Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan vigyek rendszert a...

Hogyan vigyek rendszert a szoptatásba?

Figyelt kérdés

Babám 2-3óráig is szopizik, mégsem lakik jól, így muszáj vagyok fejni (hisz ki sem szívja a mellet). Üvegből kapja a tejcsit, azzal jóllakik, s 4 óráig fel sem kel.

De aztán kezdődik előlről.

Hogyan szoktassam rá arra, hogy a cici evésre való???

Várjak, míg kiüvölti a lelkét? De úgy sír, hogy csorog a könnye. Hogy lehet azt elnézni?...


2009. okt. 16. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Pont most akartam feltenni szinte ugyan ezt a kérdést! (szerintem már válaszoltam egy kérdésedre a fejéssel kapcsolatban:))

Bocsi hogy nem tudok érdemi választ írni (mást nem, tudd, nem vagy egyedül!), de engem is nagyon érdekelnek a válaszok, mert szinte ugyan ezzel a problémával küszködök!

2 hetes baba Anyucija

2009. okt. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
nehogy sirni hagyd, a kisbabát. picike az anyja melege kell a szeretet légy türelmes vele, 2-3 órát szopizik szopizzon csak azért vana cici nálam is ez volt, de kinövik max első 6hét ilyen
2009. okt. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves 2. hozzászóló!

Most reményt adtál!Bizakodunk...

Köszi:-)

2009. okt. 16. 15:35
 4/8 anonim ***** válasza:
lányok,én szinte állandóan szoptattam.most vagyunk 7 hetesek és beállt a 3 óránkénti evés.végre jut időm a háztartásra.kitartás.
2009. okt. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

én picik nyomogattam a cicimet, hogy folyjon a szájába a tej, próbáltam finoman éberen tartani, hogy ne komfortszopi legyen, és fél óránál sosem hagytam tovább (csak az első héten). mivel nektek már iszonyú hosszú ideig tart egy-egy szopi, én mérném az időt, ésmindig egyre kevesebb ideig hagynám. Egészséges baba elvileg 10-15 perc alatt végez a cicivel, utána csak jólesik neki nyammogni anyán. Ez neki se jó hosszútávon, és hát neked se...egyrészt felázik és kisebesedik a mellbimbód, másrészt kimerülsz, semmire se lesz időd, ő pedig teljesen elfelejt szopni. Írtad, hogy cumisüvegből adod neki, ez is bezavarja őt. Nem azt mondom, hogy hagyd sírni, ezt tényleg nem lehet, de próbálj picit diktátor lenni :) tényleg kialakul, hidd el, csak van, akinek ez nehezebb.

Ismerek olyat, aki az ikreivel járt így, az egyikük szopizott, a másikuk csak üvegtől tudta szívni. az vált be végül, hogy bimbóvédőt tett a cicijére, mikor a "lustábbik" babót tette oda szopizni, és folyamatosan fejte, miközben szopott, így lényegében nem kellett dolgoznia a tejciért, de mégis megszokta, hogy üveg nincs, csak cici. egy idő után ahogy erősebb lett, szívta magától, de maradt végig a bmibóvédő.

2009. okt. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Valszeg az a baj, hogy üvegböl eteted. Az üveget másként kell szívni, sokkal könnyebben jön belöle a tej ugyanis. Így a baba ellustúl, nem szívja rendesen a mellet, mert az üveghez van szokva, hogy abból úgyis döl neki... Ezért csak cumizik rajta (mármint a melleden). Nekünk pl a kórházban a csecsemös növér szigorúan megtiltotta az üvegnek még csak az elövételét is. Azt mondta, hogy ha nem eszik eleget, akkor kiskanállal kell belerakni a többit, mert az nem zavarja a szoptatást. És nekünk ez nagyon bevált, mert az elsö nehézségek után azóta is jól szopik a fiam (ma 6 hetes). Szóval szerintem hagyd el az üveget!
2009. okt. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Direkt olyan lyukú cumit vettünk, ami a mellet utánozza, s amin nagyon pici a nyílás, hogy küzdenie kelljen ezzel is. Pont azért, hogy ne szokjon hozzá az üveghez.

De annyira türelmetlen, hogy kanállal el sem tudom képzelni, hogy meg lehetne etetni. De kipróbálom, hátha.

Amúgy ma nem kapott üvegből egy kortyot sem, csak a cicivel kínáltam, mégsem szopott csak néhány korty erejéig (máskor szopi után üvegből 100 ml-t simán begyűr!), s most mégis alszik majd 2 órája...

Nem értem. Nem lett volna éhes?

Mindenesetre ma így lehet, hogy kiéheztetem, de hátha estére már megunná az üvegre várást és szívná a cicit.

Beleőrülök a fejésbe, mert kínkeservesen megy. Nem hiába, a baba a legjobb mellszívó:-)

2009. okt. 17. 15:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Elözö vagyok. Én is használtam mellszívót az elsö héten, tudom, hogy olyan, mintha hirtelen tehén lettem volna, aki engedelmesen kérödzve várja, hogy a tejet kiszívattyúzzák belöle... Nem egy nagy élmény... A kiskanalazás sem az. És ráadásul idöigényes. Nekem a babát egy napig kellett kanalaztatni, mert nagyon lefogyott az elsö napokban, és fel kellett turbózni kicsit, hogy legyen ereje szopni. A férjem azt mondta, ha még egy ilyen éjszaka, akkor szondával kéne etetni... De aztán már megette maga az adagokat. Én nem használtam cumisüveget egyáltalán, miután ilyen lelkesen nem javasolták. És a kezdeti nehézségek után azóta is rendesen szopik a most 6 hetes fiam, és szépen gyarapszik.
2009. okt. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!