Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Laktoherb tea v. Utrica urens...

Laktoherb tea v. Utrica urens ch 5 az ami használ? 3 hónapja szoptatok, de mostanában mintha csökkenne a tejem.

Figyelt kérdés

A baba szépen gyarapodik, most több mint 1 kg-ot hízott ebben a hón-ban, de egy evésre nem eszik sokat, 3 óránként szopizik, kb. 7-szer..

A Laktoherb teát eddig mindennap ittam napi 1-2 csészével, de szerintem már nem hat. A homeos bogyót kúraszerűen kell szedni?



#Laktoherb #utrica ch 5
2013. márc. 28. 14:40
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
egyébként érdekes, mert éjszaka, és kora reggel mintha több tejem lenne..és ahogy megyünk az estébe, egyre csak fogy.
2013. márc. 28. 15:39
 12/18 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Persze hogy estére kevesebb a tejcid, mert egész nap fent vagy és nem pihensz. Reggel meg az alvástól/pihenéstől is növekszik a tejmennyiség. Szóval ezzel nincs probléma. Ne aggódj! Szoptasd igény szerint, nem fog éhezni. Nálunk is volt olyan, hogy elkaptam a hányós-hasmenéses vírust és olyan volt a cicim, mint egy zacsi, semmit nem tudtam belőle kipréselni, a babám is csak nyűglődött rajta. De egész nap szívogatta és másnapra megint feszült és ömlött belőle a tej. A moremilkről én is hallottam hogy jó, de hál isten nekem nem volt rá szükségem.

Ne aggódj, növekedési ugrásoknál mindig ezt fogod érezni, de amikor azt hiszed, hogy nincs benne, még akkor is van benne. :) És ha szépen gyarapszik a baba, akkor tuti hogy elég, és ne egészítsd ki tápszerrel. Az egy ördögi kör, a tej elapadásához vezet.

2013. márc. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást, megvettem a homeos bogyót, kiváncsi vagyok mikorra hat, mert most etettem, és elég hamar kiszívta a baba a tejet. és hát nem volt túl boldog..

kicsit sírdogált szegény.


rendben, kitartok! az eleje is nehéz volt, mert korábban jött, bár a súlya rendben volt, viszont mindig elaludt..

a teát akkor felfüggesztem.

2013. márc. 28. 20:50
 14/18 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy fáj a hasa, azért sírdogál? Növekedési ugrásoknál nyűgösebbek a babák, ezért is sírhat.
2013. márc. 29. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Nem tudom, most is estére alig volt tej, ma ettem ebből az utrica-ból, de még nem növekedett meg annyira a tejem.

viszont csak pár napig fogom szedni.

2013. márc. 29. 22:18
 16/18 anonim ***** válasza:
Nyugi, este zsírosabb a tejed, azért van belőle kevesebb, mert táplálóbb, mint a reggeli hígabb (reggel ezért is érzed többnek a tejed). Hidd el, hogy van elég tejed a babádnak! Ne 3 óránként szoptass, hanem gyakrabban, ahányszor a baba elfogadja a cicidet! Meglátod, minden rendbe jön!
2013. márc. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

köszönöm a biztató szavakat.

remélem, mert vannak rosszabb napok, ilyenkor mindig félek, nehogy éhezzen a baba.

2013. márc. 30. 23:57
 18/18 anonim ***** válasza:

A baba állítja be magának a tej mennyiségét igény szerinti szopi mellett. Amikor kevesebbnek érzed a tejedet, azért lehet, mert a baba aznap kevesebb tejet kívánt. A heti súlygyarapodás/növekedés, a kakis/pisis pelusok száma, valamint a baba közérzete árulkodik az elegendő tejcsiről.

Ne idegeskedj!

2013. márc. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!