Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem kell neki?

Miért nem kell neki?

Figyelt kérdés
3 hónapos kisbabám eddig nagyrészt anyatejes volt, szépen szopizott, de most két napja nem fogadja el a cicit!! :( Mi történhetett?! Bármit csinálok, nem kell neki, nem veszi be és szívja, csak üvölt és feszít! :( nem akarom, hogy üveges, tápszeres egyen! :( Mit csináljak?! Kérlek segítsetek!
2009. szept. 21. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor 2 napja nem evett?
2009. szept. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
:) Dehogy is nem! :) Adtam neki lefejt tejcit, bár nem sok van és persze tápszert is. De nem szeretném ha áttérne rá teljesen. Csak nem tudom mi történhetett egyik pillanatról a másikra.
2009. szept. 21. 10:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk is így volt, de előbb, két hónaposan. Sokáig próbálkoztam, de nem kellett neki tovább. Próbáltam éheztetni, az étrendemen változtatni, más pózban szoptatni, nem ment. Fejtem, azt elfogadta, de a fejés nem olyan inger, mint a szoptatás. Most három hónapos. Annyit tudtam menteni, hogy reggel este szopizik, a másik 3 étkezés napközben tápszer. De, érdekes módon azóta nem kel fel éjjel... Lehet, hogy nem volt neki elég tápláló a tejem, nem tudom...

A lényeg: ne hiúságból, vagy büszkeségből ne akard, hogy "üveges, tápszeres" legyen. Ha ő ezt akarja, nem tudsz mást tenni.

Kérdésem: nem jött meg a menzeszed esetleg? Étrended? Csípőset nem ettél?

2009. szept. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem, még nem jött meg a menszeszem, és nem is ettem semmi különöset, amit eddig ne ettem volna. Az a furcsa, hogy tegnap még szopizott, igaz már csak rövidebb ideig, mert fogyóban van a tejem, de ilyen még nem volt, hogy már magát a mellet sem fogadja el. :( Fejem, amikor csak lehet, de maga a szoptatás fog nagyon hiányozni. :( na meg, hogy most télen lenne a legnagyobb szüksége az anyatejre. :(
2009. szept. 21. 11:15
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem ezt négy hónaposan kezdte, a foga miatt. Most, egy hónap elteltével is néha nagyon nehezen fogadja el a cicim, mert fáj neki.
2009. szept. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
teljesen elutasítja a mellből való étkezést:(egyik pillanatról a másikra, de miért?
2009. szept. 21. 17:43
 7/7 anonim ***** válasza:

Szopási sztrájk! keress cikkeket a témában. El fog múlni.

Ha a ciklusod miatt lenne (ahhoz nem kell, hogy megjöjjön), akkor a lefejtet sem inná meg, mert más az íze. Amit csak ő érez rajta meg. De neki a melled nem kell, sztrájkol. Próbáld újra és újra.

Nagyon jól csinálod, hogy lefejed neki addig!

(Ha sosem fogadná már el, akkor is működhet ez a megoldás hosszú hónapokig, de nem kívánom Neked!)

2009. szept. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!