Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egyhetes a kisfiam. Az normáli...

Egyhetes a kisfiam. Az normális, hogy kb 10 percet szopizik, és utánna elalszik? Kezdek aggódni, nem kevés ez? 2 óránként eszik. Igaz sok a tejem.

Figyelt kérdés
2009. nov. 1. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ha jó technikával szopizik, akkor elág a 10 perc is.
2009. nov. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nincs gond, éjjel is kapjon két óránként
2009. nov. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
NEKEM IS MINDIG BEALUDT, DE ÉN RÁTETTEM A MÁSIKRA IS ÚGY HOGY NEM KELT FEL ÉS ABBÓL IS SZOPOTT.
2009. nov. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A babák az első 5-8 percben kiszívják azt a mennyiséget amivel jóllaknak. Tehát nagyon aranyos a Kicsikéd, hogy nem nyammog tovább rajtad. :)
2009. nov. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Valóban a technikájától függ. Ezek szerint igazán ügyes a babád :)!

Ha nyugtalanít, akkor mérni tudod még őt. Tisztába tétel, mérés, szoptatás, mérés. Látod mennyit evett az alatt a pár perc alatt és tudni fogod, hogy az elég-e neki. Viszont vigyázz, rá ne szokj a mérésre, mert időnként nagyon idegesítő tud lenni... És sose cserélj pelust mielőtt lemérnéd (akkor se ha kakis, pisis).


Boldog babázást!

2009. nov. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Éjjel csak 2x kel fel. van hogy 1kor, és utánna fél-5. Szoktam mérni is, de nem akarok rászokni. Mennyit kell ennie 1 hetesen? 50-60ml elég neki?
2009. nov. 1. 21:06
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a kétóránkénti evés tök jó! Ha ilyen sűrűn eszik, bőven elég.
2009. nov. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xStefix ***** válasza:
100%

Ha a kisfiad stabilan 2óránként eszik, kialakult valamiféle ritmus, jól gyarapszik, megvan a napi kakis/pisis pelus-adag és úgy általában nyugodt, jól érzi magát, akkor tényleg lehetséges, hogy ilyen ügyesen és gyorsan szopizik. Ha az előzőek közül valami hibádzik, csak akkor érdemes gyanakodni.

Egyébként az újszülöttek épp azért szoktak bealudni szopi közben, mert nagyon gyorsan kifáradnak (és az anya közelsége, az anyatej összetétele is álmosítólag hat rájuk). Lehet, hogy nálatok épp az ellenkezője igaz.

Arra viszont készülj fel, hogy minimum a növekedési ugrások idején nagy valószínűséggel meg fognak változni a szopási szokásai.

2009. nov. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Tök jól szopizik, az enyém ugyanígy evett ilyen korban, söt pont így ébredt éjszaka. Egy tanács, dogb a mérleget a francba, annyit eszik, amennyi kell neki. A mérésre elpocsékolt időt inkább pihenéssel töltsd.
2009. nov. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!