Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Teljesen random módon van tej...

Teljesen random módon van tej a mellemben (vagy van, vagy nincs), mit tehetnék még?

Figyelt kérdés

Babám 4 hetes, nekem pedig teljesen kiszámíthatatlan, hogy meg tudom-e szoptatni vagy sem. Általában 3 óránként kér enni, van, hogy annyi tejem van, hogy majd szétdurran a mellem és a szopi végére jóllakik a lányom. Máskor pedig alig van néhány csepp (volt már, hogy SEMMI nem volt benne) és muszáj tápszert adnom.

Próbáltam már homeopátiát (urtica urens), gyógynövényeket (Laktoherb, kecskeruta tea), ittam alkoholmentes sört is és most 2 napja szedem a More Milk kapszulát, de még mindig semmi. Sokat iszom, rendesen eszem, mit tehetek még?


2013. jún. 25. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mikor eszik, és marad benne, feltétlen fejd le géppel, vagy ahogy neked kényelmes. Egyrészt ezt a következő etetésnél oda tudod neki adni, nincs pánik, hogy nem lesz mit adnod, másrészt generálja a tejtermelést, így talán legközelebb is tele lesz megint. Remélem, felváltva adod neki a ciciket! Ne add fel! :)
2013. jún. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Fejem is, de max 10 milit tudok kifejni a kettőből alkalmanként. Minden alkalommal mindkét mellből szoptatok, szinte teljesen kiüríti mindkettőt, akkor is, ha teljesen tele volt.
2013. jún. 25. 12:31
 3/7 anonim ***** válasza:

Próbáld meg a Mecsek tejszaporító teát,nekem az úgy ahogy bevált..egyébként én is ugyan ezzel küszködöm,hogy egyszer olyan sok a tejem,hogy majd belefullad a kisfiam,máskor meg alig van tejem..én minden alkalommal mindkét mellből szoptatok és le is fejem a maradékot.De a tea egyébként nekem nagyon sokat segít,ha nem innám nem is lenne tán abszolút tejem..most sajnos a hétvégére pont elfogyott,hát alig volt tejem..a két mellemből evett 80-90ml-t.A tea mellett pedig tud enni 120 és 210ml között.Én a helyedben megpróbálnám azt,hogy lefejném a tejemet óránként.Így a szervezeted észre veszi,hogy megemelkedett a kereslet a tej iránt,és sokkal több tejet kezd el termelni a szervezeted.Ahhoz hogy sok tejed legyen,ahhoz sokat kell fejni.

Nekem pl még a tej termelődésben segít a madártej.Igaz a tejjel vigyázni kell,mert van amelyik baba kiütéses lesz tőle ha az anyuka sokat fehérjét fogyaszt(én napi fél liter tejet iszok),de az én kisfiamon nem lett kiütés.Igaz nekem azt mondta a védőnő,hogy a napi fél liter tej az sok,vegyek vissza,de ha egyszer nincs a kisfiamnak baja tőle,és nekem pedig segíti a tejtermelést,akkor miért ne egyek madártejet?!

Sok sikert.


8 hetes kisfiú anyukája

2013. jún. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Pofianyu válasza:
100%

Szia! Eszrevettel valamit, hogy mikor van esetleg tobb vagy kevesebb tej a melledben? Az elottem szoloknak abban igaza van, hogy a tejtermelesnel a legfontosabb a mellek hatekony es rendszeres kiuritese, azaz vagy a gyakorinszoptatas vagy a fejes. ha a babad nem hajlando gyakrabban szopizni, akkor fejni kellene, akar naponta 5-6-7 alkalommal gepi fejovel mellenkent 10-15 percet.

Viszont nem vagyok benne biztos h erre tenyleg szukseg van. Azert kerdezem h mikor erzed kevesbbnek a tejet, pl delutan teljesen normalis h a mell felpuhul es az ember ugy erzi h nincs benne semmi, es ez igy van este is majd reggel es delelott meg feszul. Este kevesebb tej van de az zsirosabb, es reggel pedig tobb es vizesebb. A lefejt tej mennyisege sem mond emiatt semmit, mert a napszaktol is fugg, attol is hgy fugg h szoktal e fejni, hogy mikor mennyit evett a baba stb.

A kisbabad hogy gyarapszik? Hany hetes es mennyivel szuletett mennyi volt a legalacsonyabb sulya es mennyi most? Hany kakis pisis pelusa van egy nap? Igazabol ezek azok a dolgok amikbol meg lehet itelni hogy van e eleg tej.

2013. jún. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Nagyon hasonló helyzetben voltam én is. A világért se akarom elvenni a kedvedet a szoptatástól. Én mindent betartottam, amit a védőnő vagy a szakértők tanácsoltak, mégsem változott a helyzet. Nem igaz, hogy vannak praktikák, amik egytől-egyig minden nőnek segítenek. Én szép lassan megelégeltem ezt a helyzetet (nálunk 3 hós kornál jelentkezett legtöbbször), és amikor éreztem, hogy nem lesz elég (már szoptatás megkezdése előtt), akkor már forraltam is a vizet. A következőnél meg általában elég volt. Szerintem nyugodtam adj neki tápszert, a lényeg, hogy jóllakjon. Tudom, itt majd leszek rengetegen, akik megpróbálnak meggyőzni, hogy teli van a melled, amikor üresnek érzed (!!!) stb, de ez sajnos nem így van. Legalábbis velem nem. Az én fiam most lesz 6 hónapos, és még mindig szopik, de már csak reggel kéri. Már eszik gyümölcsöt, főzeléket, sinlacot. Majd' megőrül a 'rendes' kajáért. Én nagyon örülök, hogy sosem hagytam sírni a babámat az üres mellemen.
2013. jún. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

2 napja béreltem egy mérleget, hogy tudjam, hogy mennyit eszik, volt, hogy 100-at, de volt, hogy csak 20-at evett. Én abból látom hogy nem elég, hogy teljesen kiüríti a melleimet és utána még kétségbeesetten sír a kajáért. (Tuti, hogy az, megismerem a hasfájást és a büfit is. És azt is amikor azért sír mert nem jön több tej.) Ezért adok neki tápszert is amikor igényli, így jól gyarapszik. 3600-zal született, 3300 volt mikor hazahoztuk, most pedig 3750 volt tegnap, de ugye a tápszer miatt ez nem mond semmit. Napi 1-2 kaki van, pisis az elég sok, de például a kutacsa mindig be van horpadva, mintha nem kapna elég folyadékot pedig vizet is adok neki.

Azt hiszem talán a pihenés segít, de volt már olyan is, hogy nem pihentem és volt tej. Szóval nem nagyon tudom mihez kötni.

Mecsek teát is próbáltam még a kórházban, igen az jó volt, az indította be, viszont sajnos olyan epegörcsöm volt tőle, hogy feladtam. Biztos, hogy attól volt, mert később megint próbáltam és megint rosszul lettem.

Megpróbálom a fejést akkor, bár elég nehézkes mert egy négyéves is van itthon, aki nem nagyon bír magával mert napok óta nem tudunk kimenni (kánikula, szúnyoginvázió).

2013. jún. 25. 19:29
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ami még fontos, próbálj nem stresszelni!

Első lányomnál mindent, de tényleg MINDENT kipróbáltam, csináltam (fèjés óránként, bogyók, teák, mentes sör...stb) nem használt semmi. 3 hónaposan már tápszer is kellett, 5 hónaposan még 3szor evett anyatejet, mellette fejtem mint az őrült, de egy idő után elhagytam, a tejem elapadt, a tápszertől jól lakott, nekem több időm volt Vele foglalkozni és elfogadtam, hogy az ên cicimbemn nem lesz több tej, bármit is csinálok..


A másodiknál már előbb kellett a pótlás, anyatejet 2-3szor naponta 3-4 hónapos koráig kapott, de akkor már nem éreztem a "de szar anya vagyok, hogy csak ennyi tejem van". Persze akkor is ettem-ittam minden tejserkentőt és fejtem ha tudtam.


Most 6 hetes lesz a fiam, néha, nem napi rendszerességgel, de kell a pótlás. Most sokszor nincs időm fejni, ha pedig óránként kéri a cicit, fáj tőle a hasa.


Lényeg, bárhogy is legyen, nem ettől lesz valaki jó anya/rossz anya. Erre gondolj, tegyél meg mindent hogy legyen tejed, de ha nem, akkor ne fordulj be és se stresszeld magad. Vannak nők akiknek akkor se lenne több tejük ha a fejükre állnának.


Sok tejet és még több boldog pillanatot kívánok a babáddal!

2013. jún. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!