Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elfogy így a tejem?

Elfogy így a tejem?

Figyelt kérdés
5,5 hetes babám ma eggyel többször szopizitt, mostanra kifogyott mindkét cicim. 80-at tudott enni, 110-eket szokott. Ma alig aludt, sokat sírt, szinte egész nap. MIt tegyek? Este pótolnom kell (van lefejt tej a fagyóban).
2013. márc. 25. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Dehogy fogy el! Ne méregesd állandóan a babádat,jó tanács! Én is mérlegelős voltam,ezért majdnem tápszerezni kezdtem a babám. Volt,hogy 120-at evett és volt,hogy 70-et. Aztán vissza kellett adnom a mérleget... A fiam az első 3 hónapban 1,másfél kilókat hízott. No stress,nyugi!!! Nem kell neki lefejt tej sem,csak tedd mellre. Hidd el,van ott. Egyébként is szoptatás közben termelődik. Minél több inger éri a mellett,annál több lesz a milk.
2013. márc. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mingig, mindenhol azt hallani, h biztos van tej. Pedig nincs elég, most is csak 40-et evett, és még enne, de csumára kifogyott a cicim. Nem értem ezt az igény szerinti szoptatást.
2013. márc. 25. 20:42
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Minél többször ürül a melled, annál több olyan ingert kap a szervezeted, ami tetermelésre készteti. HIszen onnan "tudja" a kisagyad, mikor kell a tejtermelésért felelő hormonokat, anyagokat, szerveket mozgósítani, hogy ürül a melled, ergo szükség van az anyatere. Ha nem ürülne, azt hihetné a szervezeted, hogy nincs utód, akit táplálni kell, tehát leáll a termeléssel. Így működik.(:)

baba ingerli a bimbódat> oxitocin termelődik> ez összehúzza a tecsatornák simaizom- szövetét> ürül a tej> prolaktin termelődik> fokozódik a termelés... Ezt jelenti az, hogy minál több szopi, annál több tej. Természetesen az változó, hogy kinek milyen gyorsan reagál a szervezete. Van, akinek egy napi nonstop szoptatástól, összebújástól megldul a tejtermelése, van akinek több napig is eltart. Mert mindenki másképp reagál a saját maga által termelt hormonokra.

De a fenti reakciósorból láthatod, hogy akkor is termelődőben van a tejed, amikor épp tök üresnek érzed a melled. Mert a melled nem a tej tárolására, hanem az előállítására van:).

És itt jön képbe az igény szerinti szoptatás: ha mindig adsz, amikor kéri a babád, akkor ő ürjteni foga a melled, ezáltal saját magának szaporítja fel a tejet.

Ha most úgy érzed, éhes maradt a babád, és éhségében esetleg nem fogadja el a melled, akkor természetesen adj neki a tartalékból. De ezt ha lehet, akkor kispohárból add, hogy ne zavard össze a szopási technikáját. És csak annyit adj, hogy megnyugodjon. Amint megnyugodott, tedd cicire:).

2013. márc. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kb az én babám is ennyi idős volt amikor így éreztem mint Te.Hát én pótoltam 30-at neki.Ami nem sok,de így lakott jól.

Viszont!

Folyton fejtem magam,még szopi után is.Így ingerelve a cicit a több tej termelésére.A kisfiamat is folyton mellre tettem.Hát nem könnyű bevallom a 3 óránkénti fejés még éjjel is de meglesz az eredménye.Kb 2 hétig pótoltam a kicsinek és utána leálltam vele.14 hónapos koráig szopizott.Igyál sokat és egyél bőségesen,pihenj amikor a babád alszik és meglátod minden rendbe jön!

2013. márc. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:
100%

Az isz szoptatás azt jelenti, hogy akkor szoptatsz, amikor a babád szeretné és addig szoptatod, ameddig ő maga be nem fejezi. Plusz, érdemes kizárólagosan szoptatni, vagyis csakis cicit adni, ha a baba éhes ill. szopizni szeretne. ÍGY lehet elegendő a tej.


Amit most tapasztalsz, az egy élettani esemény, növekedési ugrásnak hívják. 6 hetes korban (majd 3 és 6 hónapos korban) fordul elő, ilyenkor a baba igénye hirtelen megugrik. Mivel azonban a tejmennyiség ezt csak pár napos késéssel tudja követni, ezért átmenetileg kevésnek tűnik a tej, a baba pedig nyűgösebb, éhesebb marad.

A legelső és legfontosabb, amit ilyenkor tehetsz, az újfent az isz szoptatás:), vagyis ha többször kér, adj neki többször. NAGYON fontos, hogy ez így működjön és lehetőleg ne kapjon a baba pótlást, cumit, üveget, mást, mert a tejszaporítás LEGHATÉKONYABB ÉS LEGGYORSABB módja az, ha többet szoptatunk. Bármi egyéb módon "nyúlsz bele" a folyamatba, annál lassabban fog menni a dolog és annál nagyobb az esélye, hogy egyéb problémák merülhetnek fel (amik legtöbbször a tápszeres pótlásba futnak ki).


Megjegyzem, fejhetsz is, ha szükségét látod, de ez néha kicsit körülményes lehet, illetve nagy lehet a kísértés, hogy a lefejt tejjel pótolj (ami viszont késlelteti a tejserkentést). Valamint szedhetsz ilyen-olyan tejserkentőket is, de tudd, hogy ezek csakis a fenti isz szopis gyakorlat mellett hatnak igazán!


És igen, a méregetést felejtsd el, mert teljesen félre fogod érteni a számokat! Plusz, ez elveszi tőled annak a lehetőségét, hogy a babád jelzéseiből tudj következtetni az igényeire, sérülhet köztetek a kommunikáció hatékonysága. Szoptasd, ahogyan ő szeretné, a valóságban ennyin múlik az egész!

2013. márc. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!