Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Délutánra miért nincs elég...

Délutánra miért nincs elég tejem? Reggel pedig folyik magától, ma is erre ébredtem.

Figyelt kérdés
Ha szopi után bealszik, akkor elég neki biztos? Tegnap keveselte estére, óránként szopizott, de pótolni kellett, már mind a kettőre rátettem, de semmi nem volt már benne. Nem szeretném folyamatosan mérlegelni, elég ha igény szerint etetem és nem pontos mérés szerint? A súlya alapján már 70g-ot kellene ennie, most du. megnéztem, csak 40g szopizott, de bealudt utána azonnal, pedig készítettünk neki előre tápszert is, de így megmaradt. Ugye nem tud lefogyni? Ugye sírna, ha kevés lenne neki a kajcsi?
2010. febr. 12. 18:48
 1/8 anonim ***** válasza:

igen sírna.

A késő esti szopi után, vagy ha nincs szopi akkor is próbálj fejni. Illetve a kora hajnali órákban (pl. 2-4 közt). Ezt nem kell folyamatosan csinálni.

Nem tudom milen idős a picurod, de azok az ismerőseim ,akik az első két hétben nem pótoltak és éjjel fejtek főleg, nekik sok tejük lett.

Sajna az én védőnőm hülye, és már az első időkben pótlást ajánlott, meg hogy éhen hal a gyerek stb. A többi baromságát le sem írom...

Szóval én is így voltam, hogy délután és este már kevés volt.

Azóta már tudom, hogy éjjel termelődik leginkább a tejtermelésért felelős hormon, ezért van reggere sok tejed. És ezért kell éjjel fejni. Ne félj ez csak addig tart, amíg igazán be nem indul. 1 vagy 2 hét.

A lefejt tejcsit pohárból vagy cumisüvegből megihatja a manó. :-))


kitartás

És ne add fel.


jó babázást

2010. febr. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg! a babák nagyon jól tudják, mennyit kell enniük. Ilyen, hogy a súlya alapján ennyit kellene ennie, a tápszeres babákra vonatkozik, nem az anyatejesekre. Ha szopi után békésen elalszik és kibír vele 1,5-2-3 órát, akkor bizony neki ennyi elég :)) Tudod, a babák nem olvassák a nagy könyvet :)) A mérleget ne használd minden etetés után, elég, ha naponta vagy még jobb, ha csak heti 1x méred, így is látni fogod, fejlődik-e. Szoptass a picike igényei szerint és ne adj tápszert, csak akkor, ha arra valóban szükség van, mert nem fog nőni a tejed mennyisége, hanem egyre kevesebb lesz :)
2010. febr. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! 12 naposak vagyunk egyébként.
2010. febr. 12. 19:28
 4/8 anonim ***** válasza:
ha éhes,azt megfogod hallani,nyugi :).az enyém nagyon sír,ha nem voltelég neki 1 cici.estére egyébként nekem is kevesebb szokott lenni a tejem.
2010. febr. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Estére kevesebb, de sűrűbb, zsírosabb a tej. mindig alkalmazkodik a pici igényeihez, még a napszakhoz is :)) Ne izgulj, látni, hallani fogod, ha éhes még :)) Attól, hogy esetleg te úgy is érzed, hogy nem olyan feszes a melled, még van benne tej, különben is szoptatás alatt is folyamatosan termelődik, sosem lesz teljesen üres :)) Ha érdekel, olvasgasd az lll.hu honlapot, sok jó tanácsot kapsz szoptatási témában! Gratulálok a babához!
2010. febr. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem alvás után volt minidg rengeteg tejem. Gondolom napközben nem sokat tudsz aludni, pihenni...
2010. febr. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát nem tudok aludni, bár ma sikerült és most sikerült szopizni is, bealudt a drágám, gondolom akkor elég volt neki tejcsi.
2010. febr. 12. 20:30
 8/8 xStefix ***** válasza:
100%
Du/este vagy amikorra kevesebb lesz a tej, gyakrabban kell szoptatni, ennyi a titok. ;)
2010. febr. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!