Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi lehet a baj a tejemmel?

Mi lehet a baj a tejemmel?

Figyelt kérdés
15 hetes a kislányom, aki még csak anyatejes. A cicit nem nagyon fogadja el, szinte az elejétől kezdve lefejt tejcsit kap cumisüvegből. Eléggé hasfájós szegénykém még mindig, de ettől függetlenül eddig szépen evett és szuperül hízott. Viszont kb. 2 napja csak hatalmas erőfeszítés árán lehet megetetni. Mintha nem ízlene neki a tejcsi. Sír, elfordul az üvegtől, rugdos. Ha leteszem az ágyra a babámat és így fekve etetem, akkor valamennyit még beszippant, de utána így is elkezd szinte visítani, de nem igazi sírás ez. Csak mintha kiabálna. Pedig tuti, hogy éhes, mert a kezét tömködi,rágcsálja, meg néha-néha beleszippant az üvegbe 3-4 kortyot és kezdődik elölről. Igy most is 1 órán keresztül evett meg 100ml-t, ami kevés, mert 150et is meg szokott enni, de az átlag az 130ml. Most pedig nyugodtan alszik. Ahogy a szájába adtam a játszócumit, rögtön el is aludt. Mi lehet ez? Hasfájás? Vagy a tejem rossz ízű, vagy nem annyira éhes? A hasfájására kapja a papaverines görcsoldót és még ennek ellenére sem eszik rendesen. Nagyon el vagyok keseredve és már félek a következő etetéstől. :o(
2009. szept. 13. 14:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem mensizel véletlenül?

Ha nem: lehet "szopási" sztrájk is. Ez ugyanúgy jellemző cicis és üveges babákra is. Ne aggódj, a lényeg, hogy ne görcsölj etetésnél. Ha most nem eszik csak 50-et, akkor majd eszik a következőnél többet, mikor éhesebb lesz.

Csak nyugi!!

2009. szept. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Egyszer már mensistem júliusban, akkor valamivel kevesebb lett a tejcsim és tényleg nehezebben is fogadta el, de most nem emiatt van. :o(

Mitől van a szopási sztrájk? Van oka vagy csak úgy jön ez a babánál? Erről még nem is hallottam.

2009. szept. 13. 14:26
 3/17 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy szokott kapni babavizet is. Pl. ha csuklik és ezt bármikor megissza. Ettől nincs semmi baja, szépen szopcsizik az üvegből. Ezért is gondoltam arra, hogy a tejcsi miatt van.
2009. szept. 13. 14:39
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Sok minden okozhatja. Pl:

-fájdalom a szájüregben fogzás, sérülés, herpesz, vírusos aftózis vagy valamilyen gombás fertőzés (pl. szájpenész) miatt,

-fülgyulladás, mely nyomásérzést vagy fájdalmat okoz a babának szopás, nyelés közben,

-a szoptatási testhelyzetben a babának valami fájdalmat okoz, például oltás helye vagy sérülés,

-a baba megfázott vagy bedugult az orra, ezért szopás közben nem kap rendesen levegőt

De kitartással 2-3 nap alatt helyreáll a rend! De tényleg ne idegeskedj!! Azt megérzi, és még rosszabb lesz!

2009. szept. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Valóban picit fehérnek látom a kis nyelvét, éppen ma reggel nézegettem, amikor játszottunk. Arra gondoltam, hogy a tejcsi maradéka, de akkor lehet, hogy szájpenész lenne? Mindenesetre a rózsamézet elkezdem ismét használni. Remélem ezáltal megoldódik a gond. Köszönöm a válaszodat!
2009. szept. 13. 14:45
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora lyuku cumit használsz? mert a barátnőméknek is ez volt a problémájuk. Váltottak a 2 es lyuku cumira és minden rendbe jött. Nem jön rendesen.

Remélem megoldódik.

2009. szept. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Szia! Még az 1-es méretűt, ezt a tanácsot is megfogadom és holnap le is cserélem a régit 2-esre. Hátha.

Viszont most a 5órási kajcsit szinte egy az egyben beszippantotta, 1-2 sikítás volt csak. Lehet megettem valamit és tényleg a tej íze a bibi. Köszönöm az eddigi válaszokat, ha valakinek még van valami tippje szívesen fogadom. Előbb utóbb valami csak beválik.

2009. szept. 13. 20:28
 8/17 anonim ***** válasza:
Ha júliusban mensiztél utoljára, nem lehet, hogy terhes vagy? Mert akkor is baromi rossz ízű a tej......
2009. szept. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

ÁÁ, tutira nem vagyok terhes. Augusztusban voltam kontrollon is a nődokinál, mondta is, hogy nem biztos, hogy rendszeresen meg fog jönni szoptatás alatt. Szóval ez nem lehet.

Viszont még mindig nem oldódott meg a probléma. Ma elmentünk az orvoshoz a picivel, de sajnos már csak a védőnénit találtuk ott. Ő azt mondta a hízása rendben van, ha nem eszik 1x az nem baj, ha utána sem az sem baj, majd eszik, ha éhes. Namármost az előbb éhes volt. Amit megevett azt ki is hányta egy az egyben. Úgyhogy holnap ismét doki. Én meg tiszta ideg vagyok. :'(

2009. szept. 16. 22:13
 10/17 anonim ***** válasza:

Nem a foga jön véletlenül?

Az enyém 14 hetes és majd lenyeli a kezét, rágja és egyre fehérebb az ínye.

És ez meg 10 hetes korától...

2009. szept. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!