Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem termelődik a tejem?

Miért nem termelődik a tejem?

Figyelt kérdés
15 hetes a kislányom, eddig volt rendesen tejem, sőt sok is fejni is kellett, mert majd szét durrantak a melleim, de most egyik napról a másikra egyre kevesebb annyira, hogy ma már tápszert kellett adom a kicsimnek, ami nem ízlik neki és bújik a cicihez. Most iszom a tejszaporító teát, sok folyadékot, hogy termelődjön, van még rá esélyem vagy elfog apadni. Kétségbe vagyok esve mert még nagyon szeretném szoptatni.Van valami ötletetek, hogy ismét beinduljon a tejtermelés?
2009. nov. 25. 15:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy stresszelsz valamin? Vagy nem pihensz eleget, vagy nem eszel rendesen, vagy nem iszol eleget, vagy nem rakod cicre elégszer a babát... ilyen okai lehetnek, ha nem termelődik elég tej.

Tejszaporításra próbáld ki a homeopátiás bogyókat, a Laktoherbet (nekem éppen most ez jött be), van aki a More Milk Plus kapszulára esküszik, bár én nem próbáltam még. Görögszéna-mag tea ismegér egy próbát.

De mindenekelőtt ne idegeskedj, mert az is lefogja a termelést. Vissza fog állni, sokszor kínáld a babádat és meglesz az eredmény!

Sok sikert!

2009. nov. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget:)
2009. nov. 25. 16:59
 3/8 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy jártam szinte,majdnem kevés volt,de aztán beállt egy pár nap után.

Nekem azt mondták,azért lett így egyik napról a másikra,mert vannak a babáknak "fejlődési ugrásai",6 hetes,3 hós,és 6 hós korban,mikor hirtelen elkezdenek többet enni,és a szervezetnek ezt meg kell szokni,hogy utolérje magát a tejtermelés.

2009. nov. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Szia!

Nekem is volt ilyen, ne ess kétségbe! Több oka lehet, valóban lehet fejlődési ugrás, de lehet, hogy a mentruációd fog megjönni, vagy abban az időszakban vagy, amikor kéne. Mensi előtt 2-3 napig kevesebb a tej, mert a szervezet minden folyadékor visszatart. Szóval ne aggódj, mert megint lesz majd tejcsi, csak átmeneti a dolog.

Sok sikert!

2009. nov. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne cumisuvegbol add a potlast!


[link]

2009. nov. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon bízom benne, hogy lesz még tejem:)
2009. nov. 26. 08:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Biztosan lesz. Ne görcsölj rá, szoptasd gyakran és élvezd a szoptatás perceit, ne idegeskedj. Ha eddig elég volt, ezután is elég lesz, magától nem megy el, de attól elapadhat, ha kétségbe esel és feleslegesen idegeskedsz.
2009. nov. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is minden nap küzdelem a tejci mennyiséggel :(. Az első héten nagyon sok tejem volt, túl sok is, hiába fejtem rögtön újratermelődött, tejlázat is kaptam. A gyógyszerektől meg majdnem elapadt a tejem :( aztán a homeos bogyók, teák segítettek, de minden nap azon aggódom elég - e neki??? 1 hós a babám. Én is észreveszem, hogy egyes napokon mintha nem lenne annyi és akkor sírósabb is (persze lehet csak én képzelem ám be) ilyenkor bánom, hogy dokihoz fordultam a tejlázam miatt :(
2009. nov. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!