babám mosolyog, jókedvű, kakil eleget, nem fáj a hasa, nem éhezik, stb. addig nincs baj.

Szia!

2009. aug. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Anyatejből annyit egyen , igyon , amennyi jólesik! Ne foglalkozz semmivel! :)

2009. aug. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a megnyugtatást. :) Sokszor van, hogy kibírja a 4 órát, sőt, van hogy az 5-öt is, ha pl. autókázunk, kimozdulunk.
2009. aug. 17. 11:12
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
4hónapos koráig 2óránként szopott a kisfiam,onnantól kezdett kitolódni.Anyatejből nem lehet túletetni!Ne törödj másokkal,csak ami nektek jó!
2009. aug. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
egy 10hetes baba még ne 4óránként egyen,nyugodtan ehet 3ként.lehet kevesebbet fog enni de ha nem,az se baj.
2009. aug. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

szia

az enyém 8hetes és 6kg. állítólag normális a havi 1kg növekedés(4kg született)

anyatejtől valóban nem hízhat el. én is sajnálom ha sír és nem fogom éheztetni!

2009. aug. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én babám 16 hetes,csak szopizik(mind két mellből)és 7.20dkg,de egyáltalán nem látszik elhízottnak,jó kis kemény husija van.Igény szerinti szopin vagyunk,ki sem bírná a 4 óránkénti etetést,éjszaka akár 6 órát is alszik szopi nélkül.Én is úgy hallottam,hogy az anyatejes babák nem tudnak elhízni,szerintem ne aggódj
2009. aug. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!