Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek, hogy ne idegenkedj...

Mit tegyek, hogy ne idegenkedjek tőle? Vagy magától el fog múlni?

Figyelt kérdés
Idegenkedek a szoptatástól. Illetve, azt még el tudom képzelni, hogy amíg a baba egészen kicsi lesz, szoptassam, de egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy mikor már nagyobbacska, akkor is... Olyan fura elképzelni is. Nehéz megfogalmazni.. szóval, egy újszülött olyan kicsi, ahogy elképzelem, az olyan természetes, de, ha azt képzelem el, hogy mondjuk mekkora kilenc hónaposan egy baba az nekem már olyan furcsa gondolat.. Nem tudom érti-e valaki. Tudom, hogy fontos mennél tovább szoptatni, mert a legjobb, amit adhatok neki. Épp ezért zavar, hogy így gondolom... Ez magától megváltozik, ha el is jutok már a szoptatásig? Volt már valaki így?
2009. nov. 12. 04:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Megértelek, furcsa belegondolni, hogy a baba használja a tested, a mi társadalmunkban idegenkedünk az ilyen intim helyzetektől. Én is így voltam. Viszont most arra kell figyelned, hogy a bébinek az anyatej a legjobb!! Az pedig, hogy lefejni és inkább cumisüvegből, szörnyű. Hazudnék, ha azt mondanám így 4 hónap után, hogy mindig jól esik a szoptatás. Néha fárasztó, néha idegesít is, de legtöbbször kellemes érzés, nem is fáj. Azt élvezem a legjobban, hogy ennyire közel lehetek hozzá, nemcsak testileg, hanem lelkileg is! Ma már el sem tudnám képzelni, hogy cumisüveget dugok a szájába, mert annyira szerencsések vagyunk, hogy szinte zökkenőmentes az egész. A szoptatás nemcsak etetés, hanem érzelmek közvetítése, kommunikáció is. Akkor változtak meg a viszolygásaim, amikor először kihozták, és mindketten úgy igyekeztünk, hogy jóllakjon és boldog legyen. Ja, és szoptatással nagyon jól meg tudod majd nyugtatni este, vagy amikor már nem tudod mi lehet. Hálás leszel. hogy szoptatsz. Remélem, így lesz, szorítok.
2009. nov. 12. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nálam is ez volt, de annyira elmélyült hogy egyszerűen nem birtam elkezdeni, mert rám tört a sirás, és nem tudtam elviselni magamon a gyereket. Ha rám tették idegbeteg lettem. Ezért már a kórházban tápszert adtunk neki.

Most 3 hónapos, imádjuk. Egyszóval nekem ez az egész dolog gusztustalannak tűnik. De próbáld meg, és majd meglátod hogy neked bejön e. Minden jót.

2009. nov. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Számomra furcsa, ha valakinek a szoptatás gusztustalan dolog ez a természet rendje.
2009. nov. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Pedig vannak ilyen esetek, nem is egy. Én is közéjük tartozom. Nekem a tápszer megváltás. A immun rendszer pedig még magzati korban kialakul.
2009. nov. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Immunrendszer nem alakul ki magzati korban.

"Gusztustalan" amikor nyakig szaros a gyarek és még bele is nyúl; amikor nagyobb és éjjel a hányást kell takarítani a falról, földről, ágyról;a mikor tocsogsz avérben szülés után...És még sok "gusztusalan" dologgal jár a gyereknevelés

De a gyerek szoptatása nem az.

8 hónapos lányomat szoptatom

2009. nov. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én megértelek kedves kérdező! Én is valahogy így vagyok vele. Nagyon szeretnék szoptatni az elejétől fogva, meg is teszek mindent, hogy a babám anyatejet kapjon, de nem tudom elképzelni, hogy 9-12 hónaposan is még a cicin csüngjön. Akkor már járni is tud (kis túlzással) és nálam is a szoptatás az csecsemőhöz kötődik. Persze 6-7 hónapig remélem, hogy lesz elég tejem, és szopni is fog szépen, nem szeretnék cumisüvegezni, de utána már, amikor már eszik mást is....


Hát majd meglátjuk, nekem még van két hetem. Szerintem csak most gondolkodunk így, aztán lehet, hogy meg fogjuk síratni, ha 9 hóasan már nem akar szopizni :o))


Bocsi, ha nem tudtam segíteni, csak tudd, hogy nem vagy ezzel egyedül :o)

2009. nov. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Anyai antitestből kap 1et, apától még 1, a magzatban kialakul egy harmadik, ha egy idegen kód akar belépni hozzá azt kilöki. Ez az immunrendszer. A dokim világosított fel rá.

Én is azt hittem hogy a szoptatástól alakul ki. Sőt azt is hozzá tette, hogy az csak táplálék, a genetikán múlik minden, nem az anyatejen. Egy idő professzor bácsi az orvosom. 60 éve praktizál.

2009. nov. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia,

én terhesen azt mondtam, hogy addig szeretnék szoptatni, amíg nem jön oda a baba pólót rángatni, vagy amíg ki nem tudja mondani azt, hogy CICI.

Aztán szoptatás alatt már azt mondtam, hogy addig szeretnék szoptatni, amíg ki nem jön a felső foga is (rettegtem tőle, hogy megharap).

Végül is az orvos már 6 hónapos korában mondta nekem, hogy hagyjam abba (totál ráment a testem a szoptatásra, teljesen lerobbantam tőle), de akkor még nem akartam. Végül 10 hónapos koráig szoptattam, akkor választottam el, nagyon nagy sikerrel, mert imádja a tápszert.

Így megúsztam a pólórángatást, cici-szó-kimondást, megharapást, és én is össze tudom szedni magamat a következő terhesség előtt. Mindenki jól járt :)

Egyébként szoptatáspárti vagyok, de nekem nagyon idegen, ha egy másfél-2 éves gyereket szoptatnak, kifejezetten ellenszenves ez nekem, persze mindenki azt csinál amit akar. Ha valakinek totál idegen dolog a szoptatás, akkor jó a tápszer is, végül is nem méreg az. Ha az anyának nem esik jól a szoptatás lelkileg, azt megérzi a baba, akkor inkább kapjon tápszert. Nem ettől lesz valaki jó vagy rossz anya szerintem.

2009. nov. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

09:54 vagyok

Fiamat 3 hónaposan én hülye már hozztápláltam, 6 hónapos korától már csak napi 2x ciczett, majd később már csak este. de csak 21 hónapoisan választott el magát.

Nem volt pólórángatás, erőszakoskodás és evett már mindent.

Amúgy ez idó alatt volt 2x1 hét, amikor elutaztunk éa amikor hazajöttünk ugyanott folytatta.

Nem választottam el, nem zavart, hogy így alakult.

Másfél évesen jött eszte lefekvé sleőtt és csak annyit minsódott: cici.

Szívott pár kortyot és annyi.

Vizsont a lányomat már sokkal tudatosabban táplálom, 6 hónapig csak anyatejet kaptt, még most is javában cicizik, pedig már ül, áll, mészik, szóval már nem az a kisbaba.

2009. nov. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

minsódott=mondott

bocs

2009. nov. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!