Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mióta babámnak odaadtuk a...

Mióta babámnak odaadtuk a cumit már nem kellek neki, el vagyok keseredve, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Se dajkálást, se nyugtató szopizást nem kér, amint megtöltötte a hasát nem hajlandó a szájába venni a cicit csak a cumi... borzasztóan érzem magam
2009. nov. 5. 20:43
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
8 hetes
2009. nov. 5. 20:44
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
Örülj neki:-) Nyugodt, kiegyensúlyozott csecsemő. Miért is szeretnéd, hogy cumizzon a cicin? Nem értelek...
2009. nov. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
Én sem értem a problémát. Ha tele a poci, akkor már nem kell a cici, ez így természetes, általában az szokott a gond lenni ha állandóan cicin csüngene.
2009. nov. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne erezd magad borzasztoan,de a cumit vedd el tole,sok szopis gondtol megkimeled magad.Fontos hogy a cicin cumizzon(komfort szopi).A cumizas szopo mozgas olyan hormont szabadit fel a bababan ami jollakottsagerzetet kelt benne,igy ritkabban kereckedik majd cicire,ez fejlodesi ugrasnal gond lehet.7 ev szopis tapasztalatom van verzik a szivem mikor olyan tanacsokat olvasok mint az elozo ketto.Itt jo infokat talalsz:www.lll.hu
2009. nov. 6. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó válaszolónak üzenném, hogy teljesen egyetértek vele, de sajna nekünk mégis a szájcumi lett a megoldásunk a problémánkra! Állandóan cicin akart lenni a baba, én rá is raktam mindig, de mivel ez miatt túleszi magát, mindig tele van a gyomra, állandóan hányt!! Azért nem nevezem bukásnak, mert ez már több volt! Voltunk hasi UH-n is, és szerencsére mindent rendben találtak. Kipróbáltam, hogy teljesen kihagytam az étrendemből a tejet, és tejtermékeket, de akkor is ez volt a helyzet. A védőnő tanácsolta, hogy kevesebbet cicizzünk. (egy hét alatt volt hogy 400 gr-ot hízott) Most is bukik még egy kicsit, de most már sokkal kevesebbet, viszont kell neki a cumi!!!

Sajna:(

2009. nov. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért néha cserélnék veled, amúgy 8 hónapos a lányom.
2009. nov. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi még csak 7 hetesek vagyunk, de hazajövetelünk óta több mint 1700 gr-ot hízott. Két hete méreckedtünk és akkor volt 4kg 86 dkg. Most már tuti, hogy több mint öt kiló. Vicces, hogy amikor ölbe veszi valaki, rögtön kanyarodik befelé, és tátog!:)
2009. nov. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem ez a viselkedés utalhat autizmusra. Bocs, hogy ilyeneket írok, de ez jutott eszembe. Meg kéne próbálni kiszűrni egy szakember segítségével. Kérdés, hogy milyen korban lehet egyértelműen kizárni ezt a rendellenességet, valszeg ő még nagyon pici.

Itt van az autizmus néhány tünete:

[link]


Lehet vele szemkontaktust teremteni?

2009. nov. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megoldottuk, nincs több cumi, helyette magamra kötöttem. Csodás napunk volt! Aldt rajtam, szépen szopizott, nevetgélt ,"beszélgettünk" azt hiszem cumi zavara volt

Kedves utolsó hála Istennek ilyesmiről szó sincs...

2009. nov. 6. 15:58
 10/13 xStefix ***** válasza:
100%

Én a gyógypedagógiai főiskolán tanultam az autizmusról, de semmi ilyen nem került szóba, pedig a téma kiemelt szakértőjétől tanultam. Szerintem az ilyen rémhíreket messze el kell kerülni, pláne egy 8 hetes baba esetében.


[link] - szopási sztrájk

[link] - cumi-mellbimbó zavar

Nálatok ugyan egyik sem áll fenn szerintem, de az itt felsorolt javaslatok nálatok is segíthetnek a cumi kiszorításában.

Plusz, én is csak a korábban írt La Leche Ligát tudom ajánlani, ők biztosan tudnak tippet adni, hogy mit hogyan csinálj, hogy visszavágyjon a babád az anyamellre (ahol még nagyon ott van a helye 2 hónaposan..).

2009. nov. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!