Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egyik helyen azt olvasom...

Egyik helyen azt olvasom lehet szedni ibuprofen származékot, máshol azt h kifejezetten tilos. Most akkor mi van?

Figyelt kérdés
Fáj a fogam,ma feltettem erről egy kérdést.Vettem be egy nurofent 200mg-osat,rá egy órára megszoptattam a babám.Most akkor ezzel ártottam neki?aggódom.

2013. ápr. 1. 19:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Bevallom, fogalmam sincs, de ilyen esetben én felhívnék egy (ügyeletes) gyógyszertárat, biztos megbízhatóbb választ kapok, mint itt.
2013. ápr. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem ártottál neki, ne aggódj. Ha ritkán veszed be, nem lesz semmi baj, bár tény, hogy inkább paracetamol tartalmú gyógyszert szoktak ajánlani.
2013. ápr. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


2. voltam.

ne aggódj miatta. A gyógszerek 90%-a egyébként is csak tartós használat esetén káros

(Gondoltam linkelek is, "bizonyíték" gyanánt)

2013. ápr. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

LLL: A La Leche Liga tanácsadói orvosi tanácsot nem adhatnak, így azt sem mondhatják meg, hogy az anyuka szedheti-e a gyógyszert vagy sem szoptatás alatt. Az erre vonatkozó szakirodalom azonban rendelkezésükre áll, és felolvashatják a mamának az adott gyógyszerre vonatkozó információt. A döntés joga pedig az anyáé.


A szakirodalom szerint (forrás: Dr. Thomas Hale Medications and Mother's Milk, 2002. évi kiadás) az Ibuprofent gyakran alkalmazzák csecsemők lázának megszüntetésére, az anyatejbe pedig csekély mennyiség jut át még akkor is, ha a mama magasabb dózisban szedi. Gyógyszerveszélyességi kategória: L1 (Jelentése: a legbiztonságosabb; olyan gyógyszerek, amelyeket már sok szoptató anya szedett; amelyeknek nagyszámú szoptató anyán végzett megfigyelések során nem volt a szoptatott csecsemőre nézve káros hatásuk, bármilyen káros hatás kialakulásának esélye gyakorlatilag nulla; vagy a szer a csecsemő szervezetében gyakorlatilag nem hasznosul.) Az Amerikai Gyermekorvosi Akadémia jóváhagyta az Ibuprofen szedését szoptató anyák számára.


Amennyiben a mama a gyógyszer szedése és a szoptatás mellett dö


lalece liga honlapjáról is itt van.



Csak, hogy mutassam nem levegőbe besélve mondtam.

2013. ápr. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
az ibuprofen vs. paracetamol minden dokinál más. egyik ezt mondja, másik azt. de igazából egyiknek sincs káros hatása. (terhesség alatt mindenképp paracetamol, de szoptatás alatt tényleg mindegy)
2013. ápr. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

lyenkor legyen okos az ember. eredetileg én is úgy tudtam, hogy a paracetamolt prefeerálják, most meg azt olvasom, hogy a ibuprofent.


mondjuk szerintem ártani egyik sem árt a kettő közül


[link]

[link] (itt kb az oldal közepénél van szó fájdalomcsillapításról)

[link]


szóval kétes, hogy melyik a jbb, de mindkettő használható

2013. ápr. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én ibuprofen hatóanyagút vettem be.

Begyulladt a bölcsességfogam. Panadol (paracetamol) semmit sem ért. Orvosi tanácsra Algoflexet szedtem, míg el nem jutottam a fogorvoshoz.

2013. ápr. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Nem hagytam ki szoptatást emiatt, de szoptatás után vettem be.

2013. ápr. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi a korházba ibuprofin tartalmu fájdalomcsillapitót kaptunk,csak annyit mondtak h szoptatás után vegyük be.
2013. ápr. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!