Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen gyógynövény tea fogyasz...

Judyt77 kérdése:

Milyen gyógynövény tea fogyasztása javasolt szoptatás alatt és milyen mennyiségben?

Figyelt kérdés
Felmerült a gyanú, hogy 5 hetes kislányom hasfájós lett.. De az étkezésen is változtatnom kell. Szoptatós teát iszok. És reggeli italként szívesen innék teát. Van itthon Kamilla, csalánlevél, cickafarkfű és bodzavirág teám, meg narancs-gyömbér gyümölcsteám. Ezeket ajánlott inni? De szívesen veszek is valamit, ha ajánlott. Köszi!!
2013. nov. 1. 09:28
 1/5 anonim ***** válasza:
A csalánlevél méregtelenítő hatású, ezért nem ajánlott fogyasztani. A kamilla, és a cickafarkfű betegségekre jó, de ha lehet inkább gyümölcsteákat igyál. Védőnőként azt tapasztaltam, hogy a szoptatós teától gyakran lesznek hasfájósak a picik, én úgy szoktam javasolni, hogy 1/2 liter vízbe 1 filtert érdemes beletenni, és naponta max. 2 filtert, elosztva inni. Igy kevésbé jelentkezik a pocifájás.
2013. nov. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ezt még nem is mondta senki, meg nem is olvastam :-(

Nagyon szépen köszönöm a választ! Pedig rögtön utánaolvastam, mit egyek, mit igyak.. meg a kórházban is hülyeségeket beszéltek :-( Most állítom át az étrendemet, meg akkor a szoptatós teát is túl erősen iszom. Mondjuk néhány napig kevés tejem volt, azóta szedem a Motherlove növényi tejserkentő kapszulát is. Az is lehet baj? Mert ha az jó a tejemnek, akkor a szoptatós teát hanyagolhatom is. És ha köménymagteát innék? Abból mennyit?? Vagy azt a babának kell adni? Köszönöm!!

2013. nov. 2. 09:39
 3/5 anonim ***** válasza:
Még nagyon pici a babád, ne adj neki semmilyen teát. A köménymagtól még szelesebb lehet, nekem ez a tapasztalatom. A Motherlove jó, ritkán okoz panaszokat a kicsiknél. Ami még bevált néhány anyukánál, az a görögszénamag. Gyógynövény boltokban kapható, leforrázás után a teát meg lehet inni, az ázott növényt joghurtba, kefirbe lehet tenni. Sajnos azt látom, nincs igazi "csodaszer". Az anyatej sokszor akkor termelődik a legjobban, ha gyakran mellre tesszük a babát, akár naponta 10-12 alkalommal, ha igényli. Ha van már napirendje, kb. 3 óránként szopik, nem szabad megzavarni, hogy gyakrabban etetnénk. Sok mindent olvashatsz a www.lll.hu oldalon, nagyon jó a személyes szoptatási tanácsadás. Sajnos olyat is láttam, hogy bármit megtett az anyuka, mégsem lett bőséges teje. Az étrended fontos, a "k" betűsöket, és a hüvelyeseket érdemes hanyagolni (burgonya, nem krumpli). Remélem tudtam segíteni. Napi 3-4 liter folyadék fontos! Néha nem tudom, hogy lehet ennyit inni, de a levesek is jók, ha szereted. Próbálj pihenni, nem idegeskedni. Sok sikert, jó, és örömteli szoptatást.
2013. nov. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Akkor maradunk így ahogy vagyunk.. :-) Azt még elfelejtettem írni, hogy délután, amikor tekereg és mérgesen erőlködik szegényke, akkor BioGaia-t adok neki. Akkor utána rögtön tud kakilni és megkönnyebbül, de ezt csak egyszer lehet egy nap adni. És estefelé is van ilyen tekergése. Ezért gondoltam a köménymag-teára kiegészítésnek. De lehet, hogy a Bio-Gaia-val összeveszne...A folyadékbevitel megvan, meg most az étkezésre is figyelek már nagyon. De még nem tudom, mennyire lesz eredményes. Az arcáról már elmúltak a kiütések, amik vszínű a minimális tejfogyasztásom miatt voltak. Még egyszer köszönöm!
2013. nov. 4. 16:42
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszoló! Olvasgatom az ajánlott weboldalt. Új infók vannak benne. Köszönöm!
2013. nov. 5. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!