Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan válasszam el 1,5 éves...

Hogyan válasszam el 1,5 éves jól szopó fiamat?

Figyelt kérdés
Nagyon küszködünk a fogzással és úgy érzem még szüksége van a cicire, de mire 1,5 éves lessz /4 hónap múlva/ addigra el szeretném választani. Hogyan fogjak hozzá? A hajnali szopi a legfontosabb neki ahogy elnézem, de még mindig napi 3-4 x szopizik és hogyha baja van azonnal a cicire mutogat.,
2009. okt. 14. 09:36
 1/3 anonim válasza:

Szia!

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..

pl. de keress rá, hogy elválasztás

2009. okt. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen kb. az én kisfiam is ennyiszer szopizott. Én a délutáni alvás előtti szopit hagytam el először. Nem adtam Neki és kész, nem hiányolta. Aztán hónapok teltek el napi két szopival. kb. 16 hónapos volt, amikor a reggeli szopit is elhagytuk: reggel mindig az Apukája megy érte és összebújunk az ágyban. Akkor már pár napja észrevettem, hogy már reggel olyan sok dolga van :), hogy arra gondoltam nem adom neki, hátha észre sem veszi... Helyette eljátszottunk 3-an, még néha néha kérte, de végül teljesen elhagyta. Maradt az esti szopi kb. még két hónapig. Mindig arra gondoltam, hogy úgy lesz vége a szopinak, hogy egyszercsak majd elfordítja a fejét és nem fogja kérni, de nem így történt. Másfél évét töltötte, gondoltam megpróbálom, hogy nem adom neki. Addig minden este elnyamnyogott még a cicin, de aznap este mesét olvastam helyette és abszolút nem hiányolta! Hozzáteszem, ha azt láttam volna rajta, hogy hiányzik Neki, még meghagyom neki az esti szopit, de azóta sem kérte, ennek 3 hete. Szerintem nagyon fontos a fokozatosság és a figyelem, hogy mással pótolni tudd. Mondjuk az én kisfiam, sosem kompenzált semmit cicivel, ezt sztem nem szabad neked sem hagynod, ne azon vígasztalódjon már ennyi idősen. Nekünk ez így bevált, semmi probléma nem volt. Persze nem biztos, hogy ez nektek is jó lenne. Figyeld a kisfiad!
2009. okt. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat...lassan el is kezdem elválasztani!
2009. okt. 19. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!