Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek, hogy ne idegenkedj...

Mit tegyek, hogy ne idegenkedjek tőle? Vagy magától el fog múlni?

Figyelt kérdés
Idegenkedek a szoptatástól. Illetve, azt még el tudom képzelni, hogy amíg a baba egészen kicsi lesz, szoptassam, de egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy mikor már nagyobbacska, akkor is... Olyan fura elképzelni is. Nehéz megfogalmazni.. szóval, egy újszülött olyan kicsi, ahogy elképzelem, az olyan természetes, de, ha azt képzelem el, hogy mondjuk mekkora kilenc hónaposan egy baba az nekem már olyan furcsa gondolat.. Nem tudom érti-e valaki. Tudom, hogy fontos mennél tovább szoptatni, mert a legjobb, amit adhatok neki. Épp ezért zavar, hogy így gondolom... Ez magától megváltozik, ha el is jutok már a szoptatásig? Volt már valaki így?
2009. nov. 12. 04:42
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Nem gusztustalannak tartom, csak furcsa gondolat nekem. Bár lehet felesleges ezen gondolkodnom még, majd alakul. Annyi mindenen lehet töprengeni, hogy néha már azt sem tudom, nem-e volt jobb régen, internet meg több száz könyv/módszer nélkül, mert így rengeteg dologgal kapcsolatban csak összezavarodok, mert egyik helyen így a jó, a másikon, pont, hogy nem...
2009. nov. 12. 13:55
 12/12 anonim ***** válasza:

Szia, ne agyalj ezen előre, kezdj el szoptatni és majd meglátod. Annyit minden történhet, amit előre nem lehet megmondani. Ha minden jól megy, szeretni fogod a szoptatást, és meg fogod érezni, mikor jön el az idő az elválasztásra.

A baba folyamatosan nő meg, nem egyik napról a másikra, és az ember lassan hozzászokik ahhoz, hogy már nem csecsemőt szoptat.

Amúgy nagyobb gyereket szoptatni sem rossz feltétlenül, mondom én, akinek 23 hónapos a második kisfia, már bölcsis, és még naponta 4-5x szopik. Ő is, én is szeretjük, nem volt hiszti, pólórángatás, csak szeretteli összebújás. Nem szoptatok nyilvánosan, bár nem látok ebben sem kivetnivalót.

Azért ha két éve látom magamat, amint egy 13 kilós 95 centist szoptatok, nekem is fura let volna. De így még mindig a kicsi babát látom benne, amikor szopizik.

2009. nov. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!