Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki csak az egyik ciciből...

Aki csak az egyik ciciből tudott szoptatni és emiatt méretbeli különbségek lettek a cicijei között, azok válaszát várom?!

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 hónapos korában lett egy mellgyulladásom.Szerencsére nem volt nagyon vészes,1 hét alatt rendbe jöttem,de azóta nem fogadja el az akkori beteg cicimet. :( Én már mindent próbáltam,de semmi nem használt.

Most 10 hónapos és még mindig szopizik,viszont ugyan csak egy ciciből.

A két mellem között már legalább 2 kosárméretnyi különbség van.Sajnos tisztában vagyok vele,hogy sosem lesz már olyan a kettő,mint azelőtt.Engem csak az érdekelne,ezzel mégis mit lehet kezdeni (a plasztikán kívül); illetve hogy ha végleg abbahagyom a szoptatást ebből a hatalmas különbségből lesz-e kisebb?

Borzasztóan néz ki,és ruha alatt is ordít a méret különbség. :(

Akinek van hasonló tapasztalata,KÉREM írjon! :(



2012. dec. 8. 22:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Az akkor beteg melledből le szoktad szívni mellszívóval a tejet?

Ha igen, és így is van különbség, akkor nem tudom miért, ha nem, akkor például ettől is lehet...

De ezzel nagyon vigyázz, mert akár újra be is gyulladhat, ha nem szívod le!

2012. dec. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt ennyire drasztikus, de kb. 2x annyi tej volt végig az egyikben, mint a másikban (pedig erőltettem végig, hogy mindig a "rosszal" kezdjük és fejezzük be a szopit) és kb. 1 kosárnyi különbség lehetett köztük.

Mindig kitömtem az egyik oldalon a melltartómat, hogy ne legyek "Picasso" :)

Másfél évig szoptattam, utána kb. egy 3-6 hónap kellett, mire úgy nagyjából visszaálltak az eredeti alakra. Most ugyanakkorra mindkettő, de az egyik egy picit lógósabb, szerencsére melltartóban, fürdőruhában nem látszik.

2012. dec. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Gyönyörűséges ***** válasza:

Szia, nekünk 4 hetesen történt mellgyulladás, a gyulladt mellben lényegesen kevesebb tej lett, ezért a másik lett a favorit, kezdtem észrevenni a méretbeli különbséget. Mindent megtettem, hogy megszeresse azt a cicit is, de csak szoptanít (SNS) segített. Így kapott ingert az a cici is, mert az SNS-ből ment a lefejt anyatej, így nem köpte ki egyből az üres cicit. Aztán minden szoptatást azzal a mellel kezdtünk és kb. 3-4 hé után minden ok lett. Ma 6 hónapos, és most az a kedvenc cicije, amit akkor nem "szeretett". Lehet, hogy nem épp ide illő a válaszom, de nekem elmúlt magától ez a méretkülönbség.


Próbáld meg, hogy mindig arra a cicire teszed, hátha jobb lesz. Csak azt nem tudom, hogy egy 10 hónapos babánál érdemes visszahozni a tejcsit? Persze tőled függ, hogy mikor választanád el?

2012. dec. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én megmondom őszintén már annyi mindent kipróbáltam,hiába,hogy nem akarok többet már a "selejt" cicivel próbálkozni.Csak az érdekelt volna,hogy van-e esetleg valamilyen praktika,amivel lehet tompítani az optikai problémákat.Borzasztóan zavar és már a férjem előtt is szégyellem (pedig nem olyan az ő hozzáállása,de nekem komplexust okoz).Illetve hogy ha teljesen elválasztom a kisfiamat,akkor a mostani szopizós cici mennyire fog "összeesni",hogy közelítsem méretében a "használaton kívülihez".Elnézést a fogalmazásért,de talán így a legérthetőbb. :(
2012. dec. 9. 14:44
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyébként nem azért nem fogadta/fogadja el,mert kevesebb volt benne a tej.Hanem mikor begyulladt,csomós állagú volt benne a tej,alig tudtam kifejni azt a részét.Szerintem ezért utálhatta meg (azt is elképzelhetőnek tartom,hogy más volt az íze is....nem tudom).Lehet akármennyire éhes (bár ez inkább csak a hozzátáplálás előtt volt aktuális),akkor sem kellett neki.
2012. dec. 9. 14:46
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kislányom 2 hónapos, de a bal mellemből csak egy hétig tudtam szoptatni, azóta csak a jobb mellemből megy. Azt szeretném kérdezni hogy te fejted azt amelyikből nem evett? Mert én nem fejem, de nem csomósodik, nincs gyulladás,csak egy pár csepp jön mikor eszik a másikon a lányom, de akkor is hiába kezdem el kézzel fejni, utána nem jön semmi. De örülök, hogy látom hogy te ilyen sokáig szoptatod egy mellből, remélem nekem is sikerül:D
2013. jan. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Én kezdetben próbáltam fejni,de a kisfiam nem fogadja el a fagyasztott tejet,így nem volt értelme kínlódnom vele.Tehát nem is sokáig fejtem.Nekem sem gyulladt,csomósodott be sosem,csak szépen apadt benne a tej.Bár a mai napig jön egy kevés belőle,de ebből abszolút nem szoptatok.Ahogy írtam is,4 hónapos korától van ez így.Most töltötte a 11. hónapot és a mai napig szopizik a másikból.Az a cici tökéletesen átvette a másik feladatát is és bőven van tej benne.Annyi,hogy értelemszerűen jobban igénybe van véve és érzékenyebb (főleg,hogy már foga is van a babámnak),de nem jelent problémát ilyen szinten.

Sajnos a méretbeli és külalakos különbség az adott,azzal nem tudom mi lesz ha elválasztom majd a gyermekemet. Remélem te is addig fogod tudni szoptatni a picidet,ameddig szeretnéd!

Minden jót kívánok nektek! :)

2013. jan. 9. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!