Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki elkezdte a hozzátáplálást,...

Aki elkezdte a hozzátáplálást, annak volt-e valami eredménye az éjjeli felébredés-etetés terén?

Figyelt kérdés
anyatejes babáról van szó-4és fél hónapos.gyakran felébred pár napja éjjel-ezért gondoltam,hogy esetleg megpróbálom a hozzátáplálást-bár csak 5 hónaposan szerettem volna-úgy érzem,néha kevesebb is a tejem. az éjjel vissszaaltatás nem megy könnyen-nem akarom a tesót sem felkelteni,meg mi sem birjuk már-órákig a kiságy mellett ülni.persze az orvos azt mondja,ne adjak neki,de igy meg nem birjuk.ti hogy csináltátok?
2013. dec. 9. 09:48
 1/9 anonim ***** válasza:
semmi a világon:)a lányom 6hónapig szopizoot,most 10hónapos mindent eszik....DE ugyanúgy minden étkezés után igényli a szopit és éjszaka is kell neki min.2szer,pedig jól bevacsiztatom:)
2013. dec. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező


Én is úgy voltam az elmúlt pár napban hogy majd ha 4 hónapos lesz a fiam elkezdem a hozzátáplálást , mert én is úgy éreztem egyre kevesebb a tejem .


Vettem a gyógyszertárban a herbáltól teát tejserkentő.

Nekem bevált még csak 2 napja iszom de megint bekeményedik egy idő után nagyon a cicim. Sőt éjjel már annyira hogy le is kellett fejnem.

2013. dec. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nálunk sem változott semmi...Majdnem 6 hónapos volt,mikor elkezdtem,7 hónaposan már nagyon szép adagokat megevett mindenből mellette ugyanúgy szopizott is,de azóta is ébred,kéri a tejet,sőt,rosszabb a helyzet,mert a fogzás is bezavar (9 hónapos).
2013. dec. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

nagyon köszi

kedves 2-es!

sajnos allergiás vagyok az összes gyógynövényes teára-igy mással kell próbálkoznom

2013. dec. 9. 11:10
 5/9 anonim ***** válasza:
Én kivártam a 6 hónapot mert volt elég tejem, ekkor írtak fel neki Milumil Sinemil tejpépet (hasfájós is volt, főleg éjjel) és este azt kapta, nekünk bevált, sokkal kevesebbszer ébredt. Előtte volt hogy óránként kérte a cicit, mondjuk eléggé függő is volt, imádott cicin aludni, de onnantól hogy Sinemil-t kapott, sokkal később ébredt (és még a hasa sem fájt ami nálunk nagy eredmény volt). Ha majd elkezd igazán fogzani, az lesz a második, hosszabb virrasztós időszak, nálunk 8 hónapig tartott.
2013. dec. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Mi 6 és fél hónaposan kezdtük a hozzátáplálást. Az égvilágon semmi változás nem volt az éjjeli ébredéseket illetően. Már elmúlt 1 éves és ismét 4x kel éjjel. Én már az elején odavettem az ágyba. Tudom, hogy ezt sokan ellenzik. Nekünk nagyon bevált. Így én is tudok aludni meg a férjem is. :) Sokszor a babák csak egy kis melegségre vágynak. De ha belegondolok, én is jobban szeretek a férjem mellett aludni, mint külön

A korai (6 hónap előtti) hozzátáplálás viszont veszélyes is lehet. Ez lehe nem látszik kívülről, de a babának igen fejletlen az élesztőrendszere

2013. dec. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

az első fél évben.

A tejet sok szopival lehet szaporítani. De lehet, hogy csak te érzed úgy, hogy nem elég a tej. A puha mell nem feltétlen jelent kevés tejet. Sajnos az anyákat még mindig ezzel traktálják, hogy a tej pikk-pakk elapadhat. Erre ne is gondolj. Ha eddig volt tejed, akkor mindent szuperül csinálsz. :)

Esetleg a kiságy elejét levehetitek és odatolhatjátok a nagyágy mellé szorosan. Extra szivacsokat is lehet alkalmazni, hogy még biztonságosabb legyen. Akkor nem kell kiugrálnod az ágyból. :)

2013. dec. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi a biztatást.tudom,h ilyenkor már nem mérünk,de az egyikből 30-at evett ma-és nem tudom az okát,hogy fáj-e a fog,vagy nincs benne több,ezért forditja el a fejét,és kapálódzik.én nem tudok úgy aludni,h köztünk van-igy próbáljuk a kiságyban altatni
2013. dec. 9. 13:35
 9/9 xStefix ***** válasza:

Ne köztetek aludjon, az nem is javasolt! A te oldaladon, ha ez megoldható, mert te sokkal jobban érzed a babát, mint az apuka.


Az éjjeli kelésnek csak kisebb részben szokott oka lenni az éhség. Bár most épp lehet, hogy ez is bejátszik, ha nappal egyébként keveset eszik, mert annyira lefoglalja a környezet felfedezése. De sokszor inkább az idegrendszer érése és az emiatti megébredés ill. a közelség iránti vágy az ok. Amire ugye nem az esti bevacsoráltatás a legésszerűbb megoldás.

Én is a baba közelebb vételét javasolnám neked inkább, semmint a korai hozzátáplálást, sok okból kifolyólag. Ha nem is akarjátok magatok mellé venni, fontoljátok meg, hogy (a szakemberek szavaival élve) "kartávolságon belülre" hozzátok, hogy kényelmesebb legyen őt éjjel is ellátni. Így a kiságyban maradna, tehát a megszokott helyén (ha ez ennyire fontos), de nem kellene gubbasztani az ágya felett. És éjjel is nyugodtan szoptasd őt, ha igényli, ez nem mellesleg a tejednek is jót tesz. :)

2013. dec. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!