Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig szoptattatok?

Meddig szoptattatok?

Figyelt kérdés
Itt most konkrétan arra gondoltok, hogy meddig CSAK szopizott a baba ! Mármint hogy nem evett mást csak anyatejet, esetleg evett naponta max 50g valamit. Mert az enyém már 7 és fél hónapos és még CSAK anyatejen él. Szerintetek gáz? MInden nap próbálom neki adni a dolgokat, gyümi, főzelék de nem mindig fogadja el és ha el is akkor csak nagyon keveset max 20g.Nem baj? Egyébként rendesen fejlődik, kiegyensúlyozott nagyon vidám kisfiú. A tietek meddig szopizott így, hogy a fő tápláléka anyatej volt!?
2009. nov. 15. 20:28
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Vas hiányt csak vérvétel útján tudják kideríteni.
2009. nov. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Ne azt nezd hogy hanyszor,hanem osszessegeben mennyit alszik.Ha rakeresel a neten,biztos talalsz iylen tablazatokat(egyszer talaltam csak mar nem emlekszem hol).Fiam meg csak 6 hos, 10-11 orat alszik ejjel es 2-2,5 orat oszt el nap kozben.Ezt csak viszonyitaskeppen...
2009. nov. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

A vérvételtől nem szabad félni, nem árt, nem fájdalmasabb, mint egy szuri és még mellékhatása sincs.


Egyébként, mint írták, ha a napi összalvása nem több az ajánlottnál, akkor nem aluszékony.


Döntő, ha a súlygyarapodás megáll, ekkor megnézik, fehérbőrű-e a gyerek, majd mozgékony-e, gyorsan reagál-e - ezek mind manuális (ránézéses) vizsgálati módok. Csak ezután ajánlják a vérvételt.


Ha aggódsz, ajánlom még a Multikidet (vitaminkészítmény vassal), csak nektek még nehéz bevenni, mert gondolom a vizet, amivel beadhatod, nem fogadja el.

2009. nov. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Nem baj, ha még 3x alszik nappal, majd nemsokára át fog állni arra, hogy csak 2x alszik. Ha összesen nem több, mint 2 1/2 - 3 óra, akkor nem aluszékony.


Szerintem semmilyen multivitamin-készítményt nem szabad ekkora babának adni. Leghamarabb 3 éves kortól léteznek vitaminkészítmények.

Ha Te egészséges vagy, akkor van elég vas a tejben, ne aggódj.

2009. nov. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%
20:46-os: aztán majd akkor is pánikrohamot kapsz, ha mondjuk fürdetni kell? Anyám... Megáll az ész. Próbáld már inkább a gyereket az első helyre tenni, ne magadat. Ne azzal foglalkozz, hogy te micsoda pánikbeteg vagy. Képzeld el, én is az vagyok, de soha eszembe nem jutna, hogy magamat a gyerekeim fölé helyezzem. Ez csak akaraterő kérdése...
2009. nov. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
71%

Kedves 20.46-os!


Én is pánikbeteg vagyok, és szoptatok. Bár nekem soha nem volt ettől rohamom.

Abszolút megértem, hogy még mindig félelemmel gondolsz rá. Én is kerülöm azokat a helyzeteket, amik rohamot váltottak ki.

De a szoptatás nem csinál semmi olyat, ami pánikra adhat okot. Nem próbálod meg rendbe rakni pszichiáterrel? Már ha akarsz még gyereket.

Nem bántásként írtam, sőt. Tudom, hogy nagyon rossz.

2009. nov. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

22:43-as de okos vagy. Te nem vagy pánikbeteg, mert ha az lennél, tudhatnád, hogy nem ő dönti el, mitől pánikol és ha rohama van, akkor pánikol, nem tudja szabályozni.

Nekem a programozott császár közben jött elő, addig nem is tudtam, hogy ilyen létezik, képzelhetitek... El is kellett altatniuk :S

2009. nov. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Hát igen kegyetlen tud lenni az biztos, kezeltetem magam de ez van, attol a dolgoktol még mindig félek és nem csinálom aminél kijött. Mert borzasztó, mikor azt várod mikor miben fogsz meghalni, és nem tudod szabályozni magad mert be pánikolsz.
2009. nov. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Bocs hogy nem a kerdesre valaszolok.Derult egbol panikroham c. konyvet olvassatok el nem lesz szukseged gyogyszerre es meg fogsz gyogyulni.
2009. nov. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

van itthon vas pezsgőtablettám, ha megiszok naponta 1-et az is jó, nem?Átmegy a tejbe? Miket egyek még, ami sok vasat tartalmaz?

Gyógyulást minden pánikbetegnek, de engem most inkább a kérdésemmel kapcsolatos válaszok érdekelnek!Bocsi ha vmelyikőtöket megbántottalak ezzel!

2009. nov. 16. 10:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!