Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nincs délutánra elég tejem?

Nincs délutánra elég tejem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

1 hetes a babám, és úgy veszem észre, délutánra-estére sokkal kevesebb a tejem. Éjjel kb 4 óránként ébred csak, vagyis ébresztem, mert annyira feszül a mellem, hogy alig várom, hogy egyen. Ilyenkor egy mellből eszik csak, és érzem, hogy lenne is még bőven. Délelőtt kb 3 óránként eszik, ma meg is mértem, egyszerre 80 g-ot evett, szintén egy mellből. Délután viszont egyre többször ébred, és egyértelműen enni kér. Most pl. hiába tettem mellre, csak 20 g-ot tudott enni. (Nem mérem állandóan, csak gondoltam, hogy meg kellene tudnom, evett-e valamit.) Így nem csoda, hogy negyed óra múlva újra enne. Ezt is jó fél óra alatt szívta ki. Közben meg van egy kétévesem itthon, hogy a csudába szoptassak délután non-stop?

Ötletek?

Légyszi!!!


2011. aug. 22. 16:38
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, és persze délután, este már két mellből, váltakozva etetem. Tegnap este is 20-22-ig kb folyamatosan evett, negyed órás szünetekkel. Ha nem evett, akkor tömködte a kezét a szájába és sírt. Egyértelműen éhes volt, mert a végén már mellém fektettem, és hagytam, egyen, amíg akar. Így el is aludt végül, és 4,5 óra múlva én keltettem!
2011. aug. 22. 16:40
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kevesebb volt délutánra, én olyan sűrűn szoptattam ahogy kérte(volt, hogy óránként) és 2-3 nap alatt beállt.
2011. aug. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Na, pont így voltam én is. Azt hittem kevés délutánra, mert puha volt a cicim, és óránként sírt a baba. 1 hónapos kontrollon derült ki, azért sír, mert teleeszi magát, és fáj a hasa. Kapott Espumisan cseppet, azóta sokkal nyugodtabb, és nem csinál úgy, mintha nem evett volna eleget. Most 3-4 óránként eszik :)4 hét alatt 1 kilót hízott, azóta nem aggódom, hogy kevés a tej neki.Beszélj a gyerek orvossal, eleget hízott-e.
2011. aug. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 xStefix ***** válasza:

Ez normális!

Próbálj kitartani és több napig gyakran szoptatni estefelé, hogy a tested ráálljon erre a ritmusra. A kétmelles ilyenkor jó módszer. De, megesik, hogy ez a felállás hosszabb távon is megmarad és estefelé mindig így kell majd szoptatnod. (Ez élettani, úgyhogy ne várd, hogy este is mondjuk 3 óránként szopjon, mert ritkán lesz így!)


Semmiképp ne várd meg, hogy keményedni kezdjen a melled, mert akkor túltelítődsz - ez pedig pont csökkenti a tejmennyiségedet! Ez ugyanis a túl sok teje jele, ezért vesz vissza a szervezeted. Ha érzed, hogy kezd összegyűlni, szoptass vagy fejj belőle egy keveset(!), hogy megkönnyebbülj, így nem lesz belőle gond.

Kicsit át kell állítania magát a rendszernek, de menni fog, csak légy türelmes!


Iszol eleget? Ebben a hőségben figyelj a folyadékbevitelre, 2-3 liter naponta!


Non-sop szoptatáshoz: hordozókendő (ha bírod a meleget...).

2011. aug. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszi a válaszokat! A gyarapodása okés, egy hét alatt 30 dekát hízott. Hordozókendő nem megoldás sajnos, mert egyrészt nem cipelhetek, másrészt 28 fok felett van a lakásban :(


Igyekszem óránként szoptatni, ha úgy kéri. Inni is próbálok sokat, próbálom a teákat is :)

2011. aug. 26. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!