Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig tartható fenn a tejelvá...

Meddig tartható fenn a tejelválasztás 2 éves kor után, ha csak reggel-este szopik a babám, mert dolgozni kezdek? Olyanok konkrét tapasztalatát várom, akiknek soha nem volt felesleges tejük és nem tudtak fejni sem.

Figyelt kérdés
2009. nov. 27. 09:32
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
Két éves korban már ideje abbahagyni a szoptatást.
2009. nov. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én nem így érzem... Ha Te ezt gondolod, minek írtál? Annak a tapasztalatára vagyok kíváncsi, aki ilyen helyzetben volt és sikeresen megoldotta.

Tejfehérje-allergiás a kicsim, és nem kaphat sem tejet, sem normális tápszert, a HA tápszereket pedig kiköpi. Így elég nehéz lenne a tejbevitelt megoldani, ha abbahagynánk a szopit, ami mellesleg mindkettőnknek nagyon jó és ő még igényli.

2009. nov. 27. 09:45
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem fejtem sosem,de a lányaim 3 éves korukig szoptak úgy,h az utolsó évben már csak reggel egy kicsit,de volt végig.(Ikrek)
2009. nov. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
14%

Miért akarsz tehéntejet adni a gyerekednek? Az emberiség nagy része nem képes a tejfehérjét lebontani.


Nem véletlenül. A tehéntej a borjúnak van kitalálva, nem az embernek.

Az anyatej lebontása is ugyanennek az enzimnek köszönhető. Ennek a termelődése normális esetben 2 éves korban megszűnik.


Olvass utána nyugodtan!


A tehéntej már régen nem élet erő egészség, hanem inkább méreg.

2009. nov. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
39%

Én azt sem értem, hogy miért kell tápszer... 2 éves KISGYEREKről van szó, nem csecsemőről... Lassan bölcsibe, oviba megy.


Persze, hogy igényli a szopit, hiszen ez egyet jelent az legfontosabb személy, az édesanya közelségével, biztonságérzettel, nyugalommal. Miért akarná abbahagyni? Szerintem olyan nem nagyon van, hogy egy egy-két éves kisded egyszercsak úgy dönt, hogy mától nem igányli a cicit...


Eszik amúgy a kicsi? Ennyi idősen már kéne neki zöldés, gyümi, husi, főzelék, meg minden.

2009. nov. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Nem igazán értem miért így lekezelni a kérdezőt.Mért ne enne a 2 éves gyereke?Ha csak a reggel-esti szopival kéne beérnie,az elég szegényes étkezés lenn,nem?(Miután a reggel-esti szopit is írja a kérdésben.)Semmiféle tejterméket nem ehet,mert allergiás.Más gyereke gondolom szintén nem eszik joghurtot,krémtúrót,nem iszik tejet ugye?Neki ehelyett még van egy kis anyatej,nem tudom miért kell így nekiesni.
2009. nov. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az ikres válaszolónak köszönöm, ez megnyugtat, hogy akár napi egy szoptatással is fennmaradhat a tejtermelés.

Persze, hogy eszik "rendes kaját" a fiam, de emellett még 4-5x szopik, pont azért, mert más ilyenkor joghurtot és sajtot ad a gyereknek, én ezeket nem adhatok. Helyette van anyatej. Nem éheztetem, többet eszik, mint a bátyja.

Valaki valamit félreértett, nem szeretnék tejet adni neki, akkor sem adnék 3 éves kor alatt, ha nem lenne allergiás. A babatej is tápszer, csak nem úgy hívják a gyártók, mert akkor kevesebbet tudnának eladni belőle.

2009. nov. 27. 11:25
 8/10 anonim ***** válasza:
35%
sajtot adhatsz
2009. nov. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A sajtban is tejfehérje van,a kisfiú nem laktózérzékeny,hanem tejfehérje allergiás,tehát semmiféle tejterméket nem ehet.
2009. nov. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
68%
Szia! Én is csak az első pár hóban fejtem, de szerintem akik a "fejős" kategóriába tartoznak azok max fél éves korukig fejnek. Másfél éves korában adtam be a bölcsibe a fiamat és mentem vissza dolgozni, a reggeli esti cicizés szerintem még bőven kitolható ameddig szeretnéd, nem apad el egyik napról a másikra. Végülis két éves koráig cicizett a fiam, aztán el kellett választanom, mert befulladtam és szteroidokat kaptam :(, különben még szopiztattam volna.
2009. nov. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!