Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Első babámnál nem volt tejem,...

Első babámnál nem volt tejem, a másodiknál lehet? Ismertek olyat, aki csak a 2 babáját tudta szoptatni?

Figyelt kérdés
Sajnos csak 1 hétig tudtam szoptatni, szinte 2 óránként szopizott, aztán ordított, mert nem jött semmi, próbáltam fejni is, de végül már semmi sem jött, 1 hónaposan teljesen elapadt. Be sem lövellt, fehéres, szinte átlátszó tejem volt. Anya is csak pár hétig tudott minket szoptatni, a genetikának is biztos szerepe van. Konkrétan azt szeretném tudni, hogy ismertek-e olyan anyukát, aki a 2. gyerkőcét már tudta szoptatni?
2009. nov. 16. 12:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én ismerek ilyen anyukát, ő a barátnőm. Az első gyereket 1 hónapig szoptatgatta, neki sem nagyon volt teje. Rengeteget kínlódott vele. A második gyereknél már sokkal nyugodtabb volt, és eleve úgy készült, hogy szoptat amíg tud, aztán jön a tápszer. Nem görcsölt, nem idegeskedett. A második babáját 2 és fél éves koráig szoptatta.
2009. nov. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Remélem majd januárban azt tudom mondani, hogy én is ilyen anyuka vagyok. Mert az elsővel én is pont úgy jártam mint te. Én is a genetikára fogtam. És most másodjára én is úgy állok hozzá, mint az előző válaszoló barátnője: mindent megteszek, de nem görcsölök rajta. Ha nem sikerül, akkor jön a tápszer( de azért hátha sikerül)

Gyakran teszem majd mellre, de azért éheztetni nem fogom. Akiknek van rendesen tejük, azok el sem tudják képzelni mi mit kinlódunk. Sebesre szívja a gyerek a mellbimbót a semmiért. Mert nekem is csak 10 ml jött a két mellemből, mikor a gyerek már 100ml-t evett tápszerből.

DE hátha másodjára összejön, szurkolok neked is!

33 hetes km, 2,5 éves kislány anyukája

2009. nov. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A nővérem az első gyerekét 3 hétig szoptatta, de akkor is csak 20-30 ml-ek termelődtek neki két mellben. Úgyhogy tápszert is adott a kezdetektől. A fia öt évvel később született, négy hónapos koráig elég volt neki csak az anyatej. Utána pótlással kb. öt hónapos koráig kapott anyatejet is. Azután apadt el. Azt mondta, hogy szerinte azért, mert az első gyereknél sokat idegeskedett, a gyerek miatt is meg amúgy is sok volt a gondja. Az én fiam négy hónapos, csak szopik és még fejem is. Pedig anyunak egyáltalán nem volt teje a nővéremmel, velem meg csak 3 hétig.
2009. nov. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ide is leírom, amit két kérdéssel előbb:

Megértem, hogy aggódsz. Ö következőket teheted:

Napi 2-3 liter Laktoherb tea, de csak max. 1 filter 1 literbe.

Urtica Urens 5CH napi 2-3x 5 golyócska nyelv alatt elszopogatva.

Ezeknél viszont sokkal fontosabb, hogy már rögtön az első perctől fogva gyakran tedd mellre a babát, kérd meg, hogy tanítsák meg, hogyan kell, mert bár ilyenkor még alig van tej, de stimulálja a belövellést. Sokszor 5-10 percekre, hogy összeszokjatok, megtanuljátok, hogyan kell.

A legnehezebb: hinned kell benne, hogy menni fog, és lesz tejed. Tudom, sokan nem szeretik, ha ezt hallják, de nagyrészt fejben dől el, utána meg a megfelelő gyakorlaton.

Tegyél rendet a fejedben, még senki nem bizonyította be, hogy örökletes lenne a szoptatási képesség. Ha elhiszed, hogy menni fog, akkor menni is fog. Ha abban hiszel, hogy azt örökölted, hogy nem lesz tejed, akkor nem is lesz.

Lazíts, gondolj kellemes dolgokra és naponta többször mondogasd magadnak, hogy lesz bőven tejed.

Én egy versikét is gyártottam és állandóan azt mondogattam magamban:

"Bőven, ömlőn, szüntelen

Termelődik a tejem.

Gyarapszik a gyermekem,

Mindig lesz elég tejem."

Tudom, bugyuta, de hatásos. Ha sokszor mondogatod, könnyebben elhiszi az agyad és tényleg tejet termeltet a testeddel.

2009. nov. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mindőtöknek köszönöm nagyon, pozitív példák!!! :)

Utolsó válaszolónak: próbáltam mindent, és őszintén szólva szülés előtt eszembe sem jutott, hogy nekem nem lesz tejem! Alapvetően pozitív gondolkodású vagyok, de ez mintha független lenne a tejtermelődéstől, tényleg hiába volt minden :(

A versike viszont nagyon aranyos, tetszik, majd a következő babánál megpróbálkozom egy saját kis verssel :))))

Ja, és tényleg nagyon ideges és kimerült voltam, gondolhatjátok: 1 hétig napi 2-3 órákat aludtam, sebes mellbimbó, gyakorlatlanság, stb - ahogy írtátok..

Legközelebb már nem így lesz!!! :)

5 hónapos szépséges kisfiú anyukája :)

2009. nov. 16. 15:27
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én esetem a következő. Az első babámnál soha sem jutott eszembe, hogy majd nem fog rendesen szopizni. Igaz, fiatal, gyakorlatlan, kezdő anyuka voltam és a védőnő se segített semmit. A fiam nagyon sírós volt, csak akkor nyugodott meg néhány percre, míg folyt a szájába a kaja. Én azt hittem, hogy nem elég neki a tej, mert mindig keresgélt a szájával..állandóan üvöltött. Ha éhes volt, azért, ha tele volt a pocija azért. Természetesen a tápszerhez nyúltam, így aztán hamar rájött, hogy onnan gyorsabban folyik a tej és nem is kell érte dolgozni. Így néhány hét alatt elapadt az a kevés tej is, ami addig volt. Igen, nagyon gyakorlatlan voltam és nem bíztam eléggé magamban. Aztán megszületett a lányom és az első pillanattól tudtam, hogy én szoptatni fogom, mást nem fog kapni. igaz, nem volt könnyű az első hetekben, de sikerült és ő 2 éves koráig szopizott. Csak azért hagytuk abba, mert már útban volt az öccse...ő már 26 hónapig bírta. Most itt van a legkisebb, ő lassan 15 hónapos és bizony cicifüggő...máig naponta 5-6 vagy még több alkalommal kéretőzik cicire... Ja! Az anyukán se tudott szoptatni, de abban az időben nem is támogatták az anyukákat, hogy szoptassanak...
2009. nov. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia,az első babám kis súllyal született,majd besárgult.Állandóan aludt plussz nem volt ereje szopizni.Kórházban nagy luku cumi,pár nap után nem volt hajlandó elfogadni a cicit.Kilenc hétig fejtem az alig valamit,majd elapadt.Második baba cicifüggő,képzeld el úgy született,hogy dugdosta a nyelvét,én ijedve kérdeztem,hogy ez normális?Mondta a szülésznő,hogy igen,tegyem csak cicire.Úgy szopott,mint a kisangyal.Ezért mondom,hogy ez függ a születés körülményeitől,ill. a babád temperamentumától is.Tudni kell rólam,hogy eü-i okok miatt nincs is annyi tejem,ez is csak a második babánál derült ki,rengeteget kínlódtam és teszem azt mai napig a szopival,mert most is csak 60-100 ml jut etetésenként, két ciciből a most már három hós lányomnak és szó szerint a nulláról küzdöttem fel ennyire.Én nem adtam neki cumit,igaz nem is fogadja el(ez akkor derült ki,mikor itt hagytam apára egyszer).A pótlást szoptanít készülékkel adtam,így amíg azt ette termelődött a tejci is,mert a cicit szívta akkor is.Sok okos dolgot tehetünk a szopi eredményességéért.Szerintem döntsd el,hogy szoptatni fogsz,ne görcsölj,olvass róla rengeteget szerintem itt az oldalon,nekem sokat segített.Ha gondod bajod lesz a gyakorlatban,akkor nekem tutira írhatsz privit is,mert mindent kipróbáltam.Olyan anyuka segített végig,akit itt ismertem meg,állandóan maileztünk és tartotta bennem a lelket.
2009. nov. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Még egy pozitív tapasztalat! :)

Unokatesóm első babája kizárólag tápszeren nevelkedett, a második és immár a harmadik pici is anyatejes! :)

Úgyhogy lehetséges! :)

2009. nov. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyszerű válaszokat kaptam, és külön köszönöm, hogy mindenki kedves volt! Aki felajánlotta a segítségét , külön köszi, bár még 1-2 év, mire megfoganhat a kistesó. Ha még itt leszel, megkereslek :))))))
2009. nov. 17. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!