Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak, mi lehet a...

Mit csináljak, mi lehet a baja? Kivagyok. Pár napja talán egy hete is, estére, késő délutánra, olyan mintha elfogyna a tejem. De elképzelhető, hogy van, .

Figyelt kérdés
csak egyszerűen nem akarja szívni a babám, mert már ilyenkor jobban meg kell (kellene) dolgoznia érte és sírásba torkollik az egész.most is több mint egy órája próbálom etetni,altatni,mert nagyon álmos,de nem hajlandó aludni,már mindent kipróbáltam,egyszerűen berág hogy nem jön a tejcsi és csak ordít...pedig eddig minden jó volt..ja 4 hónaposak vagyunk
2009. nov. 10. 18:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem sok ötletem van, csak annyit tudok, hogy m is hasonlókkal küzdöttünk/küzdünk. Estére nekem sincs tejem. Én egy ideig szenvedtem, de aztán úgy döntöttem többet ártok így a babának, mert nem lakik jól, nyugtalan, én is ideges voltam. Úgyhogy én egyszerűen elkezdtem pótolni üvegből, tejjel vagy tápszerrel. Először szopizik valamennyit, aztán jön a pótlás. ez van, nem tudok mit csinálni
2009. nov. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet tenyleg kevesebb van,ebben az esetben teheted azt amint pl en: amennyiben van a melyhutoben 1 adag,akkor elobb mellre teszed csak hogy ne lustuljon el ,majd odadaod cumisuvegbol a lefejtet.Amennyiben nincs akkor kiegeszited tapszerrel,kicsit kesobb lefejed ha ugy erzed van mit.Ezzel majd masnal potolhatsz.

Siman elofordulhat ,hogy ez csak idoleges majd minden helyre all,de fontos hogy a melled megkapja minden alkalom az ingert(tehat probalsz szoptatni).

A tappszerrel sem teszel rosszat,hiszen ugyis egesznap szoptatsz!

Ez csak egy modszer ami nekem bejott,ha gondolod probald ki!

2009. nov. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Este termelődik a legkevesebb tej, éjszaka-reggelre a legtöbb. Nekünk is volt ilyen időszakunk, kevesebbet is gyarapodott. Én két és fél óránként megszoptattam, kérte-nem kérte. Felturbózta a tejtermelést, egy hét alatt visszaállt a régi időbeosztás.
2009. nov. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
olyan mintha az lenne a baj,hogy később indul be a tejleadó reflex...ezért türelmetlen
2009. nov. 10. 19:17
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

2.vok

Ha van tejci,csak lassan indul be,akkor fejjel elobb es utana tedd ra a picit.

2009. nov. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is elfogy estére. Mi szenvedtünk másfél hetet, már odaadtam neki mindkét cicit és úgy sem volt jó. Így elmentem a gyerekorvoshoz, írt fel tápszert és most minden jó.
2009. nov. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanennyi idős volt a fiam, amikor belekerültünk ebbe a körforgásba. Higyj magadban és a babádban. És nyugodt legyél a szopi előtt ( tudom nehéz...). Vagy fejd meg egy kicsit evés előtt. Addig amíg a reflex nem indul. Addig apa csicsigassa vagy dalolj neki.


Szurkolok!!

2009. nov. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálam is így van/volt. Szopott amíg szopott, a többit pedig odaadtam neki üvegből! Ma már a délutáni (4 óra) etetés egyáltalán nem szopi, gyümölcsöt adok neki majd kicsit később tejet vagy tápszert. És furcsa módon a fürdés utáni 7 órai vacsorára tud szopni 150-180 grammot. Előtte pedig kínlódás volt a délutáni és az esti szoptatás is! 5 és fél hónapos.
2009. nov. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nálunk is hasonló a helyzet.estére már egyszerűen alig van benn.valszeg van benn valamennyi,csak meg kéne érte dolgoznia.és az én fiam az esti etetésnél országos ordításba(szó-szoros értelembe)kezd,és meg sem áll 1,5-2 óra hosszáig.ezt már egy hónapja csinálja.és van hogy éjjel 11 kor még zendít.hát én szóltam a doktornőnek,meg a védőnőnek is ahányszor jött,de nem kell vele foglalkozni,vannak sírósabb babák alapon el lett intézve.hát én kezembe vettem a dolgot és vettem tápit neki.és láss csodát azóta a fiam mint a kisangyal olyan este.bevágja a 150 ml-t és elalszik magától(soha nem aludt el ezelött egyedül,mindig altatni kellett).erre mondom a védőnőnek h este kap tápit,hát azt válaszolta h miért nem szóltam,pedig mindig mondtam h mi a helyzet az estékkel.meg nem kéne egyből a tápihoz nyúlni.meg hogy feladtam,meg ugye a cumisüveg,mert szépen le fogja magát választani.akkor inkább hagyjam üvölteni,legyek olyan mint egy idegbeteg,és még a család se tudjon pihenni,meg arról nem beszélve ha én feszült vagyok azt a gyerek is érzi!?persze elhiszem h az anyatej egészségesebb,de ha egyszer nem elég akkor ha fejen állok sem tudok a helyzeten változtatni.
2009. nov. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!