Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig tartható fent a reggeli...

Meddig tartható fent a reggeli-, esti- és éjszakai szopi?

Figyelt kérdés

Ha délelőtt, délben és délután már nem szopik a babám, meddig tudom reggel, este és éjszaka szoptatni?

Nem fog elapadni a tejem, hogy gyakorlatilag reggeltől estig nem szopik?

Ki meddig tudta csinálni?


2009. nov. 13. 16:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
3 évesen választottam el !
2009. nov. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
22%
Bármeddig nagyjából..láttam én már 4 éves kölyköt is az anyja mellén lógni..de attól h fizikailag lehetséges én még aberráltnak tartom az ilyet.
2009. nov. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A babám még csak 5 és fél hónapos. Jó lenne még pár hónapig reggel és este, ha igényli éjszaka szoptatni!
2009. nov. 13. 17:15
 4/13 anonim ***** válasza:
A fiam 6-18 hónapig reggel és este, 18-21-ig este cicizett, akkor hagyta abba.
2009. nov. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mi is így eszünk. Ahogy kevesebbszer kezdett el szopizni meg is jött a mensim. Aztán meg kevesebb is lett a tejcsim sajna, de még kitartok.
2009. nov. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Egy babának, aki még nincs hat hónapos, még csak anyatejet kellene kapnia. Miért nem szoptatod napközben? 1 éves korig anyatejből kellene állni az étrend 2/3-ának.

Ha már hozzátáplálsz, mostmár ne hagyd abba, de kínáld meg többször mellel étkezés ELŐTT.

2009. nov. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Szoptatnám én, csak nem szopik! Reggel még szopik úgyahogy!

A vacsorával sincs gond, fürcsi után nagyon hozzám bújik. Éjszaka szintén megy minden simán. De nappal...! 30-40-50 gramm után abbahagyja, sőt sokszor sír is, ha mellre teszem. Hozzáteszem, hogy sosem volt valami jó szopó, mindig sokat kínlódtunk! De ez megy már hetek óta. Így lefejem és odaadom neki üvegből. Ez már mind a kettőnknek kínlódás.

Ezért érdeklődtem.

2009. nov. 14. 13:32
 8/13 A kérdező kommentje:
Ja, és még nem táplálok hozzá csak gyümölcsöt kóstoltatok vele.
2009. nov. 14. 13:33
 9/13 anonim ***** válasza:

Ez szopási sztrájknak tűnik. Megértem, hogy fejegetni nagy macera, és eleged van.

Próbáld esetleg félálomban szoptatni, elalvás előtt és rögtön ébredés után. Ami még segít, az a sok-sok testkontaktus, bújjatok össze minél nagyobb meztelen bőrfelülettel. Rajtad csak melltartó, rajta csak pelus legyen. Valszeg fürdés után is ezért bújós.

2009. nov. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Nem baj, ha napközben alkalmanként csak 40 ml-t eszik, ha többször is kínálod. Valószínűleg azért sír, mert neki sem túl kellemes élmény a szopi. Ne erőltesd, kínáld meg, és ha elfogadja, jó, addig szopik, amíg akar, ha pár perc és 40 ml, akkor annyi. Mi így szopizunk már második éve. A lényeg, hogy jó élmény legyen mindkettőtöknek. Ha az anya feszült, azt a baba érzi és nem szívesen szopik.
2009. nov. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!