Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan szoktattátok le a...

Hogyan szoktattátok le a babátokat végleg a szopizásról? Reggeli szopi helyett mit adtatok neki és azt hogyan adtátok? (mi cumisüveget nem használunk)

Figyelt kérdés

A kislányom 14 hónapos, már pár hónapja csak reggel és este szopizik (este legtöbbször közben alszik el), de már úgy érzem, hogy nagyon keveset szopik (szerintem nem azért, mert nem lenne tejem, hanem mert neki annyi elég) és igazából lassan már szeretném teljesen elválasztani.

Reggeli szopi helyett mit adtatok neki és azt hogyan adtátok? (mi cumisüveget nem használunk)

Esti altatáshoz van valami bevált módszeretek? (sajna én az elejétől kezdve - hasfájós volt a babám - még napközben is altatom)


2009. aug. 24. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Az enyém 6 hónapos, már csak egyszer szopik egy nap, jelképes mennyiséget. Úgy vettem észre, már nem nagyon érdekli az egész, szerencsére a tejem is fogyóban van, úgyhogy ilyen szempontból megvan az összhang. Ha többet nem tenném mellre, el is felejtené az egészet. Lehet, hogy a tied is? Én reggelire tejpépet adok neki, kanállal. Szerintem ez a legjobb, mert tejalapú étkezés, egészséges, jól kiváltja a szopit.


Az esti altatást csak úgy magában kérdezed, vagy kapcsolódik valahogy a szoptatáshoz? Úgy érted, hogy csak cicin alszik el? - ehhez inkább nem adok tanácsot, hiszen a Te gyereked sokkal nagyobb, rá már biztos más szabályok érvényesek :-)

Egyébként én beteszem a kiságyba, betakarom és kimegyek. Semmi cicin lógás, meg ilyesmi.

2009. aug. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod! a tejpép nem rossz ötlet (igaz, a kislányom natúran nem szereti csak valamilyen gyümölccsel).

Igen, többnyire cicin alszik el (tegnap mondjuk épp nem, de akkor is altatni kellett).


Várnék idősebb korú gyermekkel kapcsolatos válaszokat is.

2009. aug. 25. 11:13
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem kislányom 1 éves kora óta nem szopizik.Most lesz 16 hónapos!

Ö is már csak reggel és este szopizott.

Nekem baromi nagy szerencsém volt mert 1-2 nap alatt leszokott róla és hogy hogyan meg mondtam neki, hogy ö már nagylány és neki már nem kell a cici!Annyira édes volt amikor ölbe vettem kis tündér pofijával kérlelően rám nézet de mindig elfordult mosolyogva!(Szopival azért álltunk le mert útban van a hugica és a védő nő meg a Dr.Nő is riogatott, hogy azonnal szokjunk le mert baj lesz a terhességemnek meg nekem). Tündérmesébe illik milyen egyszerűen leállt a szopival,főleg azért mert pl:a mai napig kézben alszik el vacsi után(apa kb:10 percig fel alá mászkál vele).Mi is altatjuk még!

Reggelire azt szokta kapni amit mi eszünk, vacsira meg tejpépet!amikor felkel majdnem megiszik 2 dl vizet.

Sok sikert és minden jót!

2009. aug. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A kislányom 15 hónapos lesz pár nap múlva. Már 2 napja nem cicizik. Az első nap én nem adtam neki, nem engedtem, hogy cicizzen. Ma már nem nagyon kérte, igaz volt egy kis próbálkozása, odafordult a cicihez, de nem nagyon erölködött, amikor érezte, hogy ruha van rajtam. Én reggel krémtúrót adok neki és kb.: fél óra múlva kakaót. Esti altatásnál magam mellé teszem az ágyba, kap 3 cumit ( egy a szájba, egy a jobb kézbe, egy a bal kézbe) és addig játszik, kapaszkodik, odabújik hozzám amíg el nem alszik. Ja, és mindig átölelem, hogy érezze ott vagyok mellette!
2009. aug. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Reggel nem követeli rögtön a kajcsit, amint felébred? Vagy előre előkészíted a reggelit? Tejet nem szoktál neki adni reggel?
2009. aug. 29. 22:10
 6/9 anonim ***** válasza:
Amint kinyítja a szemét már mondja is, hogy MÁMMÁ (kaja), nekem ilyenkor jól jön a bolti krémtúró. egyszer próbáltam neki tejet adni, de nem igazán kellett neki. A kakaót viszont imádja!!!
2009. aug. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!
2009. aug. 29. 22:46
 8/9 anonim ***** válasza:

Ma 14 hónapos a fiam, este még szopik, de sztem már csak pár nap...

Reggelente annyira éhes/szomjas mivel az éjszakát átalussza mindig, hogy megiszik egy pohár tejet, ez persze nem elég neki, 10 perc múlva bevág egy nagy adag tejpépet. Este is kap az ágyban pohárból! tejet aztán jön a cicizés, de inkább az orromat nyomogatja, meg játszadozik és nagyokat vigyorog.

Ritkán aludt el cicin. Vagy az ágyában, vagy a mi "nagyágyunkon" alszik és átteszem a másikba.

Vagya a hasamra fekszik és úgy alszik.

2009. aug. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
3 éves volt a fiam.Felajánlottam cserébe egy túró rudit.(már csak este szopizott).Ezután soha nem kérte a szopit.Visznt gy 14 hónapos babánál ezt nem lehet megcsinálni.
2009. aug. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!