Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak mellgyulladás...

Mit csináljak mellgyulladás esetén?

Figyelt kérdés

A mellem felső része kőkemény, alul puha. Egész nap ebből a mellemből szoptatok, fejni is próbálom, de az nagyon fáj.

Meleg borogatás jól esik, azt csinálom is.

Tehetek még valamit?

Ez a kemény rész tegnap óta van, nem mozdul.


2013. jún. 3. 13:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Még idöben vagy mert ha ez tovább így marad magas lázad lesz.

Két dolgot thetesz. Szoptatás után elkezded fejni. vagy összeszorítod a fejedet és kimorzsolod a gócot és lefejed az egész tejet ami benne van ami kegyetlenül fájni fog. vagy beveszel egy paracetamolt és azzal csinálod ugyan ezt. elöször is zuhanyozz le egy forró zuhannyal, már ott alatta maszírozhatod, és így egyszerübb lesz a fejés. mindig nyomjad elöre a tejet, szépen lassú körkörös mozdulatokkal.


Ha ma nem sikerül kifejned(ez lehet elsöre nem sikerül kb 3-4 szoptatásra talán), akkor befogsz lázasodni.

Ez már egy elzárodás, ezt nagyon nagyon hamar kezelned kell.


Sok sikert.

2013. jún. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős a babád?

Ha még hajlandó hanyatt fekve szopizni, akkor úgy kellene, hogy először engedsz olyan forró vizet, amit még elviselsz egy csavaros tetejű henger alakú befőttes üvegbe. Azt görgeted ide-oda a fájó részen, majd hanyatt fekteted a babát egy francia ágyon, és fölé térdelsz fejjel lefelé úgy, hogy a baba álla legyen a legkeményebb rész felé.(Az álla irányában szopik a legerősebben) Szopi közben ha bírod, egy kezeddel (amelyikkel nem támaszkodsz), a bimbó irányába simítsd a csomót olyan erővel, amit még elviselsz a fájdalomküszöböddel.

Amikor a baba alszik, ugyanezt ismételheted a meleg vízzel, majd fejsz belőle, amennyit bírsz.


Javulni fog, lehet hogy egy nap is, mire elmúlik a csomó, és utána még 2-3 napig érzékeny lehet a hely, ez normális.

2013. jún. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

amiket eddig írtak nekem bevált, kétszer volt ilyen.

a lényeg: ne hallgass az orvosra, hogy ne szoptass, mert pont hogy szoptatni kell, a baba jobban kiszívja, mint ahogy fejni tudnád.

hasalj rá a hanyatt fekvő babára. én annak idején megbeszéltem vele, és mondtam neki, hogy most ő fog engem meggyógyítani. megértette :-))

plusz őrölt lenmagot keverj össze vízzel, hogy krémes trutyi legyen, azzal csinálj borogatást, és hajszárítóval is melegítheted.

2013. jún. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szoptatok, amennyit bírok, de hát az ő pocakja sem végtelen.


7 hónapos.


Eddig csak ülve szoptattam, majd megpróbálom úgy hogy ő fekszik, én meg felette.


Köszi Lányok.

2013. jún. 3. 13:43
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A fentieken kívül nekem még nagyon be szokott jönni a káposztalevél! Most komolyan! Tegyél rá káposztalevelet!!! MIndig használ!
2013. jún. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hogy vagy? Javult már valamit?
2013. jún. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Jobban vagyok, köszönöm szépen.

Nem lázasodtam be.

Csak ugyanabban a pózban tudtam szoptatni, ahogy máskor is, de sokszor szoptattam tegnap és fejni is próbálkoztam.

Melegítettem cseresznyemag párnát és egy hosszúkás alakú cumisüvegbe is forraltam vizet, ezekkel borogattam egész nap.

Ma már lényegesen jobb, picit még kemény a mellem teteje, de szerintem estére elmúlik.

Panadolt vettem be tegnap is és ma is.

Köszönöm szépen.

2013. jún. 4. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!