Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor szoktattátok le az...

Mikor szoktattátok le az éjszakai evésről a babátokat és hogyan?

Figyelt kérdés
Csak olyanok írjanak kérlek, akik leszoktatták, és van tapasztalatuk! köszönöm!
2011. szept. 25. 07:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%

Én szoktattam, megvártam, míg leszokik magától.

Attól függ, hány hónapos. Azt nem írtad.

2011. szept. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
Szopizik vagy tápszeres?
2011. szept. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
az én lányom 10 hónapos és még mindíg kel 1x-2x enni.Azt mondják 1,5 éves korukig normális , ha esznek éjszaka legalább egyszer...
2011. szept. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%
enyém 5,5 hónapos és már sok mindent megpróbáltam, de nem tudom leszoktatni...és egyre korábban kel, ma már hajnali 2kor meg kellett etetni. már elkezdtem a hozzátáplálást, minden evéshez rakok tejpépet is a tápszerbe. kezdek arra gondolni, hogy nem is az éhség miatt kel fel, különösen azért, mert 3 és 4,5 hónapos kora között egész éjjel aludt, csak 6.30-kor evett, akkor nem volt éhes?!
2011. szept. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Először is: írtam, hogy az írjon, aki LESZOKTATTA! nem az, aki megvárta. uhh..


Másodszor: szopizik, igen, ezt én felejtettem el leírni :)


Harmadszor: nem tervezem még leszoktatni, csak TAPASZTALATRA lennék kíváncsi, nem "megvárom..." stb. hozzáállásra :)


köszi!

2011. szept. 25. 15:31
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

első vagyok.

És azért írtam, mert nem írtad, mennyi idős a kicsi. Ugyanis abból az következik, hogy meg lehet mondani, mennyi idős koráig természetes a dolog.

Amíg nem hurroglak le, addig Te se tedd, kérlek.

2011. szept. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

Második vagyok.

Azért kérdeztem, szopizik-e, mert tápszeresben nincs tapasztalatom.

13 hónaposan szoktattam le. Akkor kb. egy hónapja egyre ritkábban aludt be a cicin, éjjel viszont akár óránként is kérte. Egyszer, amikor már nagyon fájt a mellbimbóm, nem adtam oda neki, hanem inkább simogattam, és visszaaludt. Onnantól volt pár éjjelünk, amikor ébredt párszor, kivettem, ringattam, mondókáztam neki, és elég hamar visszaaludt minden alkalommal. Két hét alatt aludta át az éjszakát. Mivel nappal már egyébként sem nagyon szopizott, pár hét múlva teljesen abbahagytuk a szopit.

Nem mondom, hogy nem volt kis sírás, de összességében sokkal könnyebben ment, mint gondoltam, és egy percig sem bánom.

Remélem, tudtam segíteni. :)

2011. szept. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszi utolsó, igen, erre gondoltam pl. :) Nincs tapasztalatom, ezért kérdeztem :) köszi!
2011. szept. 26. 06:34
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 16 hósan mondtam azt neki, hogy anya cicije éjjel alszik majd reggel lesz!Kb 1 hétig még próbálkozott, de utána megtanulta!Viszont utána vagy 1,5-2 hónapig reggelente rohant, hogyi cici ébren:)

Nekem majd 22 hós és még nappal szopizik 2* :)


Amúgy engem elkényeztetett, mert fél éves koráig aludt este 9-től reggel 9-ig! :) Aztán kezdett kelni, és 16 hósan már sok volt! :)

De nálunk hál istennek a nappali megmaradt!

2011. szept. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
11,5 hónapos volt, amikor nálam betelt a pohár, mert képes volt éjféltől reggel 7-ig akár 3-4x is enni. Tudtam, h nem éhes, mert rendesen vacsizott és cicin aludt el. Én úgy csináltam, h 2-3 naponta vettem el tőle éjjel egy cicizést, ilyenkor csak kivettem a kiságyból és ringattam pár percig, volt h visszaraktam és már aludt is de olyan is h pár percig sírt, ezt nehéz volt kibírni, h ne vegyem ki, de muszály volt egy kicsit sírni hagyni. kb. másfél hét alatt eljutottunk odáig, h este 9-kor elaludt és csak reggel fél 5 körül ébredt , ismét 1 hét elteltével már reggel 7-kor ébredt először. Napközben természetesen kapott cicit, de csak reggel, délutáni alvás után és este. Ritkán fürdés előtt is ha nyűgös , fáradt volt.Szerintem 1 éves kor körül már nem fontos az éjszakai szopi ős is jobban pihen , meg az anyának is kell a pihenés.
2011. szept. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!