Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák! Hogyan éltétek meg a...

Anyukák! Hogyan éltétek meg a szoptatási időszak lezárultát? Nem keserédes ez?

Figyelt kérdés
2013. szept. 16. 09:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
En boldog voltam. Mar nagyon fárasztó volt. Mondjuk az en lányom majdnem 3 eves volt, amikor leállt.....
2013. szept. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
42%
Miért lenne keserédes? Ha már mindent eszik a baba, akkor nincs már szüksége az anyatejre. Ez a természetes dolog.
2013. szept. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Már én is örülnék neki ha vége lenne.

2 éves anyukája

2013. szept. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
Már nagyon untam, örültem,hogy végre vége, a következőnél biztos,hogy nem fogok ennyit kínlódni azért a pár csepp tejért! Elsőnél 6 hónapig másodiknál 9hónapig fejtem 3óránként, pedig csak 10-20ml tejem volt.
2013. szept. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
41%
Az én kicsim 13 hónapos koráig szopizott, nagyon cicis volt, aztán hirtelen egyik napról a másikra eltolta, nem kellett neki. Nem értettem, mi történt, de elfogadtam, hamar el is apadt a tejem. Lezárult egy szép időszak. Nekem soha nem volt teher a szoptatás, sőt. Fejtem is plusszba örültem, hogy sok van és jól eszik a babám. Nem szívesen adtam volna neki tápszert. Mondjuk most 3 éves ovis, járt 1 évig bölcsibe és lekopogom, de szinte alig volt beteg. Pár taknyolással megúszta és én ezt a rengeteg anyatejnek tudom be :)
2013. szept. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
50%

Nekem egy kicsit torokszorító volt, mert imádtam az összebújást :)

De már 9 hónapos volt, és már csak reggel szopizott, arra volt csak elég tejcsi, aztán az utolsó pár napban már szinte csak eljátszott-piszkálódott vele, ekkor futott át az agyamon, hogy ennek is vége lesz hamarosan... Kicsit sajnáltam, mert szép időszak...de hozzáteszem 9 hónapos volt, tehát nem évek...akkor gondolom már örültem is volna kicsit neki :)

2013. szept. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kérdezte az egyik válaszadó, miért lenne keserédes? Kislányom 19 hónapos, és most választódott el. Sokkal szabadabb lettem, és ez varázslatos, de ezzel együtt ismét egy lépéssel függetlenedett a kisasszony, ami minden természetessége ellenére icipicit azért szomorú érzés. Legalábbis nekem az.

2013. szept. 16. 10:19
 8/16 anonim ***** válasza:
Jól esett az összebújás, de nekem 12 hónap szoptatás bőven elég volt. Gyógyszerszedés miatt hagytam abba, eleinte hiányzott, de most már örülök hogy akkor befejeztük. Később nehezebb lett volna elválasztani, így megúsztuk azzal hogy 2 napig nem ölelgetett egyfolytában. Úton a kistesó, úgyhogy kezdődik elölről :)
2013. szept. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Enyém 16 hós koráig szopott. Szerettem is szoptatni meg már fárasztó is volt - úgyhogy igen :) Egy korszak lezárult és sajnálom, de örülök is, hogy minden "normálisan" halad. De kb. ugyanezt éltem meg a bölcsikezdésnél is 2 éves korában és egy picit most az ovikezdésnél is.
2013. szept. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
54%

Kíváncsi vagyok annak a lelkivilágára, aki egy kicsit sem szontyolodott el a szoptatási időszak végére...

Én az első 13 hónapig szoptattam. Nem igazán szerettem már, rásegítettem az elválasztódásra, de mégis megkönnyeztem, amikor vége lett. A kicsi 17 hónapos, pár napja már csak reggel szopik, szerintem ennek is vége lesz belátható időn belül. Tudom, hogy ez az élet normális menete, de attól még egy picit fájdalmas. Mit amikor oviba kerülnek meg hasonlók.

2013. szept. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!