Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig szoptattatok?

Meddig szoptattatok?

Figyelt kérdés
Itt most konkrétan arra gondoltok, hogy meddig CSAK szopizott a baba ! Mármint hogy nem evett mást csak anyatejet, esetleg evett naponta max 50g valamit. Mert az enyém már 7 és fél hónapos és még CSAK anyatejen él. Szerintetek gáz? MInden nap próbálom neki adni a dolgokat, gyümi, főzelék de nem mindig fogadja el és ha el is akkor csak nagyon keveset max 20g.Nem baj? Egyébként rendesen fejlődik, kiegyensúlyozott nagyon vidám kisfiú. A tietek meddig szopizott így, hogy a fő tápláléka anyatej volt!?
2009. nov. 15. 20:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Két lányom van, fél éves korukig csak anyatejen éltek, onnantól kezdve kezdtem a hozzátáplálást, de 1 éves korukig csak jelentéktelen mennyiségeket ettek. A nővérem egyik fia meg 1 éves koráig nem fogadott el semmit.

Nem baj, ha nem fogad el sokat, ne erőltesd.

2009. nov. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Az én első fiam majdnem egy éves koráig kizárólag anyatejet kapott, mert mást nem fogadott el! De kórházba is kerültünk, mert vérszegény lett, kiürült a vas a szervezetésből, az anyatej már nem tartalmazott elegendő vasat. Mondták a dokik, hogy ennyire alacsony vasszintet még csak egyszer láttak... szóval vigyázz ezzel azért. (Bár tudom nem sokat lehet tenni, de pl. ha még sokáig így megy, akkor a gyerekorvos tud felírni vas-cseppeket kiegészítésképp.)
2009. nov. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
52%
A lányom dec.6.-án lesz 1 éves,de még mindig szinte csak az anyatejet fogadja el! Én is kínálgatom napjában többször is mindenfélével,de nem iagzán eszik belőle!
2009. nov. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Enyém sem akart semmit elfogadni hat hó után, de muszáj volt erőltetni, lemertültek a vastartalékai, állandóan csak aludt már.
2009. nov. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Az enyém talán kirí a sorból.

6 hóig csak anyatej volt. Utána minden nap kínálgattam, először minimális sikerrel, szinte semmit sem evett 8 hóig, 9 hósan jött a fogzás, szinte csak anyatejet evett. Aztán legyengültem egy vetéléstől, vasam nem volt, ő is legyengült a rossz anyatejtől. Orvosi segítséggel rendeződött minden. 14 hóig kapott anyatejet, aztán tápot, borzalmas nehezen kezdett úgy igazán enni, talán 18 hós is volt már.



Arra figyelj, hogy ha aluszékony, fehérebb a bőre, megáll a súlygyarapodásban, vashiányra utal. Ha ez nincs, akkor kapja csak az anyatejet, majd szépen rászokik ő az emberételekre is. 8 hóig egyáltalán nem gond, ha csak anyatejes, utána azért már lehet könnyen probléma - mondták akkoriban a védőnők és a gyermekorvosok. (Csak ugye mondhatták, ha szegénykém szinte csak a tejcsit akarta egyéves koráig.)

2009. nov. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
53%
20.36-os vagyok! Nálunk szerintem nincs probléma a vassal:Ahhoz képest hogy a legfőbb tápláléka az anyatej,naponta csak egyszer alszik,délben 1-1,5 órát.Reggel 8-kor kel,délben alszik,este 9,fél 10-ig fent van,és egész nap pörög!
2009. nov. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek. Kicsit megnyugodtam, de ez a vashiányos dolog kicsit megijesztett. Meg is kérdezem majd a védőnőmet mit lehet tenni? Köszönöm, h. felhívtad rá a figyelmem.
2009. nov. 15. 20:45
 8/22 anonim ***** válasza:
1 hónapig hála. Mert pánikbeteg voltam és egyszer szoptatás közben jött egy halálfélelmes roham, azóta eltelt 1 hónap de még mindig utálattal, és félelemmel tekintek erre a dologra. Nem is fogok soha többet egyik gyerekemnél se szoptatni. Gyógyszert is szedek, de már vagy 5 éve megvan.
2009. nov. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Most olvastam a 20:39-es kommentjét. Szóval ha aluszékonyabb akkor az utalhat vashiányra. Nekem még napjában 3x alszik de van hogy csak fél órákat. Az aluszékonyságra utal? Délelőtt alszik egyszer, meg délután 2x.Nem sok ez? VAgy csak lehet, hogy így szokta meg?Vérvételt nem akarok ilyen kicsin kérni.HM?
2009. nov. 15. 20:48
 10/22 anonim ***** válasza:
AZ én babám 1 hosan volt vérvételen. Illetve füllövésen.
2009. nov. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!