Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Azt hallottam, hogy a hideg...

Azt hallottam, hogy a hideg vizes borogatás tilos a mellre szoptatás alatt. Miért?

Figyelt kérdés

#szoptatás #hideg borogtás
2013. ápr. 17. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:
apasztja a tejet. Ha csomó, gyulladás van, akkor melegítőpárnát tegyél rá vagy meleggel zuhanyozd és masszírozd ki a csomókat.
2013. ápr. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mert elapad a tejed. Begyulladt?
2013. ápr. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak a bimbót nem érheti a hideg vizes borogatás, mert attól elapadhat a tej. Nekem az első héten tejlázam volt a kórházban. A nővérek mondták, hogy tegyek rá hideg vizes borogatást, de a bimbót nem érheti a hideg. Egy törcsit vizeztem be és tekertem körbe a melldmen. Nem apadt el a tejem, bőven volt!
2013. ápr. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értem... Állítólag apasztja a tejet.

Mikor a kórházból kijöttem nagyon durván begyulladt a mellem. Védőnő javaslatára: forró vizes zuhany - fejés (közben masszírozás) - majd hideg vizes borogatás. Általában úgy nézünk a párommal végig egy 1,5 órás filmet, hogy folyamatosan borogatva volt a mellem.

2-3 nap alatt elmúlt a gyulladás! Nekem nagyon jól esett a hideg, miután kiürítettem a tejet a gyulladt cicimből.


22 hónapig szoptattam :)

2013. ápr. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!