Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akinek kezdetektől kevés volt...

Akinek kezdetektől kevés volt a teje, az hogyan szaporította?

Figyelt kérdés

Azokra vagyok kíváncsi, akiknek az elejében sem volt sok teje, nem akiknek vmiért csökkent. Hogyan szaporítottátok? Mennyi volt? Mennyi lett?


Már próbáltam: teák, köménymagos leves, de iszonyat szélgörcse lett a babámnak tőlük. Homeopátia 3 féle( urtica, alfaalfa, ricinus), More milk, gyakori fejés (óránként), sok pihenés, segítségem mint a tenger.


Mit tehetnék??? Kérlek ne írjátok, hogy tegyem mellre a babámat gyakrabban, mert ennél többet nem lehet és kikészülünk mindketten, ő az éhségtől, én az ordítástól. 2 hós a babám


2009. nov. 4. 14:44
1 2
 1/12 anonim válasza:
68%
Sok-sok folyadék, és a védőnő is biztosan tud még tippeket mondani. És nem szabad idegeskedni!! Sok sikert, kitartást!
2009. nov. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben járod, de sajnos nem tudok több ötlete adni, talán még az alkoholmentes sör, vagy rostos narancslé(100%). Nekem 5 hós a babám, de már csak mutatóban van tejem :( Már a legelejétől küszködünk, már jó ideje kiegészítést kap. Én is kipróbáltam az összes praktikát, amit te is írtál, de semmi. Ez is adottság, hogy kinek hatnak ezek. Remélem neked megoldódik és még jó sokáig tudod szoptatni a kicsid :)
2009. nov. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem is később állt be. Legfőképp hinni kell benne és ne görcsölj ! Én ittam a Laktoherb teát és ettem rendesen napi ötször és min. 4 l folyadék ! Meg amikor a baba alszik te is feküdj le. Most volt nálunk növekedési ugrás és ez megint segített.

3,5 hós baba anyukája

2009. nov. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem állókhoz a sok folyadék és a pihenés szempontjából. Hallottál a Motilium nevű gyógyszerről? Ezen a portálon üsd be a keresőbe és olvass róla. Talán egy megoldás lehet a számodra. Én is itt olvastam róla és segített! Ez egy gyógyszer, de nem kell tőle megijedni.

Kitartás!

2009. nov. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mamák ezzel én is így voltam az első babával! 6 hetesen már több tápszert ivott mint anyatejet.8 hetesen már végleg tápot kapott.

A 2. babámat már 11hónapig szoptattam és melette még anyatej adó is voltam.

A titok nyitja a pihenés és NOOO STRES!!! Nem kell görcsösen akarni és kell egy jó mellszívó.Nem reklámból írom, de avent vagy medela.Sokat kipróbáltam(chicco,pesztonka,stb...) és tapasztalatból mondom, hogy ezek a legjobbak.

Ha mindenkép akarsz még esélyt adni magadnak akkor próbált meg a medela lactina electric plus összeállítást [link]

Van a kézi medela mellszívó(nem a harmony)és lehet hozzá bérelni az elektromos részt.A linket csak a kép miatt raktam be,sok helyen lehet kölcsönözni és a kézi szívót újat, már 5000 alatt is be lehet szerezni.Használtan még olcsóbb.Ígyál/egyél annyit amenyit a tested kíván és ne annyit amennyit elvárnak tőled.Pihenj, főleg aludj amennyit csak tudsz és ne idegeskedj!Fölösleges inni a gyógyteákat meg szedni a csodabogyókat.Nekem sem használtak soha.Viszont vitamint szedhetsz, ha lehet akkor azt amit a terhesség alatt is szedtél.

Sok mindentől függ még a dolog ha kéred részletezem még a tapasztalataimat.

Sok sikert!

Egy 2 gyerekes+25hetes anyuka

2009. nov. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Elöző vagyok: még egy link mert a másik besz@rt.

[link]

2009. nov. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
na, majd most jól lepontoztok...de...az én fiam csodás 10 hós ma...császáros volt, némi előtej volt ugyan, de már két nap után visított az éhségtől...már a kórházban kértem neki tápszert (nem bántam meg, ma sem tenném máshogy), így cicizés mellett főleg tápszeres baba volt...kipróbáltam én is mindent, de ha el is értem némi javulást, akkor is nevetségesen kevés volt az igényeihez, így a tápszer maradt, a gyerek közben egészségesen és szépen fejlődött, így én is megnyugodtam...még ma is cicizik, naponta ötször-hatszor, éjszaka azon alszik :) más "nagyhozamú" barátnőim már rég nem szoptatnak...szóval van,akinek kevéés tejcsije van, de az jó sokáig tart ;) fel a fejjel és ne aggódj, a tápszer is isteni táplálék (sokkal jobb, mint éheztetni a babát!)
2009. nov. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Laktoherb tea.Vagy mecsek tea.

Ezek tejszaporítók és nagyon hatásosak!


Nekem mikor megszületett a lányom volt tejem a kórházban de ahogy hazajöttünk egyre kevesebb lett.Elkezdtem inni a tejszaporító teát és olyan sok lett,hogy a felét ki kellett dobnom.Spriccelt mikor a babámat szoptattam.

A sógornőmnek meg nem igazán volt teje és most ő is azt mondja,hogy nem tud vele mit csinálni annyi van.

2009. nov. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A görög szénamagra is mondják, hogy segít a tej mennyiségét növelni! ezt bioboltokban lehet kapni! meg egyik ismerősöm újra elkezdte szedni a terhesvitamint (elevit), és neki attól indult meg a teje!
2009. nov. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Látom már nagyon sok mindent megtettél. Hallottam egy új tejszaporító porról, itt a neten utánna nézhetsz, állítólag nagyon hatásos és nem okoz görcsöket a babának, mint a laktoherb. A teák különben tényleg nagyon jók, csak a pocakfájás ne lenne tőlük. Jó még a rántott leves, madártej, kesudió, krumplis kaják, nekem jók voltak a homeos bogyók is, ezenkívül masszírozd sokat a ciciidet, és az aventos kézi fejő aranyat ér. Ha már nem is jön belőle akkor is huzasd meg 5-10x, hogy az inger meglegyen. Tejlázat kaptam és utánna egy napig alig volt tejem, mindent bevetettem én is, éjjel bőgve mentem a patikába tápszerért, aztán lassan beindult újra, ne add fel, én szurkolok Neked!!! Ha pedig mégis úgy alakul, hogy tápszerre váltatok, akkor sem vagy rossz anya, ezt soha ne felejtsd el!!
2009. nov. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!