Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van valaki aki a szoptatás...

Van valaki aki a szoptatás alatt dohányzott?

Figyelt kérdés
Volt valami tünete a babának?
2009. okt. 20. 11:54
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
A barátnőm a terhessége alatt is végig, meg a szoptatás alatt is dohányzott, mind3 gyerekénél. Egyiknek sincs semmi baja. Csak nem tudta őket 3-4 hónapnál tovább szoptatni.
2009. okt. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Nézz ki a putrisorra, na, az ott lakók mind dohányoznak meg isznak is a terhesség alatt. Meg is van az eredménye.
2009. okt. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Honnan tudod hogy mi az erdmény? netán ismered valamelyiket?

vagy ismered valamelyik gyerekét?

2009. okt. 20. 12:08
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

Nézz rájuk, onnan.

A másik lehetséges válasz mondjuk az lenne, hogy genetikusan olyanok, és bármit csinálsz, mind nyomorék debilek lesznek. De hát ez ugye már rasszizmus. Én megpróbáltam racionális okokat keresni, de ha már te is azt mondod... :)

2009. okt. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az én szülőanyám is egy jó nagy k.va volt ivott terhesen dohányzott.mégis megszülettem és becs szó nem vagyok debill:)Persze ezek a dolgok nem helyesek és nem is jók,de nem gondolom,hogy mindenki hülye lesz aki mellett dohányoztak.
2009. okt. 20. 12:14
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Van, aki 60 évig dohányzik és semmi baja. Van, akinek rögtön annyi lesz tőle. Akárcsak az itallal, az alkoholtűrű képesség emberről emberre változik.

Ami tény, hogy a nikotin az méreg. Egy magzatnak meg messze nincs annyi ellenálló képessége, mint egy felnőtt embernek.

Az is tény, hogy nem minden esetben lesz baj, de az esélyét növeli, aki meg ezt nem veszi figyelembe, az felelőtlen, és nem érdemel gyereket.

2009. okt. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagy dohányos vagyok 10 éve. Lecsusszant napi doboz sima szofi. A terhesség ideje alatt és a szoptatás (6 hónap) ideje alatt egyetlen szál cigit sem szívtam el. Amint alkalmam lett, ismét rágyújtottam, mert szeretem. De a gyerekemet sokkal jobban szeretem, és úgy gondoltam, igen, hatalmas akaraterő kell hozzá, de anya vagyok, és az a minimum, hogy neki nem adok sem nikotint, sem a többi káros anyagot. Szeretem őt, felelősséget vállaltam érte attól a pillanattól kezdve, hogy elkezdett fejlődni a pocakomban.

És az önzetlen szeretet az néha bizony lemondással jár.

2009. okt. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó válasszal teljesen egyetértek. Akár én is írhattam volna. Aki gyereket vállal, mondjon le a káros szenvedélyről. Én egyik napról a másikra tettem le a cigit meg a kávét (pedig nem kevés fogyott egyikből sem naponta), mert a gyerekem egészsége fontosabb volt mindennél.
2009. okt. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is dohányoztam. Többször próbálkoztam sikertelenül a leszokással, végül a babám "segített" a leszokásban - amikor megtudtam, hogy terhes vagyok nehezen, de abba hagytam. Utólag nincsen bennem semmilyen lelkiismeret furdalás, hogy nem tettem meg érte mindent. Ex dohányosként is iszonyúan felháborít, hogy sajnos azoknak a babáknak nincs semmi esélyük megvédeni magukat a káros hatásoktól - " a káros szülőtől"! Ez az igazság. Én nagyon haragudnék utólag az anyukámra ha kiderülne, hogy ilyet "tett" velem, ilyennek tett ki!
2009. nov. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!