Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek, hogy másodjára...

Mit tegyek, hogy másodjára sikerüljön majd?

Figyelt kérdés
Második babámat várom, az elsővel iszonyú élmények értek minket a kórházban. A szülés nehéz volt, ki voltam fáradva, aludni nem tudtam. Őrült stressz gyötört, nem tudtam enni sem, csak vizet ittam úgy 3 napig. Bababarát kórházban szültem, de kérésre sem segítettek szoptatni, és csak egy-egy csepp jött. Amikor már sírva mentem a nővérszobára, ott úgy megszorongatták-nyúzták a mellemet, hogy azóta is több centivel lejjebb van, de tej csak nem lett. Gondolom, a stressz miatt történt így, meg a fáradtság miatt. Ugyanott fogok szülni, és már semmit sem tudok, mit hogyan kell majd. Azt tudom, hogy majd egyek és ha lehet, aludjak, meg ne stresszeljek, de azt nem, hogy miként kell elkezdeni a szoptatást. Kelteni kell a babát vagy nem? Hány óránként, ha igen? Elvileg mikor indul be a tej, és mitől, és honnan tudom, hogy beindult? Mindkét mellre rá kell majd tenni? Mennyi időre egy-egy alkalommal? Fejni kell? Mikor? Milyen gyakran? Elnézést, hogy sokat kérdezek, de annyira félek, és nekem a szoptatás már korántsem egy természetes dolog, ami megy magától is....
2009. nov. 4. 14:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Úristen!Te szegény!

Szerintem,ha megbízol a védőnődben,tőle kérdzed meg ugyanezeket!

2009. nov. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi, de Ő sem tudott ezzel mit kezdeni, ezért érdekelnek valós tapasztalatok, tanácsok!
2009. nov. 4. 14:12
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia!Sajna választ nem tudom, csak megfogott a kérdés, mintha csak én kérdeztem volna. Ugyanezeket éltem át, szoptatni végül nem is tudtam. Sőt nekem jól bevérzett a mellem még a kórházban, szartak rám,ja, és közölték, hogy "nincs"mellbimbóm így ne is csodálkozzam, hogy nem tud szopni a baba, nem segítettek, stesszeltem a császár miatt is, mert az lett a vége. Most szeretnénk újabb babát és már most kivagyok, hogy nem tudom, hogy kell szoptatni, és hogy megint nem fog segíteni senki. Én arra gondoltam, hogy eljárok 1szer vagy 2szer szoptatási tanácsadóba.Most tudatosabban fel fogok készülni a szoptatásra az biztos. Hát sajna nem tudtam sokat segíteni, de azért sok sikert neked!!Ja, az én védőnőm is a nullával egyenlő.
2009. nov. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hát ennyi mindenre nehéz hiánytalanul válaszolni. Szóval kezdjük az elején. Mikor a baba megszületik, mivel írtad, hogy bababarát kórház, rögtön megkapod. Az első 40 percben nagyon éber a baba, és akkor a legerősebb a szopási ösztöne, így azonnal tedd mellre mikor megkapod. Aztán utána mikor veled van a szobában, minél gyakrabban mellre tenni, akkor is ha még nem indult be a tej, mert ettől hamarabb beindulhat. Előtej lesz a melledben, ettől jóllakik a baba, míg nem indul be. Azt hogy mikor indul be, azt onnan lehet tudni, hogy vagy elönt a tej, vagy szopizáskor hallod, hogy nyel a baba, vagy bedurrannak a melleid. Ekkortól érdemes fejni, mert az is serkenti a tejtermelést. Valóban kerülni az idegeskedést, rengeteget inni(napi 3 liter minimum), táplálóakat enni, esetleg szoptatós teát inni. Ha a baba fent van azonnal mellre tenni, először az egyikre, valószínű abból jól lakik, utána ha kel a másikra. Ha az a melled amelyiket most nem szívta feszül és fáj, akkor abból is fejni. Ha az egyiket kiszívta, de érzed, hogy maradt benne, azt is fejni. Az hogy mennyi ideig szopik a baba, az változó, eleinte nagyon elfárad benne, belealszik. Ha úgy gondolod, hogy nagyon hamar bealudt akkor felébreszteni és folytatni az evést. Ha jól lakott úgy is abba hagyja. Én kislányom eleinte 50 percig szopott, aztán mindig csökkent az idő, a végén 2 perc alatt végzett. Aztán később, ha már beállt a kereslet kínálat egyensúlya, abba lehet hagyni a fejést, de addig szigorúan minden evés után fejtem.

Remélem érthető és kielégítő voltam, én kislányom (első baba) 1 éves koráig szopott, pedig császáros volt. Nekem sem segítettek a kórházban, saját magam szenvedtem meg, és anyukám, védőnőm is sokat segített. Amúgy gyönyörű egy védőnőd lehet, ez volna a dolga.

A lényeg, hogy ne stresszelj be előre, és utána is csak higgadtan!

Egy jó oldal, érdemes olvasgatni: www.lll.hu

La Leche Liga

2009. nov. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Utcsó vagyok. Próbálj sokat utána olvasni, én is ezt teszem. Pl. eddig fogalmam sem volt arról, hogy létezik bimbókiemelő amit az 5. hónaptól lehet hordani (ez mondjuk nekem jól jött volna). Megpróbálok szoptatós párnát venni. Plusz a szoptatási tanácsadóban remélem megmutatják előre a fogásokat.Ja, és nekem iszonytatóan fájt mikor mellre tetem, ez is nagyon megriasztott. Na, ezért mondta az egyik ismerős anyuka (50-es), hogy dörzsölgessem a mellbimbómat gyakran hetekig a szülés előtt, na én nem tettem, jól meg is bántam, mert tudom, hogy nem lett volna ilyen durva érzés ha megteszem, ok, tudom, hogy majd ez elmúlik , mármint a fájdalom, de kegyetlen volt, meg tutira rosszúl is tartottam a babót és attól is fájt ennyire.

Gyakorlati választ nem tudok neked sajna adni, arról majd írnak a többiek.

2009. nov. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
bocs, 15:03-as voltam, csak közben írtak választ
2009. nov. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

www.lll.hu !!!

Ezen belül Tanácsadás, keresd bátran telefonon Szombatiné P. Emesét. Lehet, h elsőre nem veszi fel, mert családos anyuka, de nagyon kedves és bátran kérhetsz tőle segítséget.

2009. nov. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én vagyok az aki a hosszú választ írta. Egyre kérlek, az Istenért ne bántsd a melledet szülés előtt. Annyit érhetsz el vele, hogy megindul a szülés idő előtt vagy előbb fáj a melled. A baba úgy is másként szívja, sajnos szinte kikerülhetetlen, hogy legalább egyszer kisebesedjen. De ettől még nem kell feladni. És bimbókiemelőt is csak a szülés után szabad használni, mert az is ingerli a mellet, és megindíthatja a méhösszehúzódásokat. Ezek csak ilyen régi baromságok, amiket mára igazoltak, hogy nem jó dolgok. Higgy nekem, én sikeresen szoptattam már egy kislányt, nem úgy, mint az aki ezeket az elavult tanácsokat adta. Nem véletlen, hogy 50 éves nő mondta neki, az ő idejében még ez volt.
2009. nov. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az elavult tanácsokat adó vagyok. Ok, de a bimbókiemelős tanácsot egy nagyon is mai könyvből olvastam, már bocs.No, mindegy.
2009. nov. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Először is nyugodj meg, minden rendben lesz. A www.lll.hu tényleg jó oldal.

Ha pár csepp jött az előző szülésed után, akkor be volt indulva a tejtermelésed. A tejtermelés kereslet-kínálat elven működik. Annyi termelődik, amennyit a babád igényel (ezért én nem is fejek). Gyakran tedd mellre a babát, az elején 5-10 percekre akár fél óránként is, az serkenti a legjobban a tejképződést, meg ő tudja a legjobban leszívni a tejet.

Valahol olvastam, hogy a mell olyan, mint egy wc tartály, minél többször kiürül, annál többször telik meg. Szóval, ha később úgy érzed, kevés a tejed, rakd gyakrabban mellre a babát, és több tej fog termelődni.

Születés után csak pár korty előtej lesz, de annak az összetétele pont megfelelő a babának, meg az első 1-2 napban még nem éhes, mert tele van a pici gyomra magzatvízzel.

Fontos, hogy a baba teljesen bekapja a bimbóudvart is, ne csak a mellbimbót, különben nem szív majd hatékonyan, és kisebesedik a mellbimbód is. Amikor a kórházban a csecsemősök, szülésznők látták, hogy próbálok szoptatni, kérdezték, segítsenek-e, és segítettek mellre tenni a babámat.

Én nem keltegettem a babámat a kórházban, pedig napközben sokat aludt. Amikor ébren volt, akkor kínáltam. A forralt lehűtött vizet, meg a kamillateát nem nagyon adtam a babának, bár a kórházban nagyon szorgalmazták, így többet is szopizott, mint másoké a kórteremben.

Amúgy akkor etesd, amikor éhes, akkor beáll a kereslet-kínálat.

Biztos sokféle tanácsot kapsz majd, néha a gyerekorvosok, védőnők is mondanak butaságot, ezért érdemes sokat olvasgatni a témában, és akkor ki tudod könnyebben szűrni, hogy kire hallgass.

Ha további segítségre van szükséged, szívesen megadom a telefonszámomat, csak írj egy e-mailt.

2009. nov. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!