Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért folyik el hajnalra és...

Miért folyik el hajnalra és reggelre a tejem? Nem kellett volna már beállnia a kereslet - kínálatnak?

Figyelt kérdés
3 hónapos babám éjfél körül szopizik utoljára. Nincs sok tejem, hajnalra, reggelre viszont még mindig megkeményszik és csorog a tejcsi. Alig várom, hogy felébredjen. Próbáltam már fejni, ilyenkor szinte átlátszó, vízszerű a tej.
2009. nov. 5. 19:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért átlátszó, mert csak az első tej jön ki, ami hígabb, inkább szomjoltó tej. A valódi tápláló, sűrű tej csak a fejés (szopizás) későbbi szakaszában ürül. A kereslet- kínálat már valószínűleg beállt, de azt, hogy éjjel nem szopizik a babád nem tudja a szervezeted olyan könnyen megszokni. Nappal 3 óránként éjjel meg 6..ez pont a duplája... természetes, hogy keményebb lesz és csorog a tej. Egy idő után ez is meg fog szűnni, de ehhez azért idő kell.
2009. nov. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseriteni,nekem 7hónapos koráig folyt reggelente.
2009. nov. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem 5 hónapos a babám, este 9-kor szopik utoljára, aztán éjjel 3-4 óra között kel újból, de nekem addigra már nagyon folyik mindkét cicim és mindig csak az egyikből eszik, a másik cicivel ki kell bírnom reggel 6 óráig, hát nem könnyű, van hogy már olyan kemény mint a kő. Én is azt hittem hogy 2-3 hónapos korára beáll a kereslet-kínálat, de sajna nem...
2009. nov. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 xStefix ***** válasza:

Próbáljatok mindkét mellből szoptatni egy alkalommal. Ne várjátok meg, míg teljesen kiürül az első, kicsit hamarabb tegyétek át a másikra. Így az elsőben a ki nem szopott tej miatt csökkeni fog a termelés, a második viszont némileg kiürül, így kevésbé fog megtelni a következő szopiig.

Fejéssel is vissza lehet venni a termelést, ha még a szoptatás előtt minden alkalommal mindig egy kicsit kevesebbet fejtek ki belőle.

Szerintem az első megoldás gyorsabb és kényelmesebb is.

2009. nov. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy olyan nehezen sikerült meghozni a tejet, annyit küszködtünk, hogy minden cseppje aranyat ér! Ezért nem akarom csökkenteni a termelést. Viszont ma reggel is 10-ig 2X szopizott a nagylány, és mindkét alkalommal 2x bukott vissza majdnem színtiszta vizet, egy kis tejcsi maradvánnyal. Utána pedig éhes volt.:(
2009. nov. 6. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!