Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek, hogy másodjára...

Mit tegyek, hogy másodjára sikerüljön majd?

Figyelt kérdés
Második babámat várom, az elsővel iszonyú élmények értek minket a kórházban. A szülés nehéz volt, ki voltam fáradva, aludni nem tudtam. Őrült stressz gyötört, nem tudtam enni sem, csak vizet ittam úgy 3 napig. Bababarát kórházban szültem, de kérésre sem segítettek szoptatni, és csak egy-egy csepp jött. Amikor már sírva mentem a nővérszobára, ott úgy megszorongatták-nyúzták a mellemet, hogy azóta is több centivel lejjebb van, de tej csak nem lett. Gondolom, a stressz miatt történt így, meg a fáradtság miatt. Ugyanott fogok szülni, és már semmit sem tudok, mit hogyan kell majd. Azt tudom, hogy majd egyek és ha lehet, aludjak, meg ne stresszeljek, de azt nem, hogy miként kell elkezdeni a szoptatást. Kelteni kell a babát vagy nem? Hány óránként, ha igen? Elvileg mikor indul be a tej, és mitől, és honnan tudom, hogy beindult? Mindkét mellre rá kell majd tenni? Mennyi időre egy-egy alkalommal? Fejni kell? Mikor? Milyen gyakran? Elnézést, hogy sokat kérdezek, de annyira félek, és nekem a szoptatás már korántsem egy természetes dolog, ami megy magától is....
2009. nov. 4. 14:02
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
12:26 vagyok. 9 hetes a babám, kizárólag anyatejes
2009. nov. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nekem az lenne a kérdésem, hogy ha ennyire nem figyeltek oda rád és nem segítettek megfelelően abban a kórházban, akkor miért ott szülöd meg a második bébidet??? Már csak azért, mert a rossz tapasztalataidra építesz sajnos és így eleve negatívan indul az egész dolog, amiben segítséget kérsz. Nem gondoltál arra, hogy másik helyet válassz a szüléshez? Minden fejben dől el! Állj pozitívan és nyugodtan a dolgokhoz és fogadd meg a számodra legideálisabb tanácsokat, amiket kapsz, kaptál.

Én az elejétől kezdve megszenvedtem a szoptatást, de mára (5hós a babócám) már kialakult egy rend. Sok mindent neked kell saját magadnak megtapasztalnod, hogy mi a legjobb neked és a bébidnek. Ne add föl, kísérletezz míg mindent ki nem próbáltál. Ha esetleg mégsem sikerülne, akkor se keseredj el, mert azt a babád megérzi majd. Mi a jobb: az hogy tápszeren nő föl a baba, de szeretetben, vagy anyatejen, de nem megfelelő családi "hangulatban"!!??

Pozitív hozzáállást és kitartást kívánok!

2009. nov. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!