Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy kell ertelmezni azt hogy...

Hogy kell ertelmezni azt hogy hat honapos kortol lehet kezdeni a hozzataplalast?

Figyelt kérdés
Tehat betoltott hat honap utan, a hetedik honap kezdetetol?
2009. okt. 28. 16:51
 1/3 anonim ***** válasza:
betöltött 6-dik hónaptól
2009. okt. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A hozzátáplálást nem hat hónapos kórtól lehet elkezdeni, csak egyes szakértők szerint akkor, mások szerint később célszerű. Nagyanyáink, meg anyáink, meg jóval előbb elkezdték. A hat hónapos kórtól, azt jelenti, amit a fenti válaszoló írt. A betöltött hatodik hónapot. Én a lányomnál elkezdtem 4 hónaposan a védőnő és a család tanácsára, mert csak két hónapig tudtam szoptatni.Nem bántam meg, csak mondjuk az aprómagvas Kecskeméti desszertet (4hótól) kár volt adni neki, attól kipirosodott. Mástól nem volt baja. Jól fejlődik, egészséges.

13 hónapos.

2009. okt. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 xStefix ***** válasza:

Betöltött 6. hónap után kezdheted el kínálni a számára megfelelő gyümölcslevekkel, pürékkel, később főzelékekkel. Ha ekkor még nem fogadja el, nem baj. Ilyenkor érdemes várni 1-2 hetet és újra megkínálni.

A szoptatási szakemberek szerint fél éves kor alatt nemcsak felesleges, de kifejezetten káros is (lehet) elkezdeni a szilárd ételek bevezetését - ellentétben a közkeletű vélekedéssel és gyakorlattal, ami már 4 hónapos kortól kezdi a hozzátápit. Két nagyon jó cikk a témában: [link]

[link]

2009. okt. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!